امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • استاندار سیستان و بلوچستان:

   سیستان و بلوچستان همچنان جوانترین استان کشور است

   سیستان و بلوچستان همچنان جوانترین استان کشور است

   استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 استان سیستان و بلوچستان همچنان جوانترین استان کشور است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، استاندار سیستان و بلوچستان سه شنبه شب در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان سیستان و بلوچستان با حضور معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در زاهدان اظهار داشت: جوان پذیری یکی از نیازهای اساسی جامعه است که مدیران دستگاه های دولتی باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
   علی اوسط هاشمی افزود: مدیری موفق است که در کنار خودش از نیروهای جوان برای پیش برد اهداف و تعالی جامعه استفاده کند.
   وی اظهار کرد: هر فردی که دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را باور کرده باشد باید جوانان را باور و درک کند. انتظار داریم کنگره ملی اقوام، سال 96 در سیستان و بلوچستان برگزار شود.
   استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت:خانه جوان یک خانه تصمیم ساز و مطالبه گر است و باید مدیران و مسئولان در این خانه ها حضور یابند و از نظرات جوانان استفاده کنند.
   هاشمی اظهار داشت: دامنه دید خود را باید نسبت به واقعیت های موجود در جامعه و جوانان وسعت بخشیم.
   وی با اشاره به وجود امنیت در سیستان و بلوچستان که برگرفته از شعور بالای مردم است خاطر نشان کرد: این استان در امنیت کامل به سر می برد و جریانات افراطی در آن جایگاهی ندارند.
   مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: گام های موثری برای توسعه مشارکت های اجتماعی به ویژه سمن ها در این استان برداشته شده است.
   حسین ثوری اظهار داشت: برای نخستین بار سیستان و بلوچستان از لحاظ عملکردی در حوزه جوانان رتبه دوم کشور را به دست آورده است.
   وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در سال 92 تنها دارای سه سمن در حوزه جوانان بود افزود: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعداد سمن های فعال در این استان به 64 سمن رسیده است.
   وی ادامه داد: 99 سمن دیگر نیز در حال انجام مراحل نهایی به منظور اخذ مجوز فعالیت در این استان هستند.
   وی افزود: با رویکرد دولت تدبیر و امید، انگیزه برای مشارکت و به اجرا در آوردن طرح هایی که دولت ها قادر به اجرای آن نبودند توسط سمن های فعال در سیستان و بلوچستان فراهم شده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,629,999
تعداد بازدید امروز : 10,291
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04