امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد برگزار شد

   ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد با حضور معاون مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

   ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد با حضور معاون مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعی از اعضای این ستاد در سالن جلسات موحدین استانداری یزد برگزار شد..

   معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد ، با بیان این مطلب که در حوزه سلامت روان نیازمند عزم ملی هستیم اظهار داشت: متاسفانه علی‌رغم هم‌افزایی خوبی که بین دستگاه‌های استان وجود دارد شاهد عزم ملی در این حوزه نیستیم.

   محمد علی طالبی با اشاره به بروز تغییرات بنیادی در جامعه عنوان کرد: باید این تغییرات را بپذیریم و بر اساس وضعیت موجود برنامه‌ریزی کنیم که متاسفانه در سیستم اجرایی و قانون‌گذاری کشور چنین نگاهی مبتنی بر شناخت وضعیت موجود نیست.

   طالبی ادامه داد: در استان یزد در بحث همکاری تعامل دستگاه‌ها در حوزه‌های فرهنگی و جوانان وضعیت بسیار خوبی داریم اما چیزی که به عنوان خلا احساس می‌شود یک هم‌افزایی مشابه وضعیت یزد در بعد کشوری است.

   وی تاکید کرد: در شرایطی فعلی باید سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم را در کشور بازسازی کنیم و همین دو کلید واژه عامل برون رفت از مشکلات ما در کشور است به همین دلیل باید توجه به این دو موضوع را هم افزایش دهیم.

   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با تاکید بر اینکه همه باید در راستای رفع مشکلات جوانان تلاش کنند خاطرنشان کرد: زمانی که جوان در پیش روی خود با مشکلات فراوان روبرو باشد، قطعا در حوزه سلامت هم مشکلات و سختی‌هایی پیدا می‌کند، از این رو باید نسبت به این موضوع هم توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

   طالبی تاکید کرد: تمام دستگاه‌های استان که در حوزه جوانان و نوجوانان مسئولیتی بر دوش دارند باید نسبت به رفع مشکلات آنها و ایجاد زمینه‌های لازم برای اشتغال، ازدواج، تحصیل و موارد مختلف مرتبط با آنها برنامه‌ریزی و تلاش داشته باشند.

   مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در این نشست با بیان اینکه این جلسه به مناسبت هفته سلامت روان و با شعار "سلامت روان جوانان و نوجوانان و جهان در حال تغییر" برگزار شده اظهار داشت: در 6 ماهه اول امسال تاکنون 41 جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان ها و مرکز استان در حوزه‌های مرتبط با امور جوانان از قبیل ازدواج، اشتغال، اوقات فراغت و موارد مختلف دیگر برگزار شده است.

   وی افزود: یکی از سیاست‌های دولت در زمینه ترغیب جوانان به مقوله ازدواج پرداخت وام‌های ازدواج است که از تعداد 9 هزار و 595 نفر متقاضی، تاکنون هفت هزار و 420 نفر معادل 75 درصد کل متقاضیان موفق به دریافت وام ازدواج شدند و این رقم نسبت 5 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: علیرغم اینکه استان یزد در این زمینه 5 درصد بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد اما همچنان از بانک‌ها انتظار داریم تا وام تمامی متقاضیان را در اسرع وقت پرداخت کنند و به این وسیله زمینه ازدواج جوانان بیش از پیش فراهم شود.

   مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به اینکه یکی از رویکردها و وظایف اصلی این اداره کل، توجه به امور جوانان است خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه های متعدد و گوناگونی در سطح استان یزد انجام شده است.

   بحث و تبادل نظر بین اعضای ستاد در حوزه سلامت روان جوانان و نوجوانان استان از دیگر بخش‌های این جلسه بود.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,075,256
تعداد بازدید امروز : 21,081
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03