امروز : یکشنبه 06 خرداد 1397
   
  • بازدید معاون ساماندهی امور جوانان از مرکز آموزش مدرسان پیش از ازدواج

   بازدید معاون ساماندهی امور جوانان از مرکز آموزش مدرسان پیش از ازدواج

   معاون ساماندهی امور جوانان از دوره های آموزشی طرح ملی تربیت 2500 مدرس آموزش های پیش از ازدواج دیدن کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از جمله برنامه های در دست اقدام در معاونت ساماندهی امور جوانان طرح آموزش 2500 مدرس آموزش های پیش از ازدواج است تا در قالب این طرح 750 هزار زوج در آستانه ازدواج تحت نظر مدرسان مجرب مهارت های ایجاد زندگی پایدار را فرا گیرند.
   در مرحله اولیه این طرح حدود 2500 مشاور با شرایطی تعریف شده از جمله دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط از سراسر کشور شناسایی و برای آموزش فراخوانده شدند.
   این دوره آموزشی مدرسان هم اکنون مراحل پایانی خود را طی می کند تا پس از آن مدرسان آموزش دیده بتوانند دوره های آموزشی زوج های جوان را در تمامی استان های کشور برگزار کنند.
   محمدرضا رستمی با بازدید از محل برگزاری این دوره ها بر اهمیت آن تاکید کرد و افزود:
   در قالب این طرح، محتوای یکسان آموزشی برای ارائه مهارت های پیش از ازدواج در یک مرکز معتبر به مشاوران و متخصصان روانشناسی ارائه می شود، تا از این رهگذر بتوانیم با استفاده از پتانسیل ۲۵۰۰ نفره در سراسر کشور یک آموزش یکسان را به جوانان ارائه دهیم چرا که تاکنون هیچ متن استاندارد آموزش پیش از ازدواج در کشور نداشته ایم و این دوره‌ها می تواند به تدوین استاندارد آموزشی کمک کند و مبنای دوره‌های پیش از ازدواج باشد.
   وی ادامه داد: امیدواریم ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج به ۷۵۰ هزار زوج از فروردین ۹۶ آغاز شود، اگرچه این آموزش‌ها بخش اول کار است و لازم است با گسترش مراکز مشاوره، پوشش‌های مشاوره ای در مراحل حین و پس از ازدواج ادامه یابد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,849,724
تعداد بازدید امروز : 1,769
تعداد بازدید دیروز : 21,749
آخرین به روزرسانی : 1397/03/06