امروز : پنجشنبه 04 خرداد 1396
   
    • سومین دوره مسابقات قرآن کریم ورزشکاران ، جوانان و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان

      معرفی راه یافتگان به مرحله کشوری با حضور 125نفر شرکت کننده

      معرفی راه یافتگان به مرحله کشوری با حضور 125نفر شرکت کننده

      نفرات برتر مسابقات سومین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله استانی در بخش های خواهران و برادران ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان لرستان معرفی شدند.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان ، این مسابقات به مدت دو روز در روزهای دوشنبه و سه شنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه به میزبانی خرم آباد با حضور ورزشکاران، جوانان و پرسنل در رشته‌های شفاهی (در بخش‌های حفظ یک جرء و ۱۰ جزء، قرائت تحقیق و قرائت ترتیل ) و در رشته‌های کتبی شامل (احادیث موضوعی و تفسیر موضوعی )برگزار شد که در روزاول بانوان وروز دوم آقایان با هم رقابت داشتند.
      در پایان این رقابتهادر بخش ورزشکاران خواهر فاطمه کاکولوند در رشته تحقیق(صوت)، نرگس فرامرزی در حفظ یک جزء، عاطفه شریفی رشته ترتیل، فاطمه نادری در حفظ 10 جزء، احادیث موضوعی مریم کوران و تفسیر موضوعی سارا رازانی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
      در بخش زیر 15 سال خواهر( جوانان) در حفظ یک جزء نازنین زهرا سجادی
      در بخش جوانان خواهر:
      فاطمه بوالحسنی در رشته صوت(تحقیق)، ریحانه خسروی( ترتیل)، زهرا ضیائی( حفظ یک جزء)، معصومه امید شفیعی ( حفظ 10 جز)، رحیمه حقیقی(احادیث موضوعی) و فاطمه رازانی ( تفسیر موضوعی)
      در بخش کارکنان زینب فیضی در رشته تحقیق(صوت)، خدیجه روئین در( رشته ترتیل)، فرزانه خداداد بسحاق (احادیث موضوعی)، زینب فیضی ( تفسیر موضوعی) به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
      در بخش برادران نیز:
      در بین ورزشکاران محمد عربان در رشته تحقیق(صوت)، حسام الدین غلامی (ترتیل)، سید علی موسوی امین(حفظ 10 جز)، وحید شهبازی در رشته (احادیث موضوعی) و مسلم یادگاری پور در رشته( تفسیر موضوعی) به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
      در بخش جوانان مرد:
      محمد آشوری در (رشته تحقیق)، حامدداوودی در (رشته ترتیل)،علی فروزنده مهر در بخش احادیث موضوعی و محمد آشوری در بخش تفسیر موضوعی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
      در بخش زیر 15 سال برادر:
      امیررضا عابدینی دررشته ترتیل منتخب شد.
      در بخش کارکنان مرد نیز:
      مهدی سلیمانی در رشته احادیث موضوعی و رضا داوری در رشته تفسیر موضوعی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
      لازم به ذکر است در این دوره از مسابقات ۸۳ نفر از برادران در رشته‌های مختلف شرکت کردند که نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.
      داوری این دوره از مسابقات بر عهده سید محمد شاهرخی، عباس قائدرحمت و سید عباس پورهاشمیان بود.
      داوری این دوره از مسابقات در بخش خواهران نیز بر عهده خانم‌ها بیرانوند، رُک‌رُک، سپهوند بود که مرحله کشوری این دوره از مسابقات شهریورماه سال‌جاری برگزار می‌شود
      لازم به ذکر است سال گذشته زینب فیضی در بخش کارکنان از استان لرستان مقام اول کشوری را در رشته قرائت ترتیل برای لرستان کسب کرد.
      حجت‌الاسلام هادی بوالحسنی، دبیر مؤسسه مردم‌نهاد آل‌یاسین و مجری برگزاری این مسابقات قرآنی بود، مسابقات ویژه وزارت ورزش و جوانان است در استانها به همت معاونت فرهنگی و جوانان ادارات برگزار می شود.
      رشته های حفظ 1جزجوانان و حفظ 10 جز ورزشکاران در سطح استان تجلیل می شوند و مرحله کشوری ندارد.
      در این مسابقات 125 نفر ثبت نامی در تمامی رشته ها در 2 بخش خواهران و برادران بود که در نهایت 70 نفر آنها این دوروز رقابت کردند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 5,005,936
تعداد بازدید امروز : 12,472
تعداد بازدید دیروز : 19,369
آخرین به روزرسانی : 1396/03/04