امروز : پنجشنبه 31 خرداد 1397
   
  • با حضور استاندار خراسان رضوی؛

   جشنواره بزرگ نشاط و امید جوانان استان در مشهد مقدس برگزار شد

    جشنواره بزرگ نشاط و امید جوانان استان در مشهد مقدس برگزار شد

   استاندار خراسان رضوی در جشنواره بزرگ نشاط و امید جوانان استان که در محل مجموعه ورزشی شهید بهشتی مشهد برگزار شد؛ حضور یافت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در این مراسم اظهار کرد: جوانان با شور و نشاط خود در شرایط فعلی از منتظران واقعی حضرت ولی عصر(عج) هستند.
   وی با اشاره به این که باید از کسانی که برای رسیدن به رشد، عدالت و توسعه همه جانبه تلاش می کنند به صورت ویژه تقدیر کرد، گفت: جوانان آینده ساز خراسان رضوی دارای ظرفیت های بسیار ارزشمندی در حوزه های مختلف هستند.
   استاندار خراسان رضوی ادامه داد: کسب رتبه ها گوناگون در مسابقات فناوری و علمی، فرهنگی و ورزشی نشان از ظرفیت های بسیار بالای جوانان این استان دارد.
   رشیدیان تاکید کرد: جوانان خراسان رضوی اگر در حوزه های مختلف به صورت ویژه حمایت شوند یقینا می توانند دستاوردهای بسیار ارزشمندی را به همراه داشته باشند.
   وی گفت: ورزشکاران خراسان رضوی که توانستند طی سال ٩۵ رتبه های برتر را در سطح ملی و بین المللی کسب کنند، نسبت به سال گذشته ٢٠ درصد رشد داشته است،همچنین جوانان خراسان رضوی در حوزه کارآفرینی و بالا بردن نرخ اشتغال نیز نقش بسیار مهمی را طی سال های اخیر ایفا کرده اند.
   استاندار خراسان رضوی یادآور شد: در حوزه سازمان های مردم نهاد نیز تلاش های بسیار گسترده ای انجام شده و برخی از این سمن ها در سطح کشور به عنوان الگو شناخته می شوند،لذا اگر می خواهیم مشکلات حل شود و روند توسعه شتاب بیشتری بگیرد باید از چنین ظرفیت هایی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.
   رشیدیان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی خادمان نظام اسلامی آرزوهای خود را در جوانان می بینند، خاطر نشان کرد: نقش جوانان در عرصه انتخابات نیز بسیار مهم و اساسی است و باید به صورت گسترده در انتخابات و آینده کشور خود نقش افرینی کنند.
   وی گفت: در عرصه برگزاری انتخابات رعایت مر قانون توسط دستگاه های مختلف بسیار مهم و اساسی است و باید از بی قانونی به شدت پرهیز کرد.
   استاندار خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: باید تمامی کاندیداها و ستادهای انتخاباتی به رعایت اخلاق در تبلیغات خود توجه داشته باشند و دستاوردهای نظام و مسوولان در این زمینه نادیده گرفته نشود.
   کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در بخشی از این جشنواره اظهار کرد:جشنواره نشاط و امید جوانان توسط وزارت ورزش و جوانان در سال جاری در تمامی استان های کشور برگزار می شود،در این راستا قطعا این جشنواره اهدافی دارد که یکی از آنها تقدیر از جوانان نخبه دستگاه های اجرایی است .
   گفتنی است در حاشیه برگزاری جشنواره نشاط و امید جوانان ،با حضور استاندار خراسان رضوی،مدیرکل ورزش و جوانان استان و سایر مسوولان آیین تجلیل از جوانان برتر استان در سال ۹۵ بدین شرح برگزار شد:
   در بخش جوان برترحوزه رسانه: از شیرین امروزی، سردبیر خبر صدا و سیما به واسطه احراز رتبه اول ارسال و پخش گزارش های تصویری در ۳ سال پیاپی در سطح مراکز استان ها با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی قدردانی شد.
   در بخش طلبه جوان برتر:مرتضی محمدپور طبسی، نفر برتر جشنواره ی طلایه داران هدایت استان،مدرس حوزه و دانشگاه و مدیرعامل موسسه خیریه سحاب تجلیل شد.
