امروز : پنجشنبه 21 آذر 1398
   
  • سجاد سالک: سازمان های مردم نهاد، از شاخص های توسعه یافتگی جوامع هستند

   سجاد سالک: سازمان های مردم نهاد، از شاخص های توسعه یافتگی جوامع هستند

   مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت : تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در دنیا است که با افزایش شمار این تشکل‌ها میزان مشارکت اجتماعی هم افزایش می یابد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از اداره کل ورزش و جوانان استان فارس ، سجاد سالک در آیین انتخاب اعضای مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوان استان فارس در شیراز گفت: یکی از شاخص‌های مهمی که این وزارتخانه در پیوند با سازمان‌های مردم نهاد در نظر دارد، سطح کیفی اینگونه سازمان‌هاست و تلاش می‌کنیم که در این مورد رتبه‌بندی و اعتبار سنجی صورت گیرد.
   مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد برای اینکه بیشتر دیده شوند باید با راه‌اندازی روابط عمومی و سایت، عملکرد خود را مستند سازی کنند و با اطلاع‌رسانی در این زمینه، مردم را از چگونگی فعالیت‌های خود در کشور آگاه سازند.
   وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مرد نهاد استان فارس در زمره بهترین‌های کشور به ویژه در بخش آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌آیند گفت: برخی استان‌ها در این گونه فعالیت‌ها حضور ندارند، اما استان فارس در تمام زمینه‌ها مشارکت دارد و به عنوان یک الگو محسوب می‌شود.
   مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: کسانی که به عنوان عضو مجمع انتخاب می‌شوند، نماینده همه سازمان‌های مردم نهاد جوان برای مطالبه‌گری هستند، زیرا جهان امروز دنیای تشکل‌های مدنی است و جامعه‌ای موفق خواهد شد که به تشکل‌ها اعتماد کند.
   سالک ادامه داد: برخی از افرادی که به جمع مجمع اضافه می‌شوند ارتباط آن‌ها با سایر استان‌ها کم می‌شود و این امر با فلسفه تشکیل مجمع مغایرت دارد چرا که این افراد به عنوان نماینده تمام سازمان‌های مردم نهاد هستند.
   به گفته وی، هم اینک بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد با افزون بر ۲۰ هزار عضو رسمی در کشور فعال است
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,745,414
تعداد بازدید امروز : 1,896
تعداد بازدید دیروز : 37,477
آخرین به روزرسانی : 1398/09/21