امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • معاون ساماندهی امور جوانان:

   خانه جوانان، مرکز رشد فرهنگی و شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی / مانند اوایل انقلاب به جوانان اعتماد کنیم

   خانه جوانان، مرکز رشد فرهنگی و شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی / مانند اوایل انقلاب به جوانان اعتماد کنیم

   معاون ساماندهی امور جوانان با تاکید بر اعتماد به جوانان گفت: در خانه های جوان هم رشد فرهنگی و هم رشد اجتماعی و فردی مدنظر قرار خواهد گرفت و این خانه ها با ایجاد بستر های لازم می تواند شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی باشد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا رستمی در سفر یک روزه خود به همدان، با حضور در سی و هشتمین جلسه ستادساماندهی امور جوانان این استان ضمن تقدیر از نقش آفرینی تمامی اعضای استانی ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: خانه جوانان در۳۱ استان کشور تا پایان اسفند ماه راه اندازی خواهد شد.

   وی افزود: مشارکتهای اجتماعی جوانان از اولویت های دولت تدبیر و امید است چرا که اگر نهادها و تشکلهای اجتماعی در جامعه حضور فعال داشته باشند بسیاری از مشکلات و اسیبها از بین خواهد رفت.

   معاون ساماندهی امور جوانان استاندار همدان را از جمله استانداران عملگرا و موفق کشور در حوزه توسعه دانست و عنوان داشت: اکنون دیگر راهی به جز اعتماد به جوانان و سپردن امور به آنها نداریم. مگر اوایل انقلاب همین جوان ها نبودند که آن اتفاقات بزرگ و ارزشمند را رقم زدند پس اکنون نیز باید به جوانان اعتماد کنیم و کارهای بزرگ را همانند اوایل انقلاب به آنها بسپاریم.
   رستمی سرچشمه آسیب های اجتماعی را در عدم استفاده از ظرفیت جوانان دانست و ادامه داد: جوانان سرمایه های اجتماعی هستند و نباید از کنار این سرمایه عظیم، خلاق و با انگیزه به سادگی گذشت، باید بدانیم ریشه آسیب های اجتماعی که امروز با آن روبرو هستیم در نادیده گرفتن همین سرمایه های اجتماعی است.

   معاون ساماندهی امور جوانان تاکید کرد: مشارکت عمومی و نقش آفرینی جوانان باید نهادینه و هدفمند شود تا بتواند بازدهی و اثر گذاری لازم را داشته باشد.
   وی سازمان های مردم نهاد را شکل نهادمند مشارکت جوانان معرفی کرد و افزود: در دولت یازدهم تلاش شد سازمان های مردم نهاد جوانان به سطح مطلوب و مورد نیاز جامعه برسد که این مهم تا حدودی تحقق یافته است.

   رستمی خانه‌ جوانان را مرکز رشد و توسعه اجتماعی- فرهنگی حوزه جوانان دانست و عنوان داشت:، در خانه های جوان هم رشد فرهنگی و هم رشد اجتماعی و فردی مدنظر قرار خواهد گرفت و این خانه ها با ایجاد بستر های لازم می تواند شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی نیز باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,630,001
تعداد بازدید امروز : 10,293
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04