امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • معاون ساماندهی امور جوانان:

   گزارش شاخص های توسعه جوانان تدوین شد

   گزارش شاخص های توسعه جوانان تدوین شد

   معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه شاخص توسعه جوانان کشور در جامعه جهانی جایگاه واقعی خود را ندارد عنوان داشت: به منظور رسیدن به این جایگاه گزارش شاخص توسعه جوانان به تفکیک استان ها اماده شده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا رستمی با شرکت در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان ها عنوان داشت: خوشحالم که جلسات این ستاد در جهت ساماندهی و ایجاد هماهنگی در جامعه جوان تشکیل می شوند و امیدوارم از این ظرفیت به نحو احسن بهره برداری شود.
   وی در ادامه یکی از مهمترین اقدامات معاونت ساماندهی امور جوانان در دولت یازدهم را تدوین شاخص های توسعه جوانان معرفی کرد و عنوان داشت: در جهان شاخص های بین المللی برای ارزیابی میزان توسعه یافتگی کشورها وجود دارد که یکی از این شاخص ها شاخص توسعه جوانان است.
   رستمی افزود: جمهوری اسلامی ایران در این شاخص جهانی که در سال 2016 اعلام شد از نظر آموزش و تحصیلات و همچنین در زمینه سلامت و بهداشت از میانگین جهانی بالاتر است، در حوزه اشتغال در سطح متوسط و در حوزه اجتماعی و سیاسی در سطح متوسط رو به پایین است.
   معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه متاسفانه این ارزیابی بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ما نیست اظهار داشت: یکی از ضعف های موجود این است که تا به امروز ایران اطلاعات مربوط به این شاخص را تجمیع نکرده و جهت ارائه آن به سازمان های بین المللی مشارکت موثری نداشته است. لذا سازمان های بین المللی بر اساس اطلاعاتی خود احصا کرده اند وضعیت ایران را مورد ارزیابی قرار دادند.
   وی افزود: بررسی های داخلی انجام شده در 1 ساله گذشته نشان داده است که شاخص اجتماعی و سیاسی ایران بر خلاف انچه که در شاخص جهانی اعلام شده است در سطح مطلوب قرار دارد بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا شاخص های داخلی را بر اساس شاخص های بین المللی طراحی کنیم که هم اکنون گزارش شاخص های توسعه جوانان به تفکیک استان ها تهیه شده و برای هر استان ارسال خواهد شد.
   رستمی همچنین عنوان کرد: شاخص های داخلی ارزیابی طراحی شده و در اختیار استان ها قرار خواهد گرفت تا تمامی فعالیت هایی که دستگاه های دولتی دارند هر سال بر اساس این شاخص ها سنجیده شود و در اختیار دولت قرار گیرد و بدین ترتیب دولت اطلاعات لازم را در اختیار سازمان های جهانی قرار داده و جایگاه واقعی جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای جهان مشخص شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,630,005
تعداد بازدید امروز : 10,297
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04