امروز : جمعه 03 اسفند 1397
   
  • سفر استانی وزیر ورزش و جوانان به خراسان شمالی

   استادیوم 15 هزارنفری بجنورد با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

   استادیوم 15 هزارنفری بجنورد با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

   استادیوم 15 هزارنفری "نوزدهم مهر" بجنورد با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان صبح امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه افتتاح شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی استادیوم 15 هزارنفری "نوزدهم مهر" بجنورد صبح امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت‌ماه با حضور دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.
   وزیر ورزش و جوانان در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: 25 استادیوم ورزشی در حال حاضر با ظرفیت کمتر از 20 هزار نفر در کشور وجود دارد و این پروژه بیستمین استادیوم در کشور است که به بهره‌برداری رسیده است.
   وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه به توسعه ورزش قهرمانی و همگانی دارد و امیدواریم افتتاح این پروژه بزرگ ورزشی، هدیه‌ای مناسب برای مردم استان خراسان شمالی باشد.
   دکتر سلطانی فر ضمن اشاره به آمادگی ایران برای میزبانی مسابقات آسیایی اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی تنها دو ورزشگاه بزرگ در کشور وجود داشت و در حال حاضر به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران در اکثر مراکز استان‌ها پروژه‌های ورزشی قابل‌توجه وجود دارد.
   مقام عالی وزارت ورزش و جوانان در ادامه به اهتمام ویژه دولت به بخش جوانان اشاره کرد و گفت: مجموع اعتبار تخصیص‌یافته به بخش جوانان 6 میلیارد تومان در دولت قبل بود که این بودجه در دولت تدبیر و امید به 400 میلیارد تومان رسید.
   وی افزایش 40 درصدی تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور را ازجمله دستاوردهای ویژه دولت عنوان کرد و گفت: تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد در زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان در حال حاضر به 2 هزار سمن در کشور رسیده است و 45 خانه جوان نیز برای جوانان در استان‌های مختلف افتتاح شده است.
   وی در پایان ضمن تأکید بر حضور گسترده مردم و جامعه ورزش و جوانان در پای صندوق‌های رأی در 29 اردیبهشت ماه خاطرنشان کرد: حضور در پای صندوق‌های رأی وظیفه شرعی و ملی هر ایرانی است و مردم ایران و به‌ویژه جامعه ورزش و جوانان بار دیگر با خلق حماسه‌ای دیگر در 29 اردیبهشت‌ماه پیام انقلاب را به جهانیان صادر خواهند کرد.
   محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی نیز در این مراسم از افزایش سرانه ورزش استان به نیم مترمربع خبر داد و اظهار داشت: بیش از 50 ورزشگاه روباز و مسقف در دولت تدبیر و امید افتتاح‌شده و در حال حاضر شاهد افزایش سرانه ورزشی از 30 سانتی‌متر به نیم مترمربع هستیم .
   وی همچنین از تأسیس 8 پارک ورزشی در 8 شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.
   علی قربانی نماینده مردم بجنورد ، مانه و سملقان و جاجرم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم از تزریق مبلغ 17 هزار میلیارد تومان از محل افزایش درآمدهای مالیاتی به ورزش استان در سال جاری خبر داد و گفت: ازجمله اقدامات مثبت مجلس در راستای توسعه ورزش کشور ، اختصاص 27 صدم درصد مالیات ارزش‌افزوده به توسعه ورزش در کشور است و از این مصوبه مبلغ 17 هزار میلیارد تومان به خراسان شمالی اختصاص پیدا خواهد کرد.
   کلنگ افتتاح ورزشگاه 15 هزارنفری "نوزدهم مهر" بجنورد با مساحت 75 هزار مترمربع با امکاناتی نظیر زمین فوتبال، زمین تمرینی، سالن بدنسازی، از سال 86 بر زمین خورد و امروز پس از ده سال با حضور وزیر ورزش و جوانان به افتتاح رسید.
   این پروژه بزرگ ورزشی همچنین دارای زمین چمن طبیعی استاندارد، اسکوربرد با مساحت 63 مترمربع، دکل های روشنایی با 1200 لوکس، سونای خشک، اتاق بدنسازی و همچنین پارکینگ و اتاق داوران است .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,080,396
تعداد بازدید امروز : 6,790
تعداد بازدید دیروز : 17,187
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03