امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • سید عبدالحمید احمدی تشریح کرد:

   تمهیدات وزارت ورزش و جوانان برای نمایشگاه قرآن

   تمهیدات وزارت ورزش و جوانان برای نمایشگاه قرآن

   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان با حضور در نمایشگاه قرآن ضمن تشریح فعالیت‌های این وزارتخانه در نمایشگاه قرآن از تدارک گسترده برای نمایش فعالیت‌های قرآنی این وزارتخانه خبر داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در مورد فعالیت های این وزارتخانه در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، گفت: امسال نیز وزارت ورزش و جوانان در نمایشگاه قرآن حضور فعالی خواهد داشت و با همکاری که به عمل آمده است، بخش های مختلفی را برای حضور وزارت ورزش و جوانان در نمایشگاه قرآن پیش بینی کرده‌ایم.
   وی افزود: مهم تر از همه تلاش ما این است که قهرمانان ورزشی و فدراسیون های ورزشی هر شب میهمان نمایشگاه قرآن باشند تا هم بازدیدی از نمایشگاه قرآن داشته باشند و هم در غرفه وزارت ورزش و جوانان گفت‌وگویی با علاقه مندان به ورزش داشته باشند. ضمن اینکه با این حضور در جریان این فعالیت فرهنگی کشور قرار خواهند گرفت تا به این ترتیب سهمی از این فعالیت فرهنگی را به خود اختصاص دهند.
   احمدی تصریح کرد: در غرفه وزارت ورزش و جوانان نشست های تخصصی مختلفی در موضوعات متنوع در حوزه جوانان و ورزش همچون نقش قرآن در سبک زندگی و تمسک به قرآن برای ارائه راهکارها در مقابله با مشکلاتی که جوانان پیش رو دارند در نظر گرفته شده است. همچنین موضوعات مختلف دیگری در قالب این نشست های تخصصی در نظر گرفته شده است که با حضور اندیشمندان و صاحب نظران در این عرصه برگزار می شود.
   معاون فرهنگی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: همچنین نمایشگاه عکسی از ابراز علاقه و ارادت ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به ساحت ائمه اطهار(ع) و قرآن کریم و نیایش های آنها که در میادین مختلف حضور داشته‌اند در نظر گرفته شده است. پاسخگویی به سوالات مراجعان و بحث های کارشناسی یکی دیگر از فعالیت های در نظر گرفته شده در این غرفه در ایام برپایی نمایشگاه قرآن است.
   وی در ادامه به برپایی محافل قرآنی در ایام برگزاری نمایشگاه قرآن در غرفه وزارت ورزش و جوانان اشاره و بیان کرد: علاوه بر این محافل قرآنی، مسابقاتی به صورت فرهنگی و قرآنی در قالب های متنوع برای سنین و سطوح مختلف پیش بینی شده است که همزمان با برگزاری نمایشگاه این مسابقات در قالب های پیامکی و اینترنتی برگزار می شود و در پایان آن به برگزیدگان این مسابقات جوایزی اهدا خواهد شد.
   احمدی در مورد حضور ورزشکاران و مدیران در نمایشگاه قرآن، گفت: در ایام برپایی نمایشگاه قرآن شاهد حضور مدیران بخش ورزش کشور اعم از ستادی و اجرایی و ... فدراسیون‌ها و باشگاه های ورزشی خواهیم بود تا هم از نمایشگاه قرآن بازدید داشته باشند و هم در غرفه وزارت ورزش و جوانان حضور یابند.
   وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایکنا در مورد فعالیت های قرآنی وزارت ورزش و جوانان در آینده نیز گفت: خوشبختانه طی سه سال گذشته تمرکز جدی تری در فعالیت های قرآنی وزارت صورت گرفته است و همکاری های خیلی خوبی را در بخش های مختلف ایجاد کرده‌ایم. ارتباط بسیار نزدیکی با سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان برقرار کرده ایم و حضور فعالی را در شوراها و کمیسیون های شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز داشته‌ایم.
   احمدی با تأکید بر اینکه عمل به مأموریت‌ها و وظایف خود در ترویج فرهنگ قرآنی برای مجموعه وزارت ورزش و جوانان بسیار مهم است، گفت: خوشبختانه جشنواره ملی قرآن جوانان و ورزشکاران را طی سال های اخیر با حضور گسترده ورزشکاران شاهد بوده‌ایم و امسال نیز سومین دوره آن در حال برگزاری است. این جشنواره تحرک خوبی در این بخش در بین جوانان و ورزشکاران در همه استان‌ها به وجود آورده است. همچنین برگزیدگان سومین دوره نیز در سطح ملی در شیراز رقابت خود را برگزار خواهند کرد.
   معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: رویکرد عمده ما این است که بتوانیم هم در بحث های آموزشی مرتبط با فرهنگ و معارف قرآنی و هم در فعالیت های تبلیغی و ترویجی حوزه قرآنی فعال تر از گذشته باشیم و بتوانیم جامعه ورزش و جوانان کشور را هر چه بیشتر با فرهنگ قرآنی مأنوس کنیم تا بتوانیم پاسخگوی انتظارات این بخش از جامعه در مورد فعالیت های قرآنی باشیم.
   وی در پایان تأکید کرد: ان‌شاءالله نمایشگاه امسال که شعار اخلاق، قرآن و زندگی را سرلوحه خود قرار داده است، شاهد حضور پررنگ و مشارکت گسترده مردم باشد که این مشارکت بسیار مهم خواهد بود. باید همه تلاش کنیم تا این نمایشگاه بیشترین بازدیدکننده را داشته باشد. در ایام ماه مبارک رمضان شاخص‌ترین فعالیت فرهنگی کشور همین نمایشگاه قرآن است که در تهران و در سطح استان های دیگر شاهد برپایی آن هستیم. امیدوارم همه تلاش کنند تا آثار برگزاری این نمایشگاه را در فرهنگ و زندگی و اخلاق مردم ببینیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,893,106
تعداد بازدید امروز : 18,673
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07