امروز : جمعه 03 فروردین 1397
   
  • محمد علی صبور رییس فدراسیون ورزش سه گانه:

   هیچ روشی به اندازه ورزش نمی تواند فرهنگ اسلامی را در جهان ترویج دهد

   هیچ روشی به اندازه ورزش نمی تواند فرهنگ اسلامی را در جهان ترویج دهد

   رئیس فدراسیون ورزش سه گانه گفت: با ورزش می توانیم به بهترین و تاثیرگذارترین شکل آرمان های والای انقلاب اسلامی را به جهان صادر کنیم و هیچ روشی به اندازه ورزش نمی تواند فرهنگ اسلامی را در جهان ترویج دهد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از ستاد خبری ورزش و جوانان در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، محمد علی صبور با حضور در غرفه وزارت ورزش و جوانان مسئولیت این وزارتخانه را در زمینه فرهنگ سازی مسائل ارزشی بسیار سنگین و مهم دانست.
   وی اظهار داشت: وزارتخانه ها و دستگاه های دیگر با توجه به فعالیت تخصصی خود، محدودیت هایی در تعداد و نوع مخاطبان دارند و همه اقشار را در بر نمی گیرند، در حالی که وزارت ورزش و جوانان تنها وزارتخانه ای است که تمامی اقشار جامعه اعم از زن و مرد، در رده های سنی گوناگون و مشاغل مختلف را در بر می گیرد.
   صبور تاکید کرد: یک قهرمان وقتی در سطح ملی یا بین المللی مطرح می شود، معمولا به عنوان نماد ورزشکاران و جامعه مورد توجه قرار می گیرد و از حرکات و رفتارش الگو برداری می شود. معمولا در این شرایط نوع رفتار و اخلاق و برخورد ورزشکار تغییر می کند و خودش سعی می کند به عنوان یک نماد ارزشی در ورزش شناخته شود، لذا مسئولیت وزارت ورزش و جوانان بیش از پیش سنگین می شود چرا که هیچ نهاد و وزارتخانه ای به این میزان در سطح اجتماع و سالم سازی و جلوگیری از بروز ناهنجاری ها تاثیرگذار نیست.
   رئیس فدراسیون ورزش سه گانه با اشاره به حضور بانوان در این رشته گفت: ورزش سه گانه شامل سه رشته دو، شنا و دوچرخه سواری است. خانم ها در بخش دوگانه فعالیت می کنند، چون ما از بعد اسلامی و شرعی امکان حضور در مسابقات جهانی را نداریم ، اما بنا داریم و در حال بررسی هستیم که برای بانوان ورزش سه گانه را با حفظ تمامی موازین شرعی و پوشش اسلامی فعال کنیم.
   وی تصریح کرد: با توجه به اینکه قبل از انقلاب برای نظام مبارزه کردم تا نظام اسلامی روی کار بیاید، در حین انقلاب مبارزه کردم، بعداز انقلاب به جنگ رفتم و تماما برای نظام تلاش کردم، تمام دغدغه شخصی مانند من، حفظ ارزش های اسلامی و آرمان های نظام است. هدف ما از حضور در مسابقات نیز ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی است.
   صبور افزود: در مسابقات قهرمانی آسیا که در فیلیپین برگزار شد بانوان ما در مسابقات دوگانه با پوشش کامل اسلامی شرکت کردند و توجه بسیاری از ورزشکاران و رسانه ها را جلب کردند و این فرهنگ سازی موجب شد افراد متعددی درباره پوشش بانوان ورزشکار ما سوال کنند، به طور مثال یک خانم اندونزیایی که خودش پوشیده بود اما دخترش به خاطر مسابقات لباس ورزشی سایر شرکت کنندگان را پوشیده بود، دایم بانوان ورزشکار ما را نگاه می کرد، بعد با دختران ما عکس گرفت و گفت دختر من می خواهد این لباس ها را بپوشد و در مسابقات شرکت کند و ما هم به او لباس هدیه دادیم و سال بعد با همان لباس آمد. ورزش چنین تاثیرگذاری فرهنگی عمیقی دارد.
   وی گفت: در مسابقات جهانی کلمبیا، بانوان ما با پوشش کامل اسلامی شرکت کردند که باعث شد تمام خبرنگاران و رسانه های بیش از ٤٨ کشور دنیا فقط روی دختران ما مانور خبری بدهند. شما کجا می توانید اینقدر تبلیغ فرهنگی کنید. مثال دیگر بانوان ما در ووشو و تکواندو هستند، کیمیا علیزاده چقدر اثر فرهنگی گذاشت، شما صدها میلیارد تومان خرج کنید نمی توانید اینقدر اثر گذاری کنید که ببینند یک خانم ایرانی با حجاب کامل آمده و در المپیک مدال کسب کرده است. ورزش تاثیرگذاری عمیق فرهنگ با کمترین هزینه است.
   رئیس فدراسیون ورزش سه گانه تاکید کرد: بایستی در تفکراتمان تجدید نظر کنیم، نیمی از جامعه اسلامی را بانوان تشکیل می دهند و در بسیاری از جاها می توانند با رعایت تمام موازین اسلامی حضور داشته باشند و فرهنگ ایرانی و اسلامی را معرفی کنند. ما با ورزش به بهترین و تاثیرگذارترین روش انقلاب و فرهنگ اسلامی را می توانیم به جهان