امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • در دیدار با رییس کنفدراسیون ورزش سه گانه آسیا

   دکتر سلطانی فر: میزبانی مسابقات بین المللی سه گانه در آسیا و منطقه برای ما مهم است

   دکتر سلطانی فر: میزبانی مسابقات بین المللی سه گانه در آسیا و منطقه برای ما مهم است

   وزیر ورزش و جوانان گفت: برای ما میزبانی مسابقات بین المللی رشته سه گانه در آسیا و منطقه مهم است و امیدواریم کنفدراسیون آسیا در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ظهر امروز جاستین پارک رییس و ویجی تر ناوین دبیرکل کنفدراسیون ورزش سه گانه آسیا به دیدار دکتر سلطانی فر در ساختمان وزارت ورزش و جوانان رفتند.
   در این دیدار وزیر ورزش و جوانان ضمن ابراز رضایت از برگزاری شصت و سومین جلسه هیات اجرایی کنفدراسیون سه گانه آسیا به میزبانی ایران گفت: برگزاری این نشست در ایران به توسعه ورزش سه گانه در کشور کمک می کند. سیاست ما این است که در همه رشته های ورزشی سرمایه گذاری و تمرکز ویژه داشته باشیم از جمله رشته های جدید که سابقه کمتری دارند. فکر می کنیم که سه گانه از رشته هایی است که جاذبه زیادی برای جوانان دارد و این برای ما حائز اهمیت است.
   دکتر سلطانی فر در ادامه به اهمیت میزبانی رویدادهای مختلف این رشته در کشور اشاره کرد و گفت: برای برگزاری این مسابقات نیاز به همکاری سایر دستگاه ها داریم که خوشبختانه با هماهنگی رییس فدراسیون در حال انجام است. برای ما میزبانی مسابقات بین المللی این رشته در آسیا و منطقه مهم است و امیدواریم کنفدراسیون آسیا در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشد.
   وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: وضعیت جغرافیایی ایران در شمال و جنوب به ما اجازه میزبانی رویدادهای مختلف این رشته را می دهد و ما نیز همکاری و حمایت لازم جهت توسعه این رشته را خواهیم داشت. همچنین امیدواریم دوره های آموزشی مناسب جهت ارتقای سطح مربیان این رشته در ایران برگزار شود.
   در این دیدار جاستین پارک رییس کنفدراسیون ورزش سه گانه آسیا ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با دکتر سلطانی فر گفت: وظیفه من به عنوان رییس کنفدراسیون سه گانه آسیا رشد و توسعه این رشته در کل‌ آسیا است و برای این کار بر خلاف خیلی رشته ها نیازمند کمک سایر دستگاه های دولتی هستیم چرا که رشته ما ترکیبی از سه رشته مختلف است. ما به فرهنگ همه کشورها احترام می گذاریم و به دنبال ایجاد شرایط مساوی هستیم. سال آینده بازی های آسیایی را پیش رو داریم و امیدواریم ایران نتایج بسیار خوبی کسب کند.
   در ابتدای این جلسه محمدعلی صبور رییس فدراسیون ورزش سه گانه ایران ضمن اعلام این مطلب که ایران در مسابقات آتی جزء منطقه آسیای میانه خواهد بود گفت: در نشست اخیر که میزبان نشست هیات اجرایی کنفدراسیون آسیا بودیم تلاش زیادی برای فعال کردن این رشته در غرب آسیا و آسیای میانه انجام دادیم و امیدواریم با همکاری همه جانبه به زودی میزبان جام کاسپین در منطقه آزاد انزلی با حضور کشورهای مهم منطقه باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,893,090
تعداد بازدید امروز : 18,657
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07