امروز : جمعه 02 فروردین 1398
   
  • اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان البرز

   دکتر نجفی: جوانان خوش فکر و متخصص باید تصمیم ساز باشند

   دکتر نجفی: جوانان خوش فکر و متخصص باید تصمیم ساز باشند

   استاندار البرز در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال 97 گفت: باید از ظرفیت های جوانان در جهت رشد و توسعه استان بهره برداری کرد، جوانان خوش فکر و متخصص باید تصمیم ساز باشند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ دکتر محمدعلی نجفی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که ظهر یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با بیان اینکه باید جوانان مسئولیت امور مربوط به خود را عهده دار باشند افزود: جوانان متخصص و متشخص، شایسته حضور در جلسات و شرکت در تصمیم سازی هستند.
   وی با اشاره به اینکه دولت کارنامه خوبی در بخش جوانان دارد ادامه داد: که این امر در حوزه های مختلف ستاد تسهیل، تسهیلات، مسکن و سایر امور بوده است، بر این اساس ضرورت دارد که اقدامات محقق شده اطلاع رسانی شود.
   دکتر نجفی برنامه ریزی صحیح برای اوقات فراغت جوانان را از اهم امور فرمانداران در ستاد های شهرستانی دانست و گفت: گاهی به دلیل عدم توجه کافی به سلایق و نظرات جوانان، اقداماتی صورت می گیرد که باب طبع جوانان نیست از این رو جوان باید در روند تصمیم گیری در حوزه خود باید دخیل باشد.
   استاندار البرز افزود: جوان حساس، باهوش، فهیم و گاهی زودرنج است بنابراین باید در مباحث مربوطه با دقت و احتیاط ویژه ای عمل کرد.
   وی اضافه کرد: جوانان همواره بدنبال راهی برای موثر بودن هستند و این امر را می توان در اقدامات داوطلبانه امدادی و خدماتی به وضوح مشاهده کرد چراکه بدون هیچ گونه چشمداشتی با تمام وجود پای کار هستند.
   دکتر نجفی با اشاره به اینکه مسئولان در حوزه های مختلف ورزشی، اجتماعی و بخصوص مسائلی که به طور مستقیم مربوط به جوانان است باید ابتکار عمل داشته باشند گفت: ضرورت دارد ایده های نو در این بخش ها به وزارت ورزش و جوانان اعلام شود.
   وی افزود: علی رغم اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر که منجر به ارتقا سرانه های مطالعه شده، در این بخش همچنان با ضعف مواجه هستیم از این رو باید در محیط های عمومی و کتابخانه ها باید شرایطی فراهم شود که فاصله مردم با کتاب و کتابخوانی کاهش یابد.
   استاندار البرز با بیان اینکه باید تمامی هفته ها متعلق به جوانان باشد خاطرنشان کرد: روزها و هفته ها که به نام های مختلف نامگذاری می شوند، فرصتی برای برنامه ریزی محسوب می شوند.
   وی با اشاره به اینکه البرز، طی 6 ماه دوم سال 96 موفق ترین استان کشور در اشتغال بود گفت: ایجاد بسترهای اشتغال پایدار به خصوص برای جوانان، مهمترین برنامه ما در استان است و به هیچ عنوان در مقابل تعدیل ها بی تفاوت نخواهیم بود هر چند که طبق آمارهای کشوری جذب نیروی کار به مراتب بالاتر از تعدیل ها بوده است.
   دکتر نجفی افزود: باید جوانان را از امور مختلفی که در کشور اجرایی می شود مطلع کرد به طور مثال یکی از دغدغه های آنها در خصوص ساماندهی امور اجتماعی است که دولت در این بخش حساسیت ویژه ای دارد و در شیرخوارگاه ها و مراکز نگهداری از افراد آسیب دیده برای هر نفر حداقل 600 هزار تومان هزینه می کند.
   وی حضور جوانان را در تمامی جلسات استان ضروری دانست و بیان کرد: جوانان متخصص و خوش فکر، تصمیم ساز هستند و می توان با ایده ها و ابتکارات آنها تصمیمات بزرگی را اتخاذ کرد چراکه آنها با نیتی پاک و روحی بدون آلایش، صادقانه در حال پیشرفت و توسعه کشور هستند.
   دکتر نجفی گفت: در حوزه جوانان برای تحقق شعارها باید بیشتر دقت کنیم و در این بخش پیشرو باشیم.
   وی افزود: تمامی امرو ما به توسعه مربوط می شود از این رو باید جوانان در توسعه حضور فعال داشته باشند، در نشست های تخصصی باید شرایطی فراهم شود که جوانان صاحب نظر باشند.
   استاندار البرز ادامه داد: هدف ما از برگزاری جلسات اتخاذ تصمیمات مهم و اساسی برای بهبود شرایط و پیشرفت و توسعه است که باید دستگاه های بخش های مختلف اهمیت این امر را درک کرده و برنامه های کاربردی ارائه دهند.
   وی با بیان اینکه به پویایی، تاثیرگذاری و اهمیت حضور جوانان باور داریم گفت: بر این اساس با انتخاب فرمانداران جوان و خوش فکر این امر را در شهرستان ها نیز عملیاتی کرده ایم، اکنون میانگین سنی فرمانداران در البرز 8 سال کاهش یافت.
   دکتر نجفی افزود: ما همواره به حضور خیرین و سمن های فعال در این بخش نیازمندیم بنابراین باید با احترام ویژه ای دست یاری آنها را به گرمی بفشاریم، در این رابطه گلریزان برای آزادی زندانیان با مساعدت این افراد محقق می شود که باید از این ظرفیت ارزشمند بهره برد.
   وی با اشاره به لزوم برگزار جشنواره نشاط و امید با کیفیت و کمیت هر چه بیشتر و بهتر اضافه کرد: ایجاد بسترهای شادابی و نشاط برای اقشار مختلف مردم باید همیشگی باشد که البته به طور قطع حفظ شئونات اجتماهی نیز در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.
   استاندار البرز با تاکید بر ضرورت برگزاری کرسی های آزاداندیشی در استان گفت: این امر د ردولت یازدهم بخوبی اجرایی شد که انتظار می رود با روند بهتری نیز پیگیری شود
   وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست همواره مورد تاکید است گفت: همواره سمن ها و بخصوص جوانان، به صورت داوطلبانه در محیط های آلوده ای که حتی مسئولین بسختی در آنجا حضور پیدا می کنند، حاضر شده و به پاکسازی طبیعت می پردازند بنابراین باید این مسئولیت پذیری را ارج نهاد و فضا را برای ارتقا فرهنگ پاکداشت طبیعت فراهم کرد.
   استاندار البرز افزود: فرهنگ حفاظت از محیط زیست باید در تک تک مردم نهادینه شود و این امر با حضور فعال جوانان و سمن های مرتبط محقق خواهد شد چراکه طبیعتی آلوده برای استانی با قدمت 9 ساله البرز زیبنده نیست.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,014,222
تعداد بازدید امروز : 5,292
تعداد بازدید دیروز : 13,197
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02