امروز : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
   
  • در راستای شکوفایی استعدادها و رشد شخصیت جوانان؛

   قدیری خبر داد:بسته جامع اوقات فراغت خراسان رضوی در سال ۹۶ تدوین شد

   قدیری خبر داد:بسته جامع اوقات فراغت خراسان رضوی در سال ۹۶ تدوین شد

   معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی از تدوین بسته جامع اوقات فراغت استان در سال جاری در راستای شکوفایی استعدادها و رشد شخصیت جوانان خبر داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی جعفر قدیری در گفتگو با پایگاه خبری اداره کل اظهار کرد:از جمله ویژگی های ممتاز این بسته ،نگاه جامع به نیازهای روز جوانان،علایق و سلایق آنان و ایجاد بستر هماهنگی،هم افزایی و پرهیز از موازی کاری دستگاه های اجرایی و توزیع جغرافیایی مناسب فعالیت ها برای پوشش حداکثری جوانان شهری و روستایی از فعالیت های فراغتی است.
   وی با بیان اینکه بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ هم اکنون تعداد یک میلیون و ۶۱۶ هزار و ۸۶۱ نفر جوان ۱۵ تا ۲۹ ساله در استان داریم،افزود :دستگاه های اجرایی می بایست با محوریت تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در زمینه ی غنی سازی اوقات فراغت جوانان در طول سال و به عنوان یک برنامه پایدار اولویت دار برنامه ریزی و اقدام کنند.
   معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه جمعیت جوان استان نسبت به سرشماری سال ۹۰ شش درصد پیرتر و به عبارات دیگر وارد دوران بزرگسالی شده است،خاطرنشان کرد:باید مسوولان و برنامه ریزان از این دوران طلایی زندگی برای بسترسازی در جهت شکوفایی استعدادهای جوانان به نحو مناسبی استفاده کنند که البته این مهم نیازمند برنامه ریزی موثر و محتوایی فعالیت های فراغتی دستگاه ها است.
   قدیری با بیان اینکه رصد ،مشاوره و جهت دهی به فعالیت های دستگاه ها در برنامه ریزی اوقات فراغت و غنی سازی آن بر عهده این اداره کل قرار گرفته است،از آسیب شناسی برنامه های سنوات گذشته و انجام کار کارشناسی گفت و بیان داشت:یکی از مهم ترین آسیب های این حوزه ،عدم تطابق محتوای فعالیت های فراغتی دستگاه ها با علایق،سلایق و توانمندی جوانان و مقطعی بودن برنامه ها برای حصول به اهداف از پیش تعیین شده است .
   وی تصریح کرد:عدم آگاهی جوانان از فعالیت های فراغتی دستگاه ها،توزیع جغرافیایی نامناسب و نامتوازن فعالیت ها و فقدان بهره گیری از ظرفیت مشارکت های مردمی نظیر تشکل و سازمان های مردم نهاد جوانان را می توان در زمره ی دلایل ناکارآمدی برخی از فعالیت ها و اقدامات در این حوزه قلمداد کرد.
   معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی تاکید کرد :بسته جامع اوقات فراغت جوانان استان هم سو با سیاست های وزارت ورزش و جوانان در چارچوب استقرار یک برنامه استراتژیک در تولید محتوا،اجرا و نظارت بر فعالیت های فراغتی با رویکردهای نوین از جمله محور بودن تشکل ها در تمامی فرایندهای یاد شده،توسعه نشاط و شادابی ،ترویج سواد رسانه ای،فعالیت های خانواده محور،حفظ محیط زیست و گردشگری طبیعت تدوین شده است.
   قدیری جلب مشارکت موثر دستگاه های اجرایی ذیربط در تبیین اولویت های کاری ساماندهی اوقات فراغت برای جلوگیری از موازی و پراکنده کاری و انجام فعالیت های غیرضرور را با عملیاتی کردن این بسته با رویکرد مبنایی مخاطب محوری یادآور شد و بیان داشت:اجرای این بسته و حرکت دستگاه ها در چارچوب های ترسیم شده،مطمئنا منجر به هم افزایی شده و پاسخ گویی مناسب به مطالبات جوانان و خانواده ها را در این حوزه در پی خواهد داشت.
   وی برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان با محوریت سامان بخشیدن به فعالیت های فراغتی دستگاه ها،برگزاری جلسات گفت و گوی جوانان در قالب نشست های هم اندیشی، جلسات همدلی،پاتوق های فرهنگی ،برگزاری اردوهای گردشگری هویتی و برگزاری جشنواره تجلیل از برترین های اوقات فراغت را از جمله محوری ترین برنامه های پیش بینی شده در این بسته عنوان کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,731,156
تعداد بازدید امروز : 22,105
تعداد بازدید دیروز : 25,433
آخرین به روزرسانی : 1397/02/31