امروز : پنجشنبه 27 تیر 1398
   
  • دکتر سلطانی فر: همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم / قلب کشتی در ایران می تپد / برای فجر چهلم برنامه‌‌ها را از هفته دولت آغاز می‌کنیم

   دکتر سلطانی فر: همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم / قلب کشتی در ایران می تپد / برای فجر چهلم برنامه‌‌ها را از هفته دولت آغاز می‌کنیم

   وزیر ورزش و جوانان با بیان این که ایران مهد کشتی است و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد، افزود: همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم و امیدوارم این قهرمانی ها با حمایت های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی‌فر امروز در پایان سفر یک روزه خود به جنوب استان کرمان با اشاره به بازدید از پروژه‌های ورزشی 6 شهرستان جنوبی کرمان که در دست اجرا و بهره‌برداری است، اظهار داشت: به برکت جمهوری اسلامی سالن‌ها و اماکن زیادی در منطقه احداث شده که یا بهره‌برداری شده یا در حال بهره‌برداری است که همه این ها زیرساخت های خوبی برای توسعه کشور به شمار می روند.

   وزیر ورزش و جوانان با بیان این که مدیریت بهره‌برداری و نگهداری اماکن ورزشی نکته مهمی است که باید به آن بیشتر توجه کنیم، افزود: در مناطق جنوبی به علت شرایط خاص آب و هوایی این اماکن در معرض تخریب قرار می‌گیرند که باید در مدیریت و نگهداری آن ها بهتر عمل کنیم و در این خصوص اداره کل ورزش و جوانان استان به این نکته توجه ویژه خواهد داشت.
   وی اظهار کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام هم به واسطه این است که مدیریت در حوزه منابع خوب عمل نشده و مدت زمان طولانی گذشته ولی هنوز به بهره برداری نرسیده و سیاست ما این است که با مدیریت منابع به گونه‌ای عمل کنیم که هر سال چند پروژه بهره‌برداری شود تا مردم بتوانند برخوردار شوند. شرایط جوانان و ورزشکاران استان کرمان به گونه‌ای است که باید تلاش بیشتری برای آنها بکنیم و شرایط را فراهم کنیم تا بتوانند از امکانات استفاده کنند.
   دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش به وجود 4 هزار پروژه نیمه‌تمام ورزشی در کشور اشاره کرد و افزود: تکمیل این پروژه ها با قیمت‌های سال 96 بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌‌خواهد و تلاش می‌کنیم تا پایان فصل کاری سال 97(تیرماه 98) حدود 600 پروژه که تعدادی بزرگ است مثل سالن‌های 6 هزار نفره و 2 هزار نفره، استادیوم‌های 15 هزار نفره، استخر قهرمانی بزرگ و سالن‌های دو و میدانی و ... را افتتاح کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: در کرمان پروژه پیست دوچرخه‌سواری تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که با توجه به زمینه تاریخی خوبی که استان داشته و قهرمانان بزرگی را تحویل کشور داده است، تدبیل به یک قطب مهم دوچرخه‌سواری خواهد شد.
   دکتر سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: برای فجر چهلم انقلاب و دهه فجر امسال، برنامه‌‌ها را از هفته دولت آغاز می‌کنیم و طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که هر هفته یکی دو پروژه بزرگ و مهم را افتتاح کنیم.
   وی ابراز داشت: امسال چند رویداد مهم بین‌المللی داشتیم و داریم اولین جام جهانی 2018 روسیه بود که با امکانات، حمایت ها و تدابیر خوبی که انجام شد نتیجه تاریخی گرفتیم و در آستانه شروع بازی‌های جاکارتا هستیم و بعد از آن المپیک جوانان و در پایان سال جام ملت‌های آسیا را در رشته فوتبال داریم که امیدواریم در تمام این رویدادها بتوانیم از حیثیت ورزش و مردم ایران دفاع کنیم.
   وی همچنین در پاسخ به سوالی درمورد قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در رقابتهای جهانی گفت: بعد از 22 سال دو تیم آزاد و فرنگی ما همزمان قهرمان جهان شدند که این اتفاق و پیروزی بزرگی است و ما را به آینده کشتی کشور امیدوار می کند.

   دکتر سلطانی فر با بیان این که ایران دارای پشتوانه ها و سرمایه های خوبی در زمینه ورزش است، افزود: قهرمانی این نوجوانان عزیز امیدهای آینده در مقطع جوانان و تیم ملی را زنده کرد.

   وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران مهد کشتی است و یکی از کشورهایی است که قلب کشتی در آن می تپد. همواره در سالیان گذشته چه در مسابقات جهانی و چه در المپیک کشتی یکی از مهمترین رشته های مدال آور ایران بوده است.

   وی با بیان این که همیشه نگاه ویژه ای به کشتی داشته و داریم، افزود: امیدوارم این قهرمانی ها با حمایت های همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران ورزش کشور ادامه پیدا کند.

   دکتر سلطانی فر در این سفر یک روزه اماکن و پروژه های ورزشی شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، رودبار جنوب، قلعه گنج، کهنوج، منوجان را از نزدیک بازدید و مشکلات آن ها را مورد بررسی قرار داد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,652,474
تعداد بازدید امروز : 1,335
تعداد بازدید دیروز : 26,866
آخرین به روزرسانی : 1398/04/26