امروز : سه شنبه 04 تیر 1398
   
  • آغاز رویداد (مسیر کسب و کار من ) طرح توان افزایی زنان و دختران با رویکرد کارآفرینی در یزد

   آغاز رویداد (مسیر کسب و کار من ) طرح توان افزایی زنان و دختران با رویکرد کارآفرینی در یزد

   رویداد (مسیر کسب و کار من ) طرح توان افزایی زنان و دختران با رویکرد کارآفرینی در یزد با حضور معاون استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان آغاز شد.

   طرح توان افزایی زنان و دختران با رویکرد کارآفرینی با عنوان (مسیر کسب و کار من) با هدف ارائه آموزشها و کسب مهارتهای لازم برای تبدیل ایده‌های کارآفرینی به مشاغل پایدار و درامدزا صبح امروز با حضور محمدعلی طالبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان ، فاطمه دانش مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد ، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، احمد طالبی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان و جمعی از مسئولین در مرکز حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و اجتماعی واقع در مجتمع فرهنگی هنری امام علی (ع) رسما افتتاح و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

   در این رویداد سه روزه کارگاه آموزشی کارآفرینی با حضور ناصر براتی مدیرعامل بنیاد کارآفرینی به عنوان مدرس اصلی دوره برگزار می شود.

   همچنین در این رویداد سه روزه نشستهایی به منظور معرفی ایده‌های موفق کارآفرینی در جهان برگزار خواهد شد.

   این رویداد که با حضور حدود صد نفر از دختران علاقمند برگزار می‌شود، با حمایت معاونت زنان ریاست جمهوری و همراهی و همکاری تعدادی از نهادهای استانی از جمله دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت رویش ماندگار شکل گرفته است.

   محمد علی طالبی در مراسم افتتاحیه "رویداد مسیر کسب و کار من" طرح توان افزایی زنان و دختران با رویکرد کارآفرینی با تقدیر از برگزاری این رویداد گفت: هیچ مدل توسعه و یا شرایط کشور توسعه یافته ای را نمی توان عنوان کرد که زنان در روند پیشرفت آن کشور نقشی نداشته باشند و جایگاه زنان در اقتصاد,توسعه و پیشرفت جامعه همواره پر رنگ است.

   وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که شاید زنان در جایگاه آموزشی و تحصیلات سهم قابل توجه ای را به خود اختصاص داده اند اما تنها 16 درصد درصد جمعیت فعال بانوان شاغل و این سهم برای مردان 49 درصد است.

   معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد اظهار داشت : گرچه با برخی موانع در مسیر اشتغال روبرو هستیم اما ساختار مناسب تری برای حضور بانوان در عرصه های کارآفرینی وجود دارد. و نمونه موفق این موضوع کسب و کارهای خانگی و ظرفیت شاخصی است که بانوان در اختیار دارند.

   طالبی در پایان بیان کرد: برگزاری این برنامه به شکل مشترک از سوی دفتر بانوان,اداره ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی میتواند به عنوان نمونه کار مشترک و پایلوت به عنوان الگویی کشوری از یزد کلید بخورد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,075,581
تعداد بازدید امروز : 263
تعداد بازدید دیروز : 21,143
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03