امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • پرداخت 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در کشور

   پرداخت 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در کشور

   معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور گفت: طی 6 ماهه نخست امسال از 870 هزار زوج در انتظار تسهیلات، به 680 هزار نفرشان حدود 8 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، محمدمهدی تندگویان، معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور، در سفر به استان کرمان، ضمن تشکر از مردم خوب و مهمان نواز استان کرمان، گفت: صبح امروز با حضور نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی سالن ورزشی محی آباد را افتتاح کردیم.
   وی هدف اصلی از سفر به استان کرمان را هماهنگی برای انجام رخداد بزرگ انتخابات مجمع ملی تشکل های مردم نهاد در کرمان عنوان کرد.
   تندگویان این رویداد را بزرگترین اتفاق کشور در حوزه ی جوانان دانست و افزود: بعد از انقلاب اسلامی، اولین بار است که چنین رخدادی در کشور اتفاق می افتد.
   وی تصریح کرد: بحث پارلمان و مجمع ملی جوانان جزو آرزوهای سال های دیرینه جوانان بوده که تا الان چندین بار در کشور تصمیم به انجامش گرفته شده بود ولی به اجرا نرسید و اکنون این اتفاق بزرگیست که ما استان کرمان را برای انجامش انتخاب کرده ایم.
   تندگویان یادآور شد: مجامع تشکل های مردم نهاد استانی از سراسر کشور انتخاباتشان را در کرمان به صورت رسمی و کشوری برگزار می کنند و سپس با حضور معاون اول این انتخابات رسمیت پیدا می کند و بدین ترتیب مجمع ملی به عنوان اولین سندیکای غیردولتی حوزه جوانان به صورت ملی فعالیتش را آغاز می کند.
   وی با اعلام اینکه برای هماهنگی برنامه های این مجمع با استاندار به کرمان سفر کردم بیان داشت: بر این اساس، خواستیم جمع بندی نهایی را کنیم و امیدواریم که بتوانیم کار خوب و بزرگی را در استان انجام دهیم.
   معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور با بیان اینکه استان کرمان تشکل های خوبی به ویژه در بحث آسیب های اجتماعی دارد، گفت: جوانان خوب ورود کرده اند و داوطلبانه کمک می کنند.
   تندگویان افزود: در بسیاری از موضوعات واقعا اگر این تشکل ها نباشند، دولت از پس کار بر نمی آید، چرا که توانایی لازم و جامع را برای ورود به محیط های بومی و محلی در این سطح ندارد.
   وی با اشاره به اینکه استان کرمان حدود 90 تشکل فعال در حوزه جوانان دارد که در بخش های مختلف آسیب های اجتماعی، اشتغال، استارتاپی و ... کار می کنند، ابراز امیدواری کرد: شاهد رشد روز افزون و گسترش این سمن ها باشیم.
   تندگویان تصریح کرد: طی توافقات انجام شده با دولت و شخص معاون اول رییس جمهور سوم بهمن ماه تاریخی است که انتخابات این مجمع انجام می شود و برای این رویداد بزرگ، وزرای دولت و نمایندگان مجلس را دعوت کرده ایم.
   وی با اعلام اینکه در سرانه ی فضای ورزشی نسبت به ایده آل و جمعیت در استان های سراسر کشور محدودیت هایی داریم، یادآور شد: کرمان استان خوبیست که با داشتن سرانه زیر 75 صدم، سرانه ی مناسبی دارد.
   تندگویان با اشاره به اینکه امروز ورزش از مراکز استان ها تا دل روستاها پیش رفته است، بیان داشت: در بحث ورزش روستایی به ویژه زمین چمن های مصنوعی ( که امسال در همه ی روستاها فراگیر می شود)، امکانات ورزشی خرد و شکل گیری خانه های ورزش روستایی کارهای خوبی در کرمان انجام شده و با همتی که اداره کل ورزش و جوانان استان دارد، با توجه به جمعیت، به یک سرانه ی خیلی خوبی برسیم.
   معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور گفت: در وزارت ورزش و جوانان نگرش به خودمان و تشکل هایمان این است، تا می توانیم به سمت شهرستان ها و روستاها برویم چرا که در مراکز از ابتدای انقلاب تاکنون توجه های مناسبی شده است و با این رویکرد وزارت، طی یکی دو سال گذشته، گام های خیلی خوبی برداشته شده است.
   تندگویان به تسهیلات ازدواج در کشور اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته کار فوق العاده بزرگی در این زمینه انجام شده که موضوع آن به روز رسانی وام ازدواج در کشور بود.
   وی تصریح کرد: ما افرادی را داشتیم که 10 سال بود در نوبت وام ازدواج بودند، ولی سال گذشته موضوع ما به روز رسید یعنی در مجموع از یک میلیون و 200 هزار نفری که در کشور در نوبت وام ازدواج بودند، یک میلیون و 117 هزار نفر پرداخت صورت گرفت.
   تندگویان یادآور شد: طی 6 ماهه نخست امسال از 870 هزار زوج در انتظار تسهیلات، به 680 هزار نفرشان حدود 8 هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.
   وی بیان داشت: اگر با همین شیب پیش برویم، تقریبا دو برابر سال گذشته تا پایان سال چه از نظر عددی افراد و چه حجم ریالی پرداخت، در کشور وام ازدواج پرداخت شده است.
   معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان کشور گفت: پارسال رقم 10 میلیون تومان بود که امسال این تسهیلات با رقم 15 میلیون تومان از ابتدای سال پرداخت شده است.
   تندگویان افزود: این آمارها، همچنین نشان می دهد، امسال امر ازدواج در کشور افزایش پیدا کرده است، طوری که آمار ازدواج در 6 ماهه نخست امسال تقریبا با 9 ماهه سال گذشته برابری می کند.
   وی به مسئله ی جدایی سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش نیز اشاره و تصریح کرد: لایحه در مجلس، فوریتش رأی نیاورد ولی لایحه ی اصلاحیه به ساختار دوباره مطرح شده که باید به صحن برود و تصمیمش با نمایندگان است.
   تندگویان یادآور شد: ما در کنار این مسئله، مکاتبه ای با سلطانی فر، وزیر ورزش داشتیم و درخواست کردیم حتی اگر مجلس نپذیرفت و این کار انجام نشد، به صورت سازمان مستقل زیر مجموعه ی وزارت خانه تشکیل شویم و این بحث هفته ی گذشته در شورای معاونین، مصوب شد که اقدامات اداریش در حال انجام است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,075,220
تعداد بازدید امروز : 21,045
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03