امروز : شنبه 28 مهر 1397
   
  • موسوی لارگانی: سوء مدیریتها باعث بدهی های کلان پرسپولیس و استقلال شده است/ دکتر سلطانی فر در واگذاری پرسپولیس و استقلال عزم جدی دارد

   موسوی لارگانی: سوء مدیریتها باعث بدهی های کلان پرسپولیس و استقلال شده است/ دکتر سلطانی فر در واگذاری پرسپولیس و استقلال عزم جدی دارد

   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، عزم و اراده دکتر سلطانی فر در واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی را ستود و با اشاره به سوء مدیریت های قبلی در انباشت بدهی ها، واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی را باعث کاآامدتر شدن این دو باشگاه و رونق بیشتر ورزش ایران توصیف کرد.

   سید ناصر موسوی لارگانی عضوکمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از سوء مدیریت های قبلی که باعث بدهی های کلان برای باشگاه های پرسپولیس و استقلال شده است، به واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی تاکید کرد.
   رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: این دو باشگاه محبوب هزینه های سنگینی را در سال های گذشته برای دولت داشته اند و متاسفانه هر ساله نیز به میزان بدهی های آنها افزوده شده است و متاسفانه بدلیل سوء مدیریتها مالیات های آنها سر موعد پرداخت نشده که همین باعث جریمه های سنگین شده است و بدهی ها آنها به بازیکنان و مربیانشان نیز طی این سالها همیشه وجود داشته و یک چالش اساسی بوجود آورده است.
   نماینده مردم شهرستان فلاورجان به ضرورت خصوصی سازی باشگاه های پرسپولیس و استقلال تاکید کرد و اظهار داشت: این دو باشگاه بر اساس اصل 44 باید به بخش خصوصی واگذار شوند اما همواره با ممانعت هایی مواجه شده است . حتی من از یکی از وزرای سابق وزارت ورزش و جوانان در این ارتباط سوال کردم که پاسخ دادند با رفع موانع این مهم انجام خواهد شد اما هیچگاه اتفاق نیفتاد و متاسفانه عزم جدی هم برای واگذاری وجود نداشت.
   موسوی لارگانی ادامه داد: این میزان بدهی های سنگین واقعا به ورزش کشور آسیب می زند . آنچه مسلم است با پول این بدهی ها با توجه به مشکلات کمبود فضاهای ورزشی در سراسر کشور می توان مشکلات زیرساخت ها را حل کرد و امکانات خوبی را برای ورزشکاران شایسته و مستعد در سراسر کشور برای رشد و ترقی بوجود آورد .
   این نماینده مجلس تاکید کرد: با خصوصی شدن باشگاه های پرسپولیس و استقلال قطعا دیگر این میزان بدهی بوجود نمی آید و اتفاقا مدیریت بخش خصوصی شرایط بهتری را برای کارآمدی بیشتر این دو باشگاه رقم خواهد زد . اما اکنون با این شرایط واقعا ورزش کشور آسیب می بیند به همین دلیل ضرورت دارد که هر چه سریعتر زمینه خصوصی سازی فراهم آید .
   عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عزم و اراده دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان را ستود و خاطر نشان ساخت: در مدتی که دکتر سلطانی فر در این وزارتخانه حضور یافته شاهد تحولات و اتفاقات خوبی بودیم و در زمینه این دو باشگاه هم عزم و اراده جدی ایشان در واگذاری به خوبی دیده شده و اتفاقا قابل تقدیر است که امیدوارم همانطور که در اولویت قرار گرفته بالاخره شاهد نهایی شدن این موضوع باشیم تا دیگر این بدهی های کلان به ورزش کشور آسیب نزند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,505,478
تعداد بازدید امروز : 604
تعداد بازدید دیروز : 16,278
آخرین به روزرسانی : 1397/07/27