امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت در زاهدان برگزار شد

   جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت در زاهدان برگزار شد

   جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت ویژه تمامی رده های سنی بانوان و آقایان در شهرستان زاهدان برگزار شد.

   جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت ویژه تمامی رده های سنی بانوان و آقایان عصر پنجشنبه ( 22 تیرماه ) با حضورمدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان،رییس و معاونین اداره شهرستان روسای هیاتهای ورزشی سیستان و بلوچستان و با شرکت 1500 ورزشکار در قالب 37 هیات ورزشی در سالن مجموعه امام علی (ع) زاهدان برگزار گردید.
   مدیرکل ورزش و جوانان در حاشیه جشنواره گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی برای نوجوانان و جوانان استان شوری وصف نشدنی ایجاد می کند و این شور نه تنها سبب توجه و حضور جوانان در این مناسبت ها می شود بلکه از بروز آسیب های اجتماعی در میان این قشر حساس جامعه پیشگیری می کند.
   حسین ثوری افزود: این اداره کل به دنبال آن است تا بتواند با برگزاری چنین برنامه هایی استعدادهای ناب استان را شناسایی کند از طرف دیگر هم با برگزاری این جشنواره ها برای نوجوانان و جوانان انگیزه ای ایجاد کند تا این قشر از امکانات موجود استفاده لازم را ببرند از طرفی نیز با توجه به اهمیت فرا گرفتن فرامین فرهنگی و دینی در کنار آموزش های ورزشی در طرح های اوقات فراغت کلاس های قرآنی و فرهنگی نیز برنامه ریزی شده است.
   وی اظهار کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی اوقات فراغت، روز بسیار خاص و پر نشاطی را برای ورزشکاران رده های سنی ایجاد کرد که امیدواریم این جشنواره ها تداوم داشته باشد و خانواده ها از این شور فرزندانشان برای هدایت صحیح آن ها در مسیر زندگی استفاده کنند.
   وی با اشاره به این که در استان 46 هیئت ورزشی به طور مداوم فعالیت دارد عنوان کرد: جشنواره فرهنگی و ورزشی اوقات فراغت براساس برنامه ریزی های انجام شده با همکاری دهیارها و هیئت ورزش های بومی و محلی در همه نقاط استان حتی در روستاها با حضور اقشار و سنین مختلف برگزار می شود و این نوید خوبی برای ورزشکاران است چرا که می توانند از امکان آموزشی هیئت ها با هزینه ای کمتر بهره مند شوند.
   وی خاطر نشان کرد: ورزش می تواند بیمه کننده جوانان در مقابل چالش ها و معضلات موجود در جامعه باشد و به نوعی ورزش «نه» به اعتیاد و انحرافات اخلاقی موجود در جامعه است همچنین از آنجایی که ورزش، مخاطبان بسیاری دارد می توان با بهره گیری از آن نگاه های زیادی را به استان معطوف کرد.
   وی گفت : سه گروه سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان در قالب هیئت های مختلف ورزشی بهمراه خانواده های خود در این جشنواره فرهنگی ورزشی شرکت کردند.
   درانی هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد شادابی و نشاط برای جوانان در جامعه دانست و افزود : شناسایی و بروز استعدادهای نهفته در بین این نونهالان، نوجوانان و جوانان و همچنین ترویج فرهنگ ورزش و سلامت در بین خانواده ها از دیگر اهداف این جشنواره بود .
   وی بیان داشت : در این مراسم پس از اجرای مراسم رژه توسط ورزشکاران هیاتهای ورزشی زاهدان برنامه های نمایشی توسط ورزشکاران اجرا شد و در پایان به تعداد 10 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه هدایایی اهدا شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,337,401
تعداد بازدید امروز : 21,335
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31