امروز : شنبه 04 فروردین 1397
   
  • نشست هم اندیشی دبیران شورای پژوهش استانهای منطقه 3کشور

   دکتر احمدی :باید پژوهش ها در مسیر برنامه ریزی های مرتبط با جوانان قرار بگیرد

   دکتر احمدی :باید پژوهش ها در مسیر برنامه ریزی های مرتبط با جوانان قرار بگیرد

   معاون فرهنگی ، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت :درحوزه جوانان باید مطالعات و پژوهش ها به مجموعه ای از یافته ها و اطلاعات که در برنامه ریزی مدیریت حوزه جوانان مورد نیاز هستند پاسخ دهند .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ؛ نشست هم اندیشی دبیران شورای پژوهش استانهای منطقه 3کشور (کرمانشاه، لرستان، همدان و مرکزی و ایلام) با حضور دکتر عبدالحمید احمدی برگزار شد .
   در این برنامه که توسط مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی در سفر یک روزه معاونت فرهنگی، آموزش و پژوهش پیش بینی شده بود، دکتراحمدی در خصوص اهمیت پژوهش و رویکرد وزارت ورزش و جوانان به این حوزه گفت: حوزه مطالعه و پژوهش به عنوان پشتیبانی علمی ، برای دانش بنیان کردن برنامه ها و پاسخگویی به نیازهای و انتظارات، در 2 حوزه مسئولیتی این وزارتخانه ،مطرح است.

   وی در خصوص فعالیتهای پژوهشی در سطح استانها افزود : این بخش در استان ها یک بخش کاملا جدی است و در این راستا باید ارتباطی خوب بین مدیریت و حوزه پژوهش در استان ها ایجاد شود. پژوهش هایی که با دیدگاه نیازسنجی و کاربردی بودن انجام شوند.

   دکتر احمدی با اشاره به شعار مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: بخش عمده مشکل جوانان اشتغال است و باید به عنوان یک اولویت اساسی به این بخش توجه داشته باشیم ویکی از مهمترین مسئولیت های ما در حوزه مطالعات و پژوهش توجه به تولید و اشتغال است اینکه ما بتوانیم موانع را متناسب با شرایط استان ها برطرف کنیم.

   وی با اشاره به اینکه در حوزه جوانان،نقشه مطالعاتی بسیار مهم است گفت : باید مطالعات و پژوهش ها به مجموعه ای از یافته ها و اطلاعات که در برنامه ریزی مدیریت حوزه جوانان مورد نیاز هستند پاسخ دهند تا مدیران و تصمیم گیران بتوانند بر اساس یافته های پژوهشی مدون و منسجم نسبت به برنامه ریزی برای حل مشکلات جوانان و ترویج مواردی چون امید ، نشاط و پویایی اقدام کنند .

   معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو گفت : این موضوع بسیار مهم و سرنوشت ساز برای آینده کشور است ، باید بتوانیم زمینه های مشارکت هرچه بیشتر مردم و جوانان را در این حوزه فراهم آوریم . در این مسیر یکی از مهمترین زمینه های جلب مشارکت جوانان ، ایجاد شور و انگیزه و رغبت برای این شرکت در این عرصه سرنوشت ساز است که دستگاه ورزش و جوانان با توجه به تعهدات ذاتی خود و ارتباط خوبی که این دو قشر در طی سالهای اخیر کسب کرده می توان بسیار پر نقش و تاثیر گذار باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 11,482,323
تعداد بازدید امروز : 12,892
تعداد بازدید دیروز : 14,453
آخرین به روزرسانی : 1397/01/04