   در بخش جوان برتر کشاورز و روستایی:وجیهه باغجری ،نوغان دار نمونه و برگزیده فعال روستایی قدردانی شد.
   در بخش جوان برتر نخبه از محمد صادق کرباس فروشان ،دانشجوی نمونه کشوری و برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان و شوکت ضیاء قریشی، رتبه یک المپیاد دانشجویی کشور و برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان تجلیل شد.
   در بخش جوان برتر مخترع و مبتکر از محمد رجب پور دارنده ی مقام دوم جهانی در اختراع «سیستم هشدار دهنده ی پیچ ها ،ورودی ها و تقاطع ها با استفاده از پیزو الکتریک » و همچنین برنده جایزه ی ویژه ریاست جمهوری کشور کرواسی در سال ۲۰۱۶ قدردانی شد.
   در بخش جوان فعال اجتماعی و پژوهشگر برتر از پوریا عربی،پژوهشگر برتر اجتماعی کشور تجلیل شد
   درحوزه انتخاب جوان برتر کتاب خوان از نیره جاله که بواسطه گرفتن بیشترین امانات کتاب در طول سال گذشته به تعداد ۳۴۲ مورد و همچنین مشارکت فعال در نشست های کتاب خوانی و فعالیت های فوق برنامه در کارنامه اش داشت، تجلیل شد.
   در بخش جوان برتر خاص (دارای معلولیت) از مجتبی تروار قهرمان شنای آسیا و ایران قدردانی شد.
   در بخش جوان برتر دانشگاهی از مصطفی باقری ،دانشجوی کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی با معدل ۱۹/۶۳،دبیر انجمن های علمی الهیات کشور و عضو ستاد برگزاری جشنواره فرهنگی ملل تجلیل شد.
   در حوزه ی جوان برتر کارآفرین از حسین علایی کاخی،کارآفرین برتر جوان استان تجلیل شده در جشنواره ی کارآفرینان برتر سال ۹۵ قدردانی شد.
   در حوزه ی جوان برتر حوزه ی گردشگری از مجید خالق نیا ،نویسنده کتاب «جنبش علوی؛هجرت رضوی» و همچنین برنده جایزه ی جشنواره ی کتاب سال رضوی در بین ۲۸۷ اثر از ۲۹ کشور جهان تجلیل شد.
   در بخش جوان برتر دوستدار طبیعت از فاطمه گلزار به واسطه آموزش و ترویج فرهنگ زیست محیطی به زبان ساده و برگزاری نمایشگاه های تخصصی محیط زیست و کودک (انجمن طبیعت بدون مرز) قدردانی شد.
   در بخش جوان برتر امدادرسان از مصطفی پور عباس به دلیل مشارکت در فعالیت های بشر دوستانه و شرکت در کنگره بین اللمللی دانش اعتیاد تجلیل شد.
   در حوزه جوان برتر فضای مجازی از پیمان روح پرور،آدمین کانال مشهد گردی قدردانی شد.
   در بخش جوان برتر ورزشکار از مصطفی ابراهیمی،قهرمان آسیا در رشته ی دوومیدانی،آریا نسیمی شاد،شناگر المپیکی«به دلیل حضور در مسابفات کشورهای اسلامی باکو حضور نداشت» ،محمد دانشور،قهرمان آسیا در دوچرخه سواری،فرناز شیرازی،دارنده عنوان سومی جهان در رشته ی تکواندو،زهرا رهنما،دارنده عنوان سومی جهان در رشته ی کشتی آلیش با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تجلیل شد.
   در بخش جوان برتر حافظ ایثارگر از یونس و زینب خدایی، حافظ کل قرآن کریم و دانشجوی ممتاز قدردانی شد.
   در بخش جوان برتر بسیجی از سعید صفائیان ،قهرمان کشتی استان در ۵ دوره و عضو تیم استان در مسابقات بین المللی جام جهان پهلوان تختی مشهد و همچنین علی ابراهیمی،قهرمان جام جهان پهلوان تختی در رشته پهلوانی و منتخب مسابقات آسیایی پهلوانی تجلیل شد.
   لازم به ذکر است برنامه های متنوع ،شاد و مفرحی از جمله؛مرشد خوانی هنرمند چیره دست محسن میرزاده،اجرای گروه موسیقی،حضور عوامل سریال عاشقانه،حضور سید حسام الدین نواب صفوی بازیگر سینما و تلویزیون و گفت و گوی هنرمندان با جوانان به همراه اهدای جوایز به قید قرعه به شرکت کنندگان بخشی از آیتم های جشنواره نشاط و امید جوانان استان بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,520,849
تعداد بازدید امروز : 18,539
تعداد بازدید دیروز : 31,317
آخرین به روزرسانی : 1397/03/31