امروز : پنجشنبه 28 شهریور 1398
   
  • تیم والیبال بانوان کارگر ایران به دنبال کسب مدال جهانی

   تیم والیبال بانوان کارگر ایران به دنبال کسب مدال جهانی

   سرمربی تیم والیبال بانوان کارگر کشورمان گفت: بازیکنان ایران با برگزاری اردوهای منظم به دنبال تکرار موفقیت در پنجمین دوره رقابت های جهانی ورزش کارگری به میزبانی کشور لتونی هستند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های کارگری؛ پنجمین دوره رقابتهای ورزش کارگری از 23 تا 28 خرداد ماه به میزبانی کشور لتونی برگزار می شود و کاروان ورزشی ایران با 227 ورزشکار در 18 رشته ورزشی در این رقابت های حضور خواهد داشت.
   «اکرم رشیدی» روز چهارشنبه در گفت و گو باخبرنگار ایرنا در مورد آمادگی تیم اعزامی ایران به لتونی افزود: تیم والیبال بانوان کارگر ایران در نخستین حضور خود در سال 2015 به میزبانی کشورایتالیا موفق به کسب سکوی سوم مسابقات شد و امیدواریم در پنجمین دوره این رقابت ها موفقیت بهتری کسب کنیم.
   وی گفت: البته تعداد تیم هایی که در این دوره از رقابت ها حضور خواهند داشت، هنوز نهایی نشده است. اما پیش بینی می کنم بین 6 تا 8 تیم شرکت کنند و بانوان والیبالیست ایران نیز نسبت به دوره قبل در شرایط آمادگی بهتری قرار دارند.
   سرمربی تیم والیبال بانوان کارگر کشورمان درباره اردوهای تیم گفـت: تاکنون پنج اردوی سه تا چهار روزه را به دلیل وضعیت کاری بانوان والیبالیست به صورت نیمه متمرکز برگزار کردیم. 16 تا 20 خرداد ماه نیز آخرین مرحله اردو در تهران و پیش از اعزام برگزار می شود.
   وی درباره اعضای نهایی تیم بیان کرد: افسانه ایراندوست، افسانه فرهادی، ‌سمانه کونشلو، غزاله نجاتی، شهنوش رضی، منا دریس محمودی، مرضیه باقری، شهرزاد مختاریان، منصوره عباسی و مرجان صادقی بازیکنان اعزامی ایران هستند که با سرپرستی مریم سرمست و مدیریت خانم نژاد نائبی در لتونی حضور خواهند داشت.
   سرمربی تیم والیبال سالنی بانوان کارگرایران با ابراز نگرانی از زمان اعزام بازیکنان به این مسابقات گفت: 23خرداد ماه زمان اعزام تیم است و 24 خرداد نیز نخستین دیدار ایران برگزار می شود. با توجه به طولانی بودن زمان سفر تغییر ارتفاع ، آب و هوا و زمان خواب اعزای تیم،‌ ممکن است برای بازیکنان مشکل ساز شود.
   رشیدی ادامه داد: فشردگی برنامه برگزاری مسابقات و انجام دو دیدار در یک روز،‌ دیگر مشکل تیم است که امیدواریم به رغم سختی پیش رو، نتیجه لازم را کسب کنیم.
   وی درباره دیر اعزام شدن اعضای تیم گفت:‌ فدراسیون ورزش کارگری تمام تلاش خود را برای اعزام به موقع بازیکنان به کار بست. اما به دلیل تعداد بالای ورزشکارانی که از ایران اعزام می شوند و نبود بلیت، تنها در تاریخ 23 خردادماه امکان پرواز به لتونی وجود داشت.
   سرمربی تیم والیبال بانوان کارگرایران با اشاره به اقدامات نمایندگان فدراسیون ایران در کشور میزبان مسابقات، اظهار داشت: به رغم اینکه نمایندگان ایران در حال رایزنی برای تغییر زمان رقابت های هستند، اما با توجه به پنج روز زمان محدود برگزاری مسابقات، بعید است تغییر خاصی ایجاد شود.
   رشیدی ادامه داد: قوانین رقابت های جهانی کارگری با مسابقات جهانی یا المپیک متفاوت است و نمی توان رقابت های ورزش کارگری را با دیگر رویدادهای ورزشی در جهان مقایسه کرد.
   وی در باره تاثیرگذاری ورزش در ارتقای بهروری و روحیه کارگران گفت: در دوره قبل رقابت های جهانی تعداد ورزشکاران اعزامی از ایران80 نفر بود ودر این دوره تقریبا سه برابر شده است. این نشانه بیشتر شدن انگیزه کارگران برای حضور در این رقابت ها است که برای رسیدن به این هدف نیز در طول سال با انجام تمرینات و شرکت در اردوهای مختلف سعی در افزایش آمادگی خود داشتند.
   سرمربی تیم بانوان والیبال کارگر ایران با اشاره به اینکه انتخاب بازیکنان از قشر کارگران انجام می شود، افزود: یکی از قوانین رقابت های جهانی ورزش کارگری، ملی پوش نبودن ورزشکاران است. همچنین در صورتی که بازیکنی ملی پوش است باید سه تا پنج سال از زمان مسابقات ملی وی گذشته باشد. از طرفی برای ایجاد انگیزه بیشتر در بین کارگران، اعضای تیم والیبال سالنی بانوان کارگر کاملا از جامعه کار و تلاش انتخاب شدند.
   وی درپایان این مصاحبه از تلاش های «امیر حسینی» رئیس فدراسیون ورزش کارگری و خانم نژاد نائبی نایب رئیس بانوان این فدراسیون برای بهبود و ارتقاء ورزش در جامعه کار و تلاش تشکر و قدردانی کرد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,094,469
تعداد بازدید امروز : 3,025
تعداد بازدید دیروز : 21,504
آخرین به روزرسانی : 1398/06/28