امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • جلسه انتقال ماموریت هشت رشته ورزشی از فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه برگزار شد؛

   داورزنی: نگاه حمایتی فدراسیون به ورزش جانبازان و معلولین از این پس وظیفه ای است

   داورزنی: نگاه حمایتی فدراسیون به ورزش جانبازان و معلولین از این پس وظیفه ای است

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: فدراسیون ها نسبت به ورزش جانبازان و معلولین نگاه حمایتی داشتند و اکنون با انتقال ماموریت هشت رشته از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه باعث خواهد شد که پوشش ورزش این قشر در قالب وظایف ذاتی فدراسیون ها قرار گیرد و نگاه وظیفه ای نیز علاوه بر نگاه حمایتی به وجود آید.


   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: فدراسیون ها نسبت به ورزش جانبازان و معلولین نگاه حمایتی داشتند و اکنون با انتقال ماموریت هشت رشته از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه بالعث خواهد شد که پوشش ورزش این قشر در قالب وظایف ذاتی فدراسیون ها قرار گیرد و نگاه وظیفه ای نیز علاوه بر نگاه حمایتی بوجود اید.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،جلسه انتقال ماموریت هشت رشته ورزشی از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه عصر امروز با حضور روسا و سرپرستان فدراسیون های دوچرخه سواری، تیراندازی با کمان، سوارکاری، بدمینتون، تکواندو، تنیس روی میز، تنیس و قایقرانی برگزار شد.
   محمدرضا داورزنی در این جلسه ، اهمیت انتقال ماموریت هشت رشته ورزشی از فدراسیون های ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: آنچه مسلم است اکنون فدراسیون هایی که در قالب این انتقال قرار گرفته اند ماموریت آنها اضافه شده است و قطعا با افزایش ماموریت ها ،اعتبارات آنها نیز افزوده خواهد شد.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: قبل از این انتقال فدراسیون ها از محل اختصاص 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده اعتباری دریافت نمی کردند اما با این انتقال قطعا از این محل نیز فدراسیون ها دریافتی هایی دارند که می توانند نه تنها برای انجام ماموریت های جدید از آن بهره ببرند بلکه این فرصت نیز پدید می آید که با این اعتبارات جدید شرایط بهتری را برای افزایش امکانات و زیرساخت های رشته ورزشی متبوع خود فراهم آورند.
   داورزنی گفت: نگاه فدراسیون های ورزشی در قبال ورزش جانبازان و معلولین حمایتی بوده اما اکنون با این انتقال پشتیبانی از ورزش های جانبازان و معلولان در قالب وظیفه ذاتی آنها محسوب می شود و نگاه وظیفه ای به وجود می آید.
   در این جلسه اشرفی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک دقایقی به فرآیند قانونی انتقال هشت رشته ورزشی از فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه که مورد تاکید فدراسیون های جهانی نیز قرار دارد ، پرداخت .
   اشرفی همچنین تاکید کرد: حمایت از ورزش جانبازان و معلولین از سوی فدراسیون های جهانی یک امتیاز مثبت برای فدراسیون های ملی محسوب می شود.
   محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک نیز این انتقال را یک فرصت دانست و تاکید کرد: این انتقال با توجه به تاکید فدراسیون جهانی یک قانون است و به صورت رسمی باید از ابتدای سال آینده اجرایی شود.
   خسروی وفا تصریح کرد: حمایت از ورزش جانبازان و معلولین در رشته های مختلف از جمله این هشت رشته که قبلا از سوی فدراسیون ها انجام می شد از این پس دیگر باید به صورت قانونی محقق شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,734,570
تعداد بازدید امروز : 14,661
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28