امروز : یکشنبه 28 مهر 1398
   
  • تندگویان در نشست با جوانان و سمنهای جوانان استان گیلان :

   کسی تصور نمی کرد سمنهای جوانان روزی به اشتغالزایی برسند

   کسی تصور نمی کرد سمنهای جوانان روزی به اشتغالزایی برسند

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تغییر نگرش به فعالیت سمنها را در این دو سال به وجود آوردیم و هیچکس فکر نمی کرد روزی این فعالیتهای داوطلبانه به اشتغالزایی هم برسند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمد مهدی تندگویان در نشست صمیمی با جوانان و سمنهای جوانان استان گیلان با تشکر از میزبانی استان گیلان اظهار داشت: سعی کردیم در این دو سال به همه استانها سفر کنیم و از نزدیک و رو در رو با جوانان گفت و گو و مسائل و مشکلاتشان را بشنویم و پیگیری کنیم.

   وی ادامه داد: فردا دومین انتخابات مجامع استانی سمنهای جوانان برگزار می شود و می دانیم که این دو سال به مجامع استانی سخت گذشت چون اولین دوره بود و در حقیقت مرحله آزمون و خطا و یاد گرفتن یک کار کشوری بود.

   تندگویان با اشاره به تشکیل مجمع ملی سمنهای جوانان گفت: برای اولین بار توانستیم یک نهاد عمومی غیر دولتی تشکیل دهیم و مطمئنا این نهاد می تواند گام های بزرگی در حوزه جوانان بردارد تا جایی که دیگر نیازی به حضور دولت برای پیگیری امور جوانان نباشد.

   وی تصریح کرد: ما ساختاری که باید در آن مشکلات و مطالبات جوانان مطرح شود را به وجود آوردیم و در ادامه راه این خود جوانان هستند که باید مشکلات و مطالباتشان را در ساختار قانونی یعنی مجمع ملی سمنها مطرح و پیگیری کنند, مجمع هم باید مطالبات را به فراخور موضوعات از نهاد های مختلف پیگیری کند.

   معاون امور جوانان با بیان این مطلب که تغییر نگرش به سمنها اتفاق افتاده افزود: تغییر نگرش به فعالیت سمنها را در این دو سال به وجود آوردیم و هیچکس فکر نمی کرد روزی این فعالیتهای داوطلبانه به اشتغالزایی هم برسد. ما با اعتبار محدود این کار را آغاز کردیم و یک الگوی مناسب برای اشتغال سمنها ترسیم کردیم که امروز اشتغال تشکلها به نوعی پذیرفته شده است.

   تندگویان با اشاره به موضوع موافقت رهبری با امریه 6 ماه آخر خدمت سربازی اعضای سمنهای جوانان افزود: امروز مقام معظم رهبری در موضوع امریه سمنها توجه بسیار ارزشمندی داشتند و دیگر هیچ نهادی نمی تواند بگوید ما سمنها را به رسمیت نمی شناسیم.

   وی در پایان با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه جوانان در دوسال گذشته افتاده گفت: وظیفه داریم برای حفظ ایران و پاسداشت خون هایی که برای این مملکت ریخته شده با تمام توان کار کنیم و مشکلات را گام به گام حل کنیم.

   امید محدث مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت موضوع اشتغالزایی گفت: از مدیرکل محترم استان می خواهم از همه ظرفیتهای استان برای فعالیتهای اشتغالزایی جوانان استفاده کند.

   وی ادامه داد: ما به رشته های تخصصی و متنوعی برای حوزه جوانان احتیاج داریم و پیشنهاد داده ایم تا در آزمون استخدامی بعدی این مهم مورد توجه قرار بگیرد.

   محدث با بیان این مطلب که حل مسائل جدید مستلزم راه حل های جدید است, افزود: اما باید برای آن یک مکانیزم خاصی هم داشته باشیم تا تفکر جدیدی وارد سیستم کشور شود و جوانگرایی صورت بگیرد.

   همچنین امیرحسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان نیز گفت: استان گیلان جزو 5 استان برتر کشور در حوزه جوانان است.

   وی اظهار داشت: 2 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبارات فنی اعتباری گیلان بوده که بیش از 100 درصد آن جذب شده و با 400 میلیون جذب افزوده از صندوق کارآفرینی امید به 2 میلیارد و 600 میلیون تومان رسید.

   در این نشست از سارا بهمنیار بانوی گیلانی قهرمان کاراته ایران و جهان توسط محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان تجلیل شد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,728,363
تعداد بازدید امروز : 8,454
تعداد بازدید دیروز : 14,893
آخرین به روزرسانی : 1398/07/28