امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • در حاشیه سفر به خراسان شمالی

   دکتر سلطانی فر در جمع سمن ها و هیات های ورزشی این استان حضور یافت

   دکتر سلطانی فر در جمع سمن ها و هیات های ورزشی این استان حضور یافت

   وزیر ورزش و جوانان اعتقاد دارد افزایش هفتاد برابری اعتبارات حوزه جوانان و چهل برابری تعداد سمن ها و ایجاد خانه های جوان بیانگر رویکرد مثبت دکتر روحانی به حل مشکلات جوانان است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سلطانی فر در مراسم افتتاحیه ورزشگاه پانزده هزار نفری بجنورد از اهتمام ویژه رییس جمهور و اعضای دولت در خصوص حل مشکلات جوانان به نیکی یاد کرد.
   به گفته وزیر ورزش و جوانان تاکید دکتر روحانی همواره ایجاد امکانات بیشتر برای قشر جوان و آحاد مختلف جامعه از جمله ورزشکاران بوده است و در راستای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی هم حمایت های خوبی صورت گرفته و رویکرد ایشان در رابطه با جوانان هم حل مشکلات اشتغال ،ازدواج ،مسکّن و پر کردن اوقات فراغت آنهاست.
   دکتر سلطانی فر ادامه داد: روزی که این دولت فعالیتش را آغاز کرد اعتبار حوزه جوانان ٦ میلیارد تومان بود اما اکنون به چهار صد میلیارد تومان رسیده است که نشان از رشد حدود هفتاد برابری دارد و حتی امکان افزایش آن وجود دارد.
   وزیر ورزش و جوانان به افزایش سمن ها نیز اشاره داشت و افزود: تعداد سازمان های مردم نهاد هم از ٤٠ سمن در سال ٩٢ به مرز ٢ هزار سمن در سال جاری رسیده که رشد چهل برابری داشته است. از طرفی در چهار سال قبل نیز خانه جوان وجود نداشت و اکنون در کشور ٤٥ خانه جوان داریم که برای نشست و همفکری و ارایه نقد و نظر در اختیار جوانان قرار دارد.
   دکتر سلطانی فر فراهم کردن زمینه مشارکت جوانان در عرصه های مختلف را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: یکی از ابزارهای مهم مشارکت جوانان ،سازمان های مردم نهاد است که شرایط کسب تجربه و انتقال نظرها و ایده ها برای حل مشکلات برای جوانان در سراسر کشور به وجود آید و از این طریق به مرور جوانان وارد عرصه های مدیریتی شده و انتقال قدرت صورت گیرد.
   وزیر ورزش و جوانان نظام جمهوری اسلامی ایران را نظامی دانست که ذات آن مردم سالاری در سایه حکومت دینی است و جریان انتقال قدرت به نخبگان در آن با ساز و کار قانونی ساماندهی می شود.
   دکتر سلطانی فر انتخابات را مظهر مردم سالاری دینی عنوان کرد و اظهار داشت :همین انتخابات و حضور آگاهانه مردم در آن مشروعیت نظام را مورد تأیید قرار می دهد.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد :مطمئنم مردم با صلابت در انتخابات 29 اردیبهشت ماه حضور می بابند و همچنان که در ٢٤ خرداد ٩٢ و سپس در انتخابات هفتم اسفند ٩٤ مجلس شورای اسلامی قدم های خوبی برداشتند این بار هم در راستای تأیید و تثبیت همان رویکرد ،قدم بزرگ دیگری بر خواهند داشت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,893,695
تعداد بازدید امروز : 19,262
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07