امروز : شنبه 31 فروردین 1398
   
  • ضرورت توجه به زندگی ایرانی و اسلامی در خانواده ها

   ضرورت توجه به زندگی ایرانی و اسلامی در خانواده ها

   سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر لزوم بازگشت خانواده‌ها به کارکرد اصلی خود در جامعه تاکید کرد و گفت: معیار‌های زندگی ایرانی و اسلامی باید بازخوانی و مورد توجه جدی‌تر قرار گیرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، حمید ملانوری، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان افزود: برگزاری جلسات ساماندهی امور جوانان و ستاد‌ها با موضوع ازدواج نشان می‌دهد در این موضوع دغدغه داریم و بحث ازدواج به عنوان موضوعی مهم مطرح است.
   وی تصریح کرد: اگر امروز نگران کاهش ازدواج، افزایش سن ازدواج، طلاق، طلاق‌های عاطفی، کاهش تمایل زوج‌های جوان به فرزندآوری، اشکال در فرزند پروری و مواردی از این دست هستیم، نشان دهنده آن است که خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه، نقش خود را برای زندگی اجتماعی و تاثیر برای رشد و بالندگی جامعه ایفا نمی‌کند.
   ملانوری یادآور شد: در گذشته بسیاری از مهارت‌های زندگی و جرأت و جسارت داشتن رأی و قدرت اداره خود و خانواده از سوی والدین به فرزندان آموزش داده و در وجود آن‌ها نهادینه می‌شد، اما امروز والدین خود را متولی تمامی امور فرزندان خود در تمامی برهه‌ها دانسته و اجازه نمی‌دهند فرزندان مهارت‌های خود برای داشتن یک زندگی مطلوب را رشد داده و به نمایش گذارند.
   سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه باید مهارت پایدار نگه داشتن زندگی و مقاومت در برابر مشکلات را باید در بین جوانان ایجاد کرد، گفت: متاسفانه امروز خیلی گرفتار روزمرگی‌ها شده ایم، این در حالیست که در دوره‌های گذشته اینگونه نبوده است.
   ملانوری افزود: باید بتوانیم این انگیزه، فهم و نگرش را ایجاد کنیم تا افراد بدانند خانواده نهادی است که باید به عنوان سلول‌های تشکیل دهنده جامعه نقش اصلی را در راهبری جامعه به سمت توسعه و کمال ایفا کند.
   وی بر توسعه نشاط خانوادگی نیز تاکید و تصریح کرد: در مواردی تعریف ما از نشاط و شادی نیز اشتباه است و نشاط حقیقی به معنای راضی بودن ضمیر درونی انسان است که انسان از زندگی خود لذت ببرد.
   ملانوری یادآور شد: ساز و کار‌ها باید به شکلی دنبال شود که افراد قبل از رسیدن به سن ازدواج، رویه، رفتار و عادتی را به عنوان یک رفتار عمومی جریانی دنبال کنند که خانواده‌های پایدار را شکل دهد.
   مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان نیز گفت: در موضوع ازدواج آنچه که می‌تواند بسیار اثرگذار باشد، فرهنگ سازی و تغییر باور، نگرش و ارزش‌های اجتماعی است.
   زهرا موسی پور با اشاره به اینکه ستاد ساماندهی امور جوانان باید بستر ساز تغییر در باور‌ها و نگرش‌ها و ارزش‌های اجتماعی باشد، افزود: اگر نوع عمل، باور، نگرش و ساختار جامعه صحیح باشد، مسیر مستقیم و اثرگذار محقق خواهد شد.
   وی بر ارائه آموزش‌های متناسب با نیاز‌ها تاکید و تصریح کرد: در حال حاضر در برخی موارد، برنامه‌ها نیاز محور نیست.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,640,286
تعداد بازدید امروز : 17,762
تعداد بازدید دیروز : 26,277
آخرین به روزرسانی : 1398/01/31