امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس : سابقه تاریخی تشکل های مردمی نشان از جایگاه آنها در تمدن ایران دارد

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس : سابقه تاریخی تشکل های مردمی نشان از جایگاه آنها در تمدن ایران دارد

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: سابقه تاریخی تشکل‌های مردمی نشان از جایگاه آنها در تمدن ایران دارد.

   به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس ، علی رضایی که در مراسم افتتاح دوره آموزشی مهارت های ضروری برای سازمان های مردم نهاد جوانان در شهرستان پاسارگاد سخن می‌گفت به رویکرد مشارکتی فرهنگ ایرانیان اشاره کرد و افزود: این روحیه در تاثیر تعالیم دین اسلام توسعه بیش از پیش توسعه یافته است.
   وی سازمان های مردم نهاد«سمن ها» را تشکلی دانست که ظرفیت‌های مشارکت در حوزه‌های مختلف را در خود جای داده اند و سپس افزود: می‌توان با استفاده از این ظرفیت ها در حوزه های اجتماعی به کنترل بزه های اجتماعی، در حوزه گردشگری به توسعه صنعت توریسم، در حوزه ورزش و فرهنگ به توسعه همگانی ورزش و فرهنگ شهروندی پرداخت.
   رضایی با تاکید بر نقش مهم و تاثیرگذار سازمان های مردم نهاد در توسعه پایدار نیز گفت: اگر اهداف توسعه پایدار را شامل مشارکت سازی، هویت‌بخشی، عدالت محوری ، رابطه گرایی و امنیت یابی تعریف کنیم بی تردید هر یک از بازیگران میدان توسعه ،اعم از دولت، جامعه، بخش خصوصی و سازمان های غیردولتی در عرصه تصمیم سازی ها سهم و نقش کارگر کارکردی متناسب با شأن نزول خود خواهند داشت.
   وی افزود:در این میان سازمان های مردم نهاد با توجه به جایگاه و میدان عمل فراگیر و گسترده ای که در محیط توسعه محلی، ملی و بین المللی دارند اهمیت قابل توجهی یافته اند .
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد را می توان با زوان قدرتمند دولت جهت کمک به سازمانها و ارگانهای دولتی دانست، خواستار توجه بیش از پیش مدیران دولتی به مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان مبنی برلزوم استفاده از ظرفیت جوانان در برون سپاری ها شد.
   به اعتقاد رضایی کاهش دادن حجم کاری دستگاه‌ها موجب رعایت حقوق شهروندی و ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه خواهد شد .
   در این دوره آموزشی یک روزه که به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد برگزار شد بیش از ۵۰ نفر از مدیران سازمان‌های مردم نهاد جوان که به تازگی مجوز فعالیت دریافت کردند آموزش های اولیه فعالیت سازمان های مردم نهاد را فرا گرفتند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,075,235
تعداد بازدید امروز : 21,060
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03