امروز : یکشنبه 29 مهر 1397
   
  • تندگویان: سمن ها در حوزه کارآفرینی و مقابله با آسیب های اجتماعی کارنامه قابل دفاعی دارند/ نیاز داریم تا مدیریت کشور را به جوانان بسپاریم

   تندگویان: سمن ها در حوزه کارآفرینی و مقابله با آسیب های اجتماعی کارنامه قابل دفاعی دارند/ نیاز داریم تا مدیریت کشور را به جوانان بسپاریم

   معاون ساماندهی امور جوانان با تاکید به این نکته که جوانان باید مدیریت کشور را به دست بگیرند و مسئولین با تجربه به عنوان مشاور عمل کنند، گفت: مردم اگر در انتخاب مدیران حق انتخاب داشته باشند جوانان را انتخاب می کنند و این یک هشدار برای مسئولین است تا از آن ها بهره ببرند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدمهدی تندگویان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قزوین، ضمن تسلیت ایام اربعین گفت: این روز پایان چله داری قیام عاشورا و یک حماسه بزرگ است؛ به خاطر عاشورا است که امروز نظام جمهوری اسلامی داریم و می توانیم در دنیا منادی و بیرق دار این واقعه و ظلم ستیزی باشیم.
   معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه نگاه ملی همه بخش ها و نهاد ها به سازمان های مردم نهاد جوانان را خواستار شد و افزود: در تمامی کشور های توسعه یافته همه به این نتیجه رسیده اند که اگر به فریاد نسل جوانشان نرسند در تمامی حوزه ها به مشکل بر می خورند.
   وی در تعریف سازمان های مردم نهاد اذعان داشت: همین بس که یکی از مهم ترین تشکل های مردمی ما حوزه های علمیه هستند؛ حوزه ها با کمک های مردمی اداره می شوند بنابراین بهترین شاخص برای سازمان های مردم نهاد به حساب می آیند.
   تندگویان در همین زمینه اضافه کرد: اگر به دنبال پیشرفت هستیم باید روی سرمایه خود یعنی جوانان برنامه ریزی و آن ها را از دولت جدا کنیم؛ ما باید از سمن ها حمایت کنیم و به آن ها هویت دهیم چرا که خیلی از سمن تنها به دنبال حمایت معنوی هستند تا شناخته شوند.
   معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه با تاکید به این نکته که بحث سمن ها برای ما جدی است، گفت: ما هم به لحاظ کیفی برنامه جدی داریم و هم به لحاظ کمی. در نظر داریم تا سازمان های مردم نهاد خود را تا پایان سال به سه هزارسمن برسانیم.
   وی افزود: سمن های ما در حوزه کارآفرینی و مقابله با آسیب های اجتماعی کارنامه قابل دفاعی دارند و اقدامات موثری انجام داده اند، افزود: در اول انقلاب جوانان بودند که اداره کشور را بر عهده داشتند؛ امروز هم نیاز داریم تا مدیریت کشور را به آن ها بدهیم.
   تندگویان با بیان این که اعضای شوراهای شهر در کشور را جوانان تشکیل می دهند، گفت: مردم اگر حق انتخاب داشته باشند جوانان را انتخاب می کنند و این یک هشدار برای مسئولین است تا ازآن ها استفاده کنند.
   معاون ساماندهی امور جوانان ضمن تاکید به این نکته که با موضوع مشاوران جوان مخالف است، گفت: جوانان باید مدیریت کشور رو به دست بگیرند و مسئولین مسن تر و با تجربه تر به عنوان مشاور عمل کنند.
   این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: نهادهای امنیتی باید به تشکل های مردمی اعتماد کنند و نهاد های مختلف نیز در امورشان از ظرفیت های سمن ها بهره بگیرند. به عبارتی سازمان ها و نهاد ها باید دربرون سپاری ازسمن ها استفاده کنند.
   وی با بیان این که در امتیاز بندی های استانی باید تعامل با جوانان و استفاده از آن ها به عنوان معیار در نظر گرفته شود، گفت: بهره برداری از پتانسیل ها و ظرفیت جوانان، استفاده ازآن ها در بخش های مدیریتی، استفاده از سمن ها در برون سپاری کارها و سنجش نهاد ها وسازمان ها باید در دستور کار قرار گیرد.
   تندگویان ادامه داد: تقاضای من از استاندار و فرماندار این است که در بحث تجارت الکترونیک از جوانان استفاده شود چون جوانان متخصص این کار هستند.
   وی هم چنین با تاکید به این نکته که ستادهای انتخاباتی و احزاب سیاسی هیچ نقشی درسازمان های مردم نهاد ندارند، گفت: جایگاه سمن ها خیلی بالاتر از جناح بندی های سیاسی است.
   معاون ساماندهی امور جوانان با بیان این که لایحه تفکیک ورزش از جوانان در مجلس است، خاطرنشان کرد: شاید این لایحه تا ٢ماه دیگر در صحن علنی برررسی شود. حوزه جوانان باید به جایگاه اصلی خود برسد و حتما در دولت یک نماینده داشته باشند.
   وی عدم توجه مسئولین به جوانان را خیانت به خود دانست و گفت: دولت حوزه جوانان را جدی گرفته است؛ در حال حاضردر وزارت خانه های مختلف ازجوانان در سطوح مختلف استفاده می شود.
   تندگویان با اشاره به این نکته که در این دوره سعی می شود سمن ها با دیدگاه نظارتی پایش و نظارت شوند، افزود: نظارت دقیق به خاطر این است تا اگر کم کاری می کنند به مراجع ذی صلاح اطلاع دهیم.

   وی تاکید کرد: باید به سمت روستاها برویم و به سازمان های مردم نهادی که آن جا فعالیت می کنند و خدمات ارائه می دهند کمک کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,526,806
تعداد بازدید امروز : 2,627
تعداد بازدید دیروز : 19,305
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29