امروز : شنبه 30 تیر 1397
   
  • مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد:

   آفرینشگری هنرمندانه می‌تواند انتقال مفاهیم در موضوع خانواده را تسهیل کند

   آفرینشگری هنرمندانه می‌تواند انتقال مفاهیم در موضوع خانواده را تسهیل کند

   مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی گرافیک و کاریکاتور آب و تراب با موضوع خانواده در یزد گفت: آفرینشگری هنرمندانه می‌تواند انتقال مفاهیم در موضوع خانواده را تسهیل کند

   در روزهایی که تابستان رو به اتمام است، شهر یزد خود را برای میزبانی نخستین همایش ملی گرافیک و کاریکاتور آب و تراب با موضوع خانواده آماده می‌کند و اداره کل ورزش و جوانان یزد به عنوان متولی برگزاری این جشنواره به طور جدی درگیر این همایش است .

   «مسعود شریعتی» مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد مهم‌ترین هدف این همایش را فاصله گرفتن از قالب‌های تکراری و کم اثر در بحث خانواده دانست و تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما در حوزه جوانان بحث خانواده و موضوعات مرتبط با آن است.

   وی ادامه داد: احساس کردیم که در این زمینه نیاز هست قدری از قالب های تکراری و کم اثر فراتر برویم و برای اثرگذاری بیشتر از هنرمندان که جزء اقشار پیشرو جامعه محسوب می‌شوند مدد بگیریم لذا همایش «آب و تراب» بر همین اساس طراحی و برنامه‌ریزی شد تا هنرمندان گرافیست هم تشویق شوند به این موضوع مهم اجتماعی فکر کرده و از طریق خلق آثار بدیع، بر جامعه اثرگذار شوند و کمک کنند تا موضوع خانواده جدی‌تر دیده شود .

   مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به این که فرهنگ و هنر ظرفیت زیادی برای ارائه‌های خلاقانه و مبتنی بر تفکر جدی از موضوعات مختلف دارند، افزود: به گمان من نهادهای مختلف می‌توانند از ظرفیت هنر و اهالی آن در جهت پیشبرد برنامه‌های کاری خود و عمومی نمودن موضوعات مرتبط با فعالیت ‎‎ هایشان استفاده کنند.

   به گفته وی، البته جشنواره فیلم سه دقیقه با ورزش، در این زمینه تجربه بسیار خوبی برای اداره کل ورزش و جوانان بود و الان هم همزمان با جشنواره گرافیک، نمایش‌های خیابانی در حال برگزاری است و در آینده نیز برنامه‌هایی از این دست خواهیم داشت .

   وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان حاصل ادغام دو نهاد مهم یعنی سازمان تربیت‌بدنی و سازمان ملی جوانان است و یکی از موضوعات مهم و مورد تاکید در بخش جوانان، بحث خانواده است چرا که به هر حال بنیان اجتماعی ما بر محور خانواده است و خانواده به عنوان واحد بنیانی تشکیل‌دهنده جامعه هم از حیث تشکیل و هم پایداری آن می‌تواند به نوعی مهمترین رویداد و دغدغه دوره جوانی قلمداد شود.

   وی اضافه کرد: این موضوع البته فراتر از وزارت ورزش و جوانان، دغدغه سایر نهادها و دستگاه های فرهنگی و اجتماعی هم هست و در سیاست‌های کلی نظام نیز راه یافته است و به همین جهت در برگزاری این همایش، در کنار ورزش و جوانان، دفتر امور اجتماعی استانداری نیز حضور پررنگی دارد .

   مدیر کل ورزش و جوانان استان درخصوص خروجی این همایش نیز گفت: طراحی این همایش بر این اساس و با این ذهنیت بوده که حتما هنرمندان ما حرف‌هایی نو در این زمینه دارند و آفرینشگری هنرمندانه آنها می‌تواند برجسته کردن موضوع و انتقال بسیاری از مفاهیم در موضوع خانواده را تسهیل کند.

   وی گفت: امیدواریم آثاری که به جشنواره می‌رسد آنچنان غنی و پرمحتوا باشد که نمایشگاه و کتاب حاصل از آن منبعی غنی و قابل تفاخر از بیان‌های هنرمندانه و تامل‌برانگیز در باب خانواده باشد .

   شریعتی در پایان ابراز امیدواری کرد که هنرمندان یزدی این همایش را جدی گرفته و حضور پررنگی داشته باشند. گفتنی است، همایش آب و تراب 25 شهریور ماه همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان در چهار رشته هنری مختلف در شهر یزد برگزار می‌شود

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,316,065
تعداد بازدید امروز : 27,333
تعداد بازدید دیروز : 24,909
آخرین به روزرسانی : 1397/04/30