امروز : پنجشنبه 27 تیر 1398
   
  • برگزاری کارگاه تبین شیوه های جذب مشارکتهای اجتماعی ویژه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان در خاش

   برگزاری کارگاه تبین شیوه های جذب مشارکتهای اجتماعی ویژه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان در خاش

   کارگاه تبین شیوه های جذب مشارکتهای اجتماعی ویژه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای سراسر استان سیستان و بلوچستان به میزبانی شهرستان خاش برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان وبه نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان سیستان و بلوچستان،روز گذشته ،کارگاه تبین شیوه های جذب مشارکتهای اجتماعی ویژه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان با حضور مقیمی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان و به میزبانی شهرستان خاش برگزار گردید.
   دراین کارگاه وحدت رضا شکوری رئیس گروه مشارکتهای اجتماعی جوانان با تبیین ضرورت تلاش هر چه بیشتر ادارات ورزش و جوانان شهرستانها به منظور تحقیق ایجاد یک سمن به ازای هر 5000 نفر جوان در حوزه شهرستان و ارائه آموزش لازم جهت ثبت سمن در سامانه ثبت سازمانهای مردم نهاد و همچنین راههای جذب جوانان در سازمانهای مردم نهاد را به روسای ادارات آموزش داد.
   وی در ادامه با توجه به ضرورت آموزش سمن ها جهت طرح نویسی خواستار مساعدت بیشتر جهت شرکت دبیران در دوره های توانمندسازی ،اموزش و نحوه ارائه طرح و همکاری ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای سراسر استان با سمن ها در این زمینه شد.
   ایشان با توجه به فعالیت شورای پژوهش خواستار ارائه مشکلات موجود در حوزه های مدیریت ورزش و جوانان از طریق طرح مشکلات به شورای پژوهش و معرفی محققین افتخاری در رده دانشجوی دکترا به بالا شدند.
   بر اساس همین گزارش عصر روز گذشته، کارگاه تبین شیوه های برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان، ویژه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان با حضور خانم مقیمی معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در شهرستان خاش برگزار گردید.
   در این کارگاه درگی زاده کارشناس ستاد ساماندهی امور جوانان اداره کل با تاکید بر اهمیت برگزاری ستادهای ساماندهی و کمیته های تخصصی گفت: ثبت در سامانه جلسات برگزار شده اهمیت ویژه ای دارد و عملکرد ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان، از طریق سامانه ارزیابی می شود.
   وی افزود:کلیه ادارات موظف به برگزاری 10جلسه ستاد ساماندهی وکمیته تخصصی در سال می باشند و باتوجه به اینکه کمیته تخصصی پیش نیاز ستادهای ساماندهی است ،قبل از برگزاری جلسات ستاد برگزاری کمیته های تخصصی اعزامیست.
   همچنین جلسات ستاد ساماندهی پس از برگزاری ظرف مدت یک هفته ثبت سامانه آرشیو الکترونیکی گردد.
   گفتنی است:مصوبات قابل طرح در ستادهای ساماندهی طبق تقویم ارسالی از وزارت ورزش و جوانان متبوع بوده ومصوبات طرح شده حول محور تقویم ستاد اجرا گردد.
   همچنین ،نخستین کارگاه آموزشی مسئولیت مدیران درتوسعه وترویج فرهنگ نورانی نماز با رویکرد تبیین معارف نماز ،ویژه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای سراسر استان سیستان و بلوچستان بمیزبانی شهرستان خاش برگزار گردید.
   این کارگاه با مدرسی مقیمی معاون فرهنگی وامور جوانان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ،ویژه روسای ستادی و روسای ادارات شهرستانهای استان در خاش صورت گرفت.
   معاون فرهنگی وامور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در این کارگاه نماز را ستون دین خواند و اظهار داشت:نماز سرلوحه زندگی تمام مسلمین و از این رو مدیران و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها را به اشاعه فرهنگ نورانی نماز بین جوانان ورزشکاران ترغیب نمودند و آن را از وظایف اولیه مسلمین در اولویت کاری دانست.
   مینا مقیمی،با اشاره به ارتباط بین نماز و ورزش ادامه داد:مجموعه ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ارزش خواصی برای حفظ ارتباط بین نماز و ورزش قائلند زیرا نماز می تواند پیکره ورزش را به معنای صحیح نگه دارد و شالوده دوری از گناه ،نماز است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,652,898
تعداد بازدید امروز : 1,759
تعداد بازدید دیروز : 26,866
آخرین به روزرسانی : 1398/04/26