امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی_باکو

   کاروان ایران در روز نخست 8 مدال رنگارنگ کسب کرد

   کاروان ایران در روز نخست 8 مدال رنگارنگ کسب کرد

   در اولین روز از چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی- آذربایجان، کاروان ایران صاحب ٨ مدال (شامل 2 طلا، 2 نقره، ٤برنز) شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان, استارت مدال آوری های ایران در باکو با طلای بانوان تیرانداز آغاز شد. نرجس امام قلی نژاد در تفنگ بادی 10 متر درحالی اولین طلای کاروان ایران را به نام خود کرد که الهه احمدی بانوی المپیکی تیراندازی، نخستین نقره ای کاروان ایران در باکو شد.

   در کاراته اما بانوان ایران خوش درخشیدند. نسرین دوستی نماینده وزن ٥٠کیلوگرم در شرایطی راهی فینال شد که با مغلوب کردن سراپ اوزچلیک قهرمان اروپا از ترکیه، فاتح سکوی قهرمانی شد تا دومین طلای کاروان ایران هم به نام یک بانو ثبت شود.

   امیرمهدی زاده نماینده وزن منهای ٦٠کیلوگرم کاراته با راهیابی حریف ازبک به فینال رقابت ها،راهی شانس مجدد شد. او در این مرحله با شکست حریفی از عربستان، نخستین مدال برنز ایران را به نام خود ثبت کرد.

   سپس تیم شنای ٤در صد متر آزاد ایران دومین برنز کاروان را تصاحب کرد. طراوت خاکسار هم در وزن ٥٥-کیلوگرم با شکست طوبی یاکان از ترکیه در مرحله رده بندی سومین برنزی ایران لقب گرفت. علیرضا خجسته هم در جودو چهارمین برنز را گرفت.

   رزیتا علیپور آخرین مدال آور ایران در روز اول رقابت ها بود. نماینده وزن 62- کیلوگرم کاراته ایران درحالی در سالن مملو از تماشاگر آذربایجانی اسپورت هال باکو روی تاتامی بار فریدا آبی یوا مبارزه کرد که علی رغم مصدومیت از ناحیه صورت مبارزه خوبی مقابل حریف قدرش از خود به نمایش گذاشت و درنهایت با نتیجه 3 بر صفر مبارزه را واگذار کرد و صاحب مدال ارزشمند نقره شد. این دومین نقره ایران در روز اول رقابت های بود.

   بدین ترتیب نرجس امام قلی نژاد تیراندازی طلا

   نسرین دوستی کاراته طلا

   الهه احمدی تیراندازی نقره

   رزیتا علیپور کاراته نقره

   امیر مهدیزاده کاراته برنز

   طراوات خاکسار کاراته برنز

   شنای مردان 4در100متر آزاد برنز

   علیرضا خجسته جودو برنز

   مدال آوران کشورمان در روز نخست بودند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,334,679
تعداد بازدید امروز : 1,960
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02