امروز : چهارشنبه 02 آبان 1397
   
  • مدیر کل ورزش و جوانان سمنان :نخستین خانه جوانان در سمنان احداث خواهد شد

   مدیر کل ورزش و جوانان سمنان :نخستین خانه جوانان در سمنان احداث خواهد شد

   مدیر کل ورزش و جوانان سمنان گفت :این استان در حوزه ازدواج یکی از استانهای فعال در سطح کشور است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی اظهار داشت: حوزه جوانان حوزه بسیار ویژه ای است و مخاطبین جوان ما با ویژگی‌ها و با نیاز‌های خاصی که دارند همواره مورد توجه دولتمردان بوده‌اند. با ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت جوانان مسئولان و جوانان با دغدغه‌های بسیاری مواجه شدند. نماینده‌های محترم مجلس بر این باور بودند که این احتمال وجود دارد که با ادغام دو سازمان مذکور، حوزه جوانان در سایه حوزه ورزش قرار بگیرد.
   وی افزود: همگی انتظار دارند که همه مشکلات حوزه جوانان در وزارت ورزش حل و فصل شود که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست؛ چراکه وزارت نه بودجه این کار را دارد نه اختیار این کار را. بخشی از مطالبات جوانان مربوط به مسکن، ازدواج و شغل است. ما نه در حوزه مسکن اختیاراتی داریم و نه در حوزه اشتغال. هریک از این امور متولی خاص خود را دارد. در بحث ازدواج هم البته کار‌های بسیار خوبی در کشور صورت گرفته است. مخصوصا در استان سمنان که یکی از استان‌های فعال در حوزه ازدواج بوده، امسال وام‌های ازدواج بسیار خوبی به جوانان داده شده است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ تمام مسائل مربوط به جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان با ریاست جناب استاندار مورد برسی قرار می‌گیرد. در این ستاد مباحث مربوط به اشتغال، اوقات فراغت، ازدواج و مسکن جوانان مطرح می‌شود و دستگاه‌های متولی موضوعات مطروحه را پیگیری می‌کنند. در همین ارتباط بانک‌ها پای کار آمدند. البته باید درنظر داشت که اداره کار و امور اجتماعی متولی امر اشتغال است اما تمام دستگاه‌ها وظیفه دارند در بحث اشتغال جوانان فعالیت و ورود پیدا کنند.
   فتاحی تصریح کرد: یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند مسأله اشتغال را حل کند و نکته دیگر آن که ما امسال توانستیم مجمع جوانان استان را تشکیل دهیم. سازما‌ن‌های مردم‌نهاد استان گردهم جمع شدند و مجمعی را تشکیل دادند. این مجمع باید مطالبات جوانان را پیگیری کند. ما ساختمانی با تجهیزات کامل در بلوار 17 شهریور تهیه کرده‌ایم که به عنوان خانه جوانان که افتتاح شد و بسیار هم مورد استقبال جوانان قرار گرفت.
   وی افزود: جوانان در این خانه کلاس‌های آموزشی، کتاب‌خانه و فضای ورزشی دارند و همه امکانات در آنجا برایشان فراهم است. امسال از محل «اعتبارات بیست و هفت صدم درصد» حدود دو میلیارد تومان برای احداث خانه‌های جوانان در نظر گرفته شده است. به زودی با تخصیص اعتبارات اولیه، نخستین ساختمان جوانان را در شهر سمنان احداث خواهیم کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,595,456
تعداد بازدید امروز : 3,236
تعداد بازدید دیروز : 22,016
آخرین به روزرسانی : 1397/08/02