امروز : پنجشنبه 30 فروردین 1397
   
  • در حاشیه مراسم افتتاح خانه جوانان استان زنجان

   دکتر سلطانی فر: برای بهره برداری و افتتاح 3900 طرح ورزشی نیمه تمام در کشور تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم

   دکتر سلطانی فر: برای بهره برداری و افتتاح 3900 طرح ورزشی نیمه تمام در کشور تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم

   وزیر ورزش و جوانان روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح خانه جوانان استان زنجان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح خانه جوانان استان زنجان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد .
   وزیر ورزش و جوانان در خصوص افتتاح طرح های مختلف ورزشی در دولت یازدهم گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط دو استادیوم بزرگ 'آزادی و تختی' در تهران وجود داشت اما پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بویژه در دولت یازدهم و با توجه به رویکرد عدالت محورانه که نظام و دولت داشت ما امروز در اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد و اهواز نیز از وجود استادیوم بهره مند هستیم.
   در دولت یازدهم، 1210 طرح ورزشی به بهره برداری رسید و20 استادیوم 15 هزار نفری هم از جمله این پروژه ها بود که به لحاظ سخت افزاری وزارت ورزش و جوانان را در وضعیت بسیار مناسبی قرار داده است.
   سلطانی فر اهمیت این استادیوم ها را در توانایی ایران برای اخذ میزبانی های مختلف رویدادهای ورزشی دانست و افزود: وجود این استادیوم ها در ایران این امکان را به ما می دهد که رقابت های بین المللی فوتبال و ورزش های میدانی در سطح آسیا را میزبانی کنیم و تقاضای میزبانی مسابقات 2023 جام ملت های آسیا را داشته باشیم. فوتبال ایران یکی از رشته های پرطرفدار در آسیا است و پر طرفدارترین و پر تماشاترین دربی آسیا را داریم و باشگاه های بزرگ ما بیشترین هوادار را دارند و وجود تماشاگر نیز برای AFC و فیفا خیلی مهم است.
   وزیر ورزش و جوانان همچنین تاکید کرد: باید به سراغ همگرایی و هم افزایی بین وزارت ورزش و جوانان، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کار، وزارت علوم، شهرداری ها و نیروهای مسلح برویم تا همه سالن ها طبق یک هماهنگی صورت گرفته و بطور منسجم در اختیار مردم قرار گیرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 11,991,849
تعداد بازدید امروز : 14,153
تعداد بازدید دیروز : 21,199
آخرین به روزرسانی : 1397/01/30