امروز : دوشنبه 03 تیر 1398
   
  • محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع فدراسیون گلف در گفتگو با خبرنگاران ؛

   فدراسیون والیبال در خصوص بازنشستگی مکاتبه ای با فدراسیون جهانی نداشته است/ارز ثانویه فدراسیون کشتی تامین شده است

   فدراسیون والیبال در خصوص بازنشستگی مکاتبه ای با فدراسیون جهانی نداشته است/ارز ثانویه فدراسیون کشتی تامین شده است

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد که فدراسیون والیبال در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان با فدراسیون جهانی مکاتبه نداشته و فقط در حد یک سوال بصورت تلفنی استعلام شده است و مشکل خاصی نیست . این مقام مسئول درباره ارز ثانویه برای ورزش هم عنوان کرد: بر اساس اولویت اعزام ها و حمایت دولت ارز ثانویه هم به ورزش تعلق می گیرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمدرضا داورزنی پس از برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون گلف در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص نامه فدراسیون والیبال به فدراسیون جهانی پیرامون قانون منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون توضیح داد: مکاتبه‌ای رسمی صورت نگرفته است و فقط به صورت تلفنی سوالاتی را پرسیده‌اند. هدف فدراسیون والیبال هم این نبوده که مشکلی را ایجاد کنند و سوالشان درخصوص اساسنامه بوده است. فدراسیون جهانی والیبال هم به صورت تلفنی در این باره با کمیته ملی المپیک صحبت کرده بود و درنهایت نیز با خود من به صورت تلفنی صحبت کردند و من هم شرایط را توضیح دادم.
   وی در پاسخ به این سوال که احمد ضیایی و مهدی تاج مشمول قانون جدید بازنشستگی می‌شوند یا خیر پاسخ داد: در این خصوص خواهش می‌کنم بحث فرعی را پیش نکشید. مجموعه فدراسیون‌ها و روسای آنها باید از قانون تمکین کنند و فرقی نمی‌کند چه کسی باشد. هر نهاد یا موسسه غیردولتی که به نحوی از دولت بودجه می‌گیرند شامل این قانون می‌شود. وزارت ورزش نیز با هماهنگی فدراسیون‌ها قانون را اجرا می‌کنند تا از نظر بین‌المللی نیز مشکلی پیش نیاید. هرچه زودتر این کار را پیگیری می‌کنند تا فدراسیون‌ها برنامه‌هایشان را برای المپیک 2020 دنبال کنند.
   داورزنی در پاسخ به سوالی در خصوص ارز مورد نیاز فدراسیون کشتی هم اعلام کرد که مشکلی از این بابت وجود ندارد و توضیح داد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از طرف وزارت و عنایت دولت قرار شده تا براساس اولویت‌ها و اعزام‌های تیم‌ها به فدراسیون‌ها ارز ثانویه تعلق بگیرد و این ارز برحسب ضرورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. نامه فدراسیون کشتی هم چند روز پیش ارسال شد و مشکل حل شده است. با هماهنگی بانک مرکزی قرار شده است در سایر رشته‌ها نیز که برای کسب سهمیه‌های المپیکی و حضور در رقابت‌های جهانی و آسیایی نیاز به ارز دارند این ارز ثانویه تعلق بگیرد.
   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درباره اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا درخصوص برطرف کردن مشکلات ورزشگاه آزادی اظهار داشت: باید تمام ورزشگاه ها و به ویژه آزادی به استانداردهای روز نزدیک شوند. شرکت توسعه و وزارت ورزش و جوانان به دنبال برطرف کردن مشکلات هستند. هرچند کنفدراسیون فوتبال آسیا الزامی را در نظر گرفته است اما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا ورزشگاه آزادی را به عنوان نماد ورزش کشور به استانداردهای لازم نزدیک کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,075,307
تعداد بازدید امروز : 21,132
تعداد بازدید دیروز : 21,860
آخرین به روزرسانی : 1398/04/03