امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
   
  • علی محمد یوسفیان: توجه به اوقات فراغت جوانان زمینه ساز رشد شخصیت و هویت آنها

   علی محمد یوسفیان: توجه به اوقات فراغت جوانان زمینه ساز رشد شخصیت و هویت آنها

   نشست ستاد ساماندهی امور جوانان آران و بیدگل با موضوع اوقات فراغت جوانان به ریاست، معاون فرماندار این شهرستان تشکیل جلسه داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، نشست ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع غنی سازی اوقات فراغت جوانان روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه سال جاری در سال 4 دی فرمانداری شهرستان به ریاست علی یوسفیان معاونت فرمانداری با حضور فردنژاد رئیس اداره ورزش و جوانان به عنوان دبیر جلسه و اعضای ستاد ساماندهی جوانان برگزار شد
   علی محمد یوسفیان معاون فرماندار آران و بیدگل فراغت را تجربه ای دانست که فرد هنگام رهایی از الزامات روزانه و بر اساس نیاز و ذوق خود و بصورت داوطلبانه انتخاب می کند تا جسم، فکر و شخصیت خویش را پرورش دهد لذا گذراندن اوقات فراغت به شکل هدفمند، اصولی و برنامه ریزی شده از ضروریات زندگی امروزی انسان ها می باشد
   وی تصریح کرد: خانواده ها و مسئولین به موضوع اوقات فراغت نگاه سنتی دارند و متاسفانه هنوز برنامه جامع و کاملی در این حوزه وجود ندارد.
   یوسفیان با اشاره به اینکه درصد بالایی از جوانان کشور ما دولت را مسئول اصلی برنامه ریزی و تدارک برنامه های اوقات فراغت می دانند در صورتیکه خانواده ها در تدارک برنامه های فراغتی و درنظرگرفتن هزینه های لازم در سبد خانوار خویش نقش بسزایی دارند. آموزش مهارت و سبک زندگی ایرانی اسلامی را در برنامه ریزی های فراغتی مهم و پایه اصلی برنامه های فراغتی را قرآن و کتابخوانی دانستند.
   وی در پایان از اعضا خواست تا برنامه ریزی جامع و مخاطب محور در حوزه اوقات فراغت داشته باشند .
   ابوذر فردنژاد ریاست اداره ورزش و جوانان در این جلسه اوقات فراغت را زمینه ساز رشد شخصیت و شکل گیری هویت جوان دانست و اظهار داشت: چرا که اوقات فراغت جوان را قادر می سازد به عنوان عنصری فعال، خلاق و پویا در جریان هویت یابی خویش به ایفای نقش بپردازد.
   وی با اشاره به اینکه اوقات فراغت پدیده ای برخاسته از جوامع جدید می باشد و در سازمان دادن آن باید رویکردها و ابزارهای مدرن مورد استفاده قرار گیرد، گفت: از آنجا که بخش زیادی از جمعیت شهرستان ما را جوانان تشکیل می دهد و اوقات فراغت نیز سهم زیادی در هویت یابی و کاهش آسیب های اجتماعی در جوانان ایفا می کند بنابراین لازم است برنامه ریزی و سازماندهی جامعی در حوزه اوقات فراغت صورت گیرد.
   وی به معرفی پورتال اوقات فراغت پرداخت و از اعضا خواست جهت تجمیع و به روز بودن برنامه های اوقات فراغت، برنامه های فراغتی مربوط به دستگاه خود را در پورتال بارگذاری کنند.
   در پایان بعد از تبادل نظر اعضاء ستاد حاضر در جلسه مقرر شد کلیه دستگاههای عضو در خصوص غنی سازی اوقات فراغت برنامه ها ی خود را در پورتال اوقات فراغت استان اصفهان بارگزاری نموده تا شهروندان بتوانند از برنامه های فراغتی شهرستان حداکثر استفاده را داشته باشند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,370,579
تعداد بازدید امروز : 3,343
تعداد بازدید دیروز : 22,146
آخرین به روزرسانی : 1398/05/28