امروز : جمعه 03 خرداد 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در جمع مردم شهرستان خمین استان مرکزی:

   فشار بیرونی و تحریم های ناعادلانه وحدت مردم را بیشتر کرده است/نقشه راه حرکت کشور با تکیه بر جوانان را مورد تاکید قرار می دهیم

   فشار بیرونی و تحریم های ناعادلانه وحدت مردم را بیشتر کرده است/نقشه راه حرکت کشور با تکیه بر جوانان را مورد تاکید قرار می دهیم

   وزیر ورزش و جوانان در جمع مردم شهرستان خمین استان مرکزی اظهار داشت :جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته نشان داده است هرگاه فشار بیرونی و تحریم ها زیاد شده وحدت داخلی مردم بیشتر شده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک حلول ماه رجب گفت: خاطرات خیلی زیادی با مردم استان مرکزی دارم و ۴ سال استاندار این استان بودم و هنوز ارتباط عاطفی خود را با مردم و فرهیختگان این استان حفظ کرده ام.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: کشور ما اکنون در یک شرایط خاصی قرار دارد. یک زمانی جنگ تحمیلی ۸ ساله با دلاوری های ملت قهرمان ایران تبدیل به طلایی ترین دوره تاریخ سیاسی معاصر کشور شد. قطعا این جنگ اقتصادی امروز هم که ناخواسته و غیر قانونی بر ما تحمیل شده با وحدت و همگرایی تبدیل به یک دوران طلایی دیگر خواهد شد و ما یقین داریم به تعبیر مقام معظم رهبری که این دوره سخت را هم با عزت و سربلندی پشت سر خواهیم گذاشت. راهپیمایی ۲۲ بهمن برای خیلی از سیاستمداران داخلی و خارجی جالب بود که مردمی که به دلیل تحریم ها و گرانی اینقدر فشار را تحمل می کنند برای دفاع از ارزش ها و نظام اسلامی شان اینطور به خیابان ها بیایند و این وظیفه ما را سنگین تر می کند.
   وی افزود: اگر یکی از اعضای توافق برجام غیر قانونی از این توافق خارج نمیشد و بدعهدی نمیکرد قطعا قیمت ارز و سکه و خودرو و سایر اقلام و خدمات مثل دو سال قبل بود. ممکن است برخی مسئولین اندکی کوتاهی داشته باشند اما مشکلات به دلیل تحریم های دشمن است نه سوء مدیریت های داخلی. شرایط ما به گونه ای است که ما به شدت وابسته به صادرات نفتی هستیم و امروز این صادرات به یک میلیون بشکه رسیده است.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته نشان داده است هرگاه فشار بیرونی زیاد شده وحدت داخلی مردم بیشتر شده است. تعبیر رهبر انقلاب مبنی بر اینکه افتخار به گذشته و امید به آینده ما دهه پنجم را آغاز می کنیم و نقشه راه حرکت کشور که متکی بر محور جوانان بود را مورد تاکید قرار می دهم و این جوانگرایی را خود رهبر معظم انقلاب در انتصاب های خودشان آغاز کرده اند.
   دکتر سلطانی فر تاکید کرد: ما هم در وزارت ورزش و جوانان با تاکید رییس جمهور محترم این مسیر را با جدیت دنبال می کنیم. امروز از ۳۱ مدیر کل ورزش و جوانان استان های ما ده نفر زیر ۴۰ سال هستند که یکی از آنها مدیر کل همین استان است. در فدراسیون های ورزشی هم خوشبختانه با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دو الی سه ماه گذشته اکثر کسانی که در انتخابات جدید پیروز شده اند زیر ۴۰ سال و جزء نخبگان بوده اند. انتقال تجربه باید به آرامی و بدون تنش انجام بگیرد و نسل جدید مدیران ورزشی کشور در حال بروز و ظهور هستند و ما این سیاست را با قدرت ادامه خواهیم داد.
   وزیر ورزش و جوانان در خصوص فجر چهلم گفت: فجر امسال در وزارت ورزش و جوانان از هفته دولت آغاز شده بود و ۶ ماه بود. از هفته دولت تا دهه فجر هر هفته یک پروژه بزرگ را در کنار ده ها پروژه دیگر افتتاح کردیم. تا پایان سال تعداد پروژه های ورزشی افتتاح شده در سراسر کشور نزدیک به ۸۰۰ می شود در حالی که پیشبینی ما ۵۰۰ پروژه بود. خوشبختانه در بخش سخت افزاری هم ما توانستیم سال های ۹۶ و ۹۷ کارنامه بسیار موفقی را پشت سر بگذاریم. همچنین در بخش جوانان هم موفق شدیم روند تاسیس خانه های جوان و تشکیل سازمان های مردم نهاد را سرعت بدهیم و روند تشکیل دفاتر مشاوره ازدواج را هم توسعه دهیم. حجم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را هم افزایش دادیم و در سال ۹۶ به حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال ۹۳ بیش از ۴ برابر شده است. چون این میزان اکنون دو برابر شده است فکر می کنم در سال آینده این رقم به حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان برسد.
   دکتر سلطانی فر در خصوص موفقیت های ورزش قهرمانی در سال گذشته گفت: در جام جهانی فوتبال در حالی که در گروه مرگ قرار گرفته بودیم با تدارک خوبی که انجام شده بود دلاورمردان ما بهترین نتیجه تاریخ جام جهانی را برای کشور رقم زدند. در بازی های آسیایی جاکارتا هم بیشترین تعداد مدال را بعد از انقلاب گرفتیم و در بازی های پاراآسیایی هم به رتبه سوم صعود کردیم. در المپیک جوانان از رتبه ۲۴ به هفتم رسیدیم و در لیگ قهرمانان آسیا هم همزمان استقلال و پرسپولیس به جمع ۸ تیم رسیدند و یکی از آنها هم به فینال رسید. امیدواریم این کارنامه موفق در سال ۹۸ هم ادامه داشته باشد.
   دکتر سلطانی فر در پایان گفت: استان مرکزی استعدادهای ورزشی بسیار خوبی دارد و امیدواریم با زیرساخت های خوبی که در این استان فراهم شده است خبرهای بسیار خوبی از ورزش استان در سال آینده بشنویم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,358,227
تعداد بازدید امروز : 7,695
تعداد بازدید دیروز : 17,813
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02