امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • دیدار وزیر ورزش و جوانان با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-تهران

   تاکید دکتر سلطانی فر بر همکاری بیشتر وزارت ورزش و جوانان با کمیسیون ملی یونسکو

   تاکید دکتر سلطانی فر بر همکاری بیشتر وزارت ورزش و جوانان با کمیسیون ملی یونسکو

   دکتر سلطانی فر در دیدار با دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در تهران تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان حامی برنامه های علمی، آموزشی و فرهنگی این کمیسیون در مسیر ارتقاء ظرفیتهای ورزشی و تربیت بدنی در کل کشور است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر نصیر قیداری دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران با دکتر سلطانی فر دیدار و گفتگو کرد.

   در این جلسه که عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش، و ماندانارسولی مدیر کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان و مهنام دبیر کمیته ملی ورزش و تربیت بدنی این کمیسیون در آن حضور داشتند در خصوص سیاستهای کلان سازمان جهانی یونسکو در حوزه ورزش، تربیت بدنی و بهره مندی از ورزش به عنوان ابزاری شایسته برای ارتقاع تعاملات فرهنگی و دستیابی به صلح در مسیر توسعه پایدار بحث و تبادل نظر شد.

   بر همین اساس و در ادامه گزارشی از فعالیتهای کمیته ملی ورزش و تربییت بدنی کمیسیون ملی یونسکو- ایران توسط خانم مهنام ارائه شد که در این راستا دکتر سلطانی فر به همکاری بیشتر این کمیته تخصصی اشاره کرد که می تواند نقش تسهیل گری در ارتباط میان نهادهای پژوهشی و سیاستگذاری در حوزه ورزش و تربیت بدنی داشته باشد.

   در این جلسه دکتر احمدی رییس کمیته ملی ورزش و تربیت بدنی کمیسیون و معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در خصوص راهبرد میان مدت این کمیته با تاکید بر ارتقای آموزش تربیت بدنی و ورزش در سطوح مختلف اجتماعی، تشویق و ترغیب جامعه به ورزش برای همگان و برنامه ریزی علمی و فرهنگی این کمیته در این راستا اشاره داشت.

   همچنین مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان نیز بر اهمیت موضوع ورزش به فعالیتهای این معاونت در راستای حمایت از فعالیتهای کمیته در تعامل با وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد.

   در بخش پایانی این جلسه دکتر سلطانی فر در خصوص دستور جلسه ششمین اجلاس وزرای ورزش و تربیت بدنی یونسکو(MINEPS)که در 23 و 24 تیرماه سال جاری مصادف با 14 الی 16 جولای 2017 در قازان روسیه برگزار خواهد شد، نکاتی را بیان داشت و در صحبتهای پایانی خود ضمن تشکر از فعالیتهای کمیسیون ملی یونسکو در حوزه ورزش و تربیت بدنی و همچنین تشکر از دبیر کل محترم، حمایت جدی وزارت ورزش و جوانان را از برنامه های علمی، آموزشی و فرهنگی این کمیسیون در مسیر ارتقا ظرفیتهای ورزش و تربیت بدنی در کل کشور اعلام کرد.

   لازم به ذکر است کمیته ملی ورزش و تربیت بدنی کمیسیون ملی یونسکو- ایران از سال 1392 تخت نظارت وزارت ورزش و جوانان و همکاری علمی دانشگاه تهران، علامه طباطبایی، فدراسیونها و پژوهشگاه های ورزشی شروع به کار نموده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,893,289
تعداد بازدید امروز : 18,856
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07