امروز : شنبه 03 فروردین 1398
   
  • افتتاح مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در کرمان

   افتتاح مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در کرمان

   با افتتاح مرکز مشاوره مطلوب در کرمان، جمع مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در این استان به سه مرکز رسید.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، روح الله اسدی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه مرکز مشاوره مطلوب سومین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در استان کرمان است، گفت: پیش از این، یک مرکز در شهرستان رفسنجان و یک مرکز هم در کرمان افتتاح شده است.
   وی افزود: بدین ترتیب، مرکز مشاوره مطلوب با مدیریت لیلا حاج جعفری و مجوز فعالیت از سازمان نظام روان شناسی و وزارت ورزش و جوانان فعالیت خود را آغاز کرد.
   اسدی تصریح کرد: طبق ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه، این اداره کل مؤظف به برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی و دوره های قبل، حین و بعد از ازدواج است.
   وی توسعه و ترویج فرهنگ مشاوره و حمایت از ایجاد مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده را از الزامات قانونی این اداره کل عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا به صورت ماهانه 3 کارگاه در هر شهرستان استان برنامه ریزی شده و تعداد 43 نفر از واجدان شرایط در دوره آموزش مربی مهارت های زندگی و آموزش های ازدواج و خانواده که توسط موسسه مدت در تهران برگزار شد، شرکت کردند.
   اسدی بیان داشت: نگاهی اجمالی به آمار ازدواج و طلاق نشان می دهد دستگاه های متولی در این حوزه باید با تعامل بیشتر نسبت به آموزش جمعیت بیشتری از جامعه هدف اقدام کنند.
   وی گفت: طی سال گذشته 23 هزار و 721 واقعه ازدواج و 5 هزار و 260 واقعه طلاق در استان ثبت شده و نسبت طلاق به ازدواج به 22 درصد رسیده است.
   اسدی میانگین سن ازدواج در مردان را 28.16 و زنان را 23.6 دانست و افزود: میانگین سن طلاق 35.45 و زنان 30.99 است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,037,336
تعداد بازدید امروز : 10,999
تعداد بازدید دیروز : 17,407
آخرین به روزرسانی : 1398/01/03