امروز : چهارشنبه 02 خرداد 1397
   
  • با حضور رییس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی

   همایش ارائه یافته های پژوهشی استانهای منطقه 3 کشور در ایلام برگزار شد

   همایش ارائه یافته های پژوهشی استانهای منطقه 3 کشور در ایلام برگزار شد

   رییس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی: برنامه هایی که بر اساس نتایج پژوهش های دقیق علمی تدوین و اجرایی شده اند موفق و کارآمد بوده اند .


   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام : همایش ارائه یافته های پژوهشی حوزه های ورزش و جوانان منطقه ۳ کشور با حضور دکتر فضلی، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان و معاونین وی ،وجمعی از اعضای هیئت های ورزشی وسازمانهای مردم نهاد در سالن اجتماعات هتل زاگرس شهر ایلام برگزار شد .
   دکتر فضلی در ابتدای این همایش پژوهش را مبنای برنامه ریزی موفق و کارآمد دانست و گفت : نقش پژوهش در برنامه ریزی و حل مشکلات بی بدیل است و برنامه هایی که بر اساس نتایج پژوهش های دقیق علمی تدوین و اجرایی شده اند موفق و کارآمد بوده اند .
   رئیس مطالعات و پژو هش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان افزود : یکی از روش های یافتن راه های حل مشکلات جوانان، پژوهش است و به هیچ عنوان نمی توان نقش کلیدی پژوهش ها را در فرایند حل مسئله کمرنگ کرد .
   وی ادامه داد : وجود فعالیتهای پژوهشی در وزارت ورزش و جوانان این وزارتخانه را به یک مجموعه دانایی محور تبدیل کرده است و برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی این نهاد به تناسب ماموریت های ذاتی آن در دو حوزه ورزش و امور جوانان انجام می شود و سعی بر این است که مبانی تصمیم گیری مدیران ارشد کشور در این دو حوزه بر اساس پژوهش های انجام شده در اختیار آنان قرار گیرد .
   دکتر فضلی بیان کرد : در حوزه ورزش برای کمک به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی نیازمند بررسی وتحقیق علمی هستیم تا بر مبنای یافته های تحفیفات به راهکارهای مناسب در سطوح استانی و ملی دست یابیم ، از طرفی در هر زمینه تا حداقل یک پژوهش مسنجم و علمی انجام نشود ، امکان دست یابی به نتایج مثبت و راههای توسعه آن وجود نخواهد داشت .
   رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان همچنین گفت : طرح های پژوهشی وزارت ورزش و جوانان به دو دسته ملی و استانی تقسیم می شوند ، طرح های ملی پس از تصویب در شورای پژوهش و فناوری به ریاست وزیر ورزش و جوانان تامین اعتبار شده و توسط مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی انجام می شوند . طرح های استانی نیز بر اساس اولویت های مختلف از طریق شورای پژوهش و فناورزی اداره کل ورزش و جوانان در استان ها انجام می گیرند .
   وی تصریح کرد: سال های گذشته در ۳۱ استان کشور شورای پژوهش و فن آوری راه اندازی شده است و این استان ها می توانند از یک درصد اعتبارات پژوهشی و یک درصد حمایتی مرکز مطالعات که سالانه به آنها ابلاغ می شود استفاده نمایند .
   بهروز حیدرزاده مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز ضمن خیر مقدم به مهمانان و پژوهشگران، از استقبال این نهاد از طرح های پژوهشی خبر داد و گفت : ما در مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان ، پژوهش را باور کرده ایم و آن را اساس برنامه ریزی های درون سازمانی و برون سازمانی خود می دانیم .
   وی ادامه داد : استان ایلام با شرایط خاص فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی خود ظرفیت های بسیار زیادی برای یافتن عناوین مختلف پژوهشی به ویژه در دو حوزه ورزش و جوانان دارد و با وجود اقدامات مفید صورت گرفته در سالهای اخیر توسط شورای پژوهشی این اداره کل، هنوز هم موضوعات بسیار زیادی وجود دارند که ما نیازمند انجام پژوهش هایی کمی و کیفی برای آنها هستیم .
   مدیرکل ورزش و جوانان بیان کرد : یکی از اهداف ما ایجاد ارتباط و تعامل سازنده بین امور ورزش و جوانان با پژوهشگران و دانشگاهیان است و برای نیل به این هدف گام هایی نیز برداشته شده است که از جمله آنها می توان بهره مندی از حضور اعضای محترم هیات علمی دانشگاههای استان در شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان، برگزاری نشست ها و همایش های پژوهشی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری کارگاه های توانمندسازی با موضوعات پرسشگری و شیوه تدوین طرح های تحقیقی وپژوهشی ویژه اعضای سازمان های مردم نهاد جوانان نام برد و امیدواریم شاهد روزی باشیم که پژوهشگران و پرسشگران ما همان اعضای هیئت های ورزشی و سازمان های مردم نهاد جوانان باشند و در واقع دانشگاه و پژهشگاه را به درون هیئت ها و سمن ها آورده باشیم .
   همایش ارائه یافته های پژوهشی حوزه های ورزش و جوانان منطقه 3 کشور با حضور دبیران شورای پژوهش و فناوری و مجریان طرح های پژوهشی استانهای ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، همدان و مرکزی در محل هتل زاگرس ایلام برگزار شد و در این همایش پنج مقاله به شرح زیر ارائه شد : .
   مشارکت اجتماعی جوانان، سمن های جوان، چالش ها و راهکارها توسط - دکتر حسن کلاشلو.
   عوارض و موارد احتیاط مصرف مکمل های غذایی در ورزش – دکتر فرج زاده
   شبکه های اجتماعی وضعیت، چالش ها و آسیب ها در استان همدان – دکتر حسن قراباقی
   بررسی راهکارهای احیاء و ترویج ورزشهای بومی محلی استان لرستان – دکتر مریم بیرانوند زاده
   بررسی موانع و مشکلات ادواج جوانان استان ایلام – امین رستم نیا
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,758,954
تعداد بازدید امروز : 3,416
تعداد بازدید دیروز : 23,118
آخرین به روزرسانی : 1397/03/02