امروز : دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
   
  • محمدمهدی تندگویان: هر 7 جوان خلاق ایرانی می توانند یک سمن داشته باشند

   محمدمهدی تندگویان: هر 7 جوان خلاق ایرانی می توانند یک سمن داشته باشند

   معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان وجود سمن ها را عامل اطمینان خاطر جوانان در راستای انجام فعالیت های خود دانست و گفت: با تشکیل یا عضویت در یک سمن، جوانان شبکه خاصی پیدا می کنند که کاملا تحت نظارت است و حمایت های لازم از آنان صورت خواهد گرفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، با تصویب قانون افزایش سن جوانی به 18 تا 35 سال، تعداد بیشتری از جوانان توانایی ثبت تشکل مردم نهاد خواهند داشت. در همین راستا معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مورد مراحل قانونی تشکیل سمن گفت: ما به جوانان در همه عرصه های فرهنگی، هنری، علمی، اقتصادی و ... توصیه می کنیم به سایت رسمی زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان برای ثبت و عضویت در سمن ها مراجعه کنند.
   تندگویان ادامه داد: در آنجا اطلاعات لازم در مورد اینکه جوانان چگونه می توانند یک تشکل مردم نهاد را تشکیل دهند، ذکر شده است. بر این اساس، حداقل باید 7 جوان با ایده مشخص، در سامانه نوع کاری که می خواهند انجام دهند را تعریف و مشخصات و فرم های موجود را پر کنند. در صورت دارا بودن شرایط مندرج در سایت، پس از استعلام و دریافت تأییدیه ها، جلسه مشاوره ای در همه استان ها بین مشاورین ما و متقاضیان برگزار شده و توجیهات نهایی را انجام می دهند. در نهایت، این جوانان اعتبارنامه ای در همه زمینه ها دریافت می کنند. با این اعتبارنامه که در پی توافق با وزارت کشور باعث تخصیص شناسه به سمن ها شده، تبدیل به یک پایگاه مردمی مشخص می شوند و برای انجام فعالیت های خود به راحتی می توانند با نهادهای دیگر ارتباط برقرار کنند.
   وی تاکید کرد: البته نباید از نظر دور داشت که در حوزه های تخصصی مانند موسیقی، علاوه بر اعتبارات ما نیاز به مجوزهای وزارت ارشاد و دیگر نهادهای عمومی نیز هست.
   معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به عضویت جوانان در سمن های موجود در سایت نیز اشاره کرد و افزود: در سایت نه تنها برای جوانان بلکه برای همه مردم، اطلاعات سمن ها در کل کشور به تفکیک استان ها ذکر شده و نهادهای دولتی و خصوصی می توانند از آنها بهره برداری کنند. از این طریق می توان برای برون سپاری کارها با عقد تفاهم نامه در بحث کشوری اقدام کرد تا جوانان وارد فعالیت های اجرایی استانی شوند.
   مثلا برای هفته جهانی ایدز، تفاهم نامه ای با وزیر بهداشت امضا کردیم و سمن های ما که در حوزه آسیب های اجتماعی کار می کنند، در یک کار مشترک با وزارت ارشاد و آموزش و پرورش در زمینه آموزش همگانی به مدارس فعال شدند.
   تندگویان وجود سمن ها را عامل اطمینان خاطر جوانان در راستای انجام فعالیت های خود دانست و گفت:با تشکیل یا عضویت در یک سمن، جوانان شبکه خاصی پیدا می کنند که کاملا تحت نظارت است و حمایت های لازم از آنان صورت خواهد گرفت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,275,956
تعداد بازدید امروز : 7,843
تعداد بازدید دیروز : 20,049
آخرین به روزرسانی : 1398/02/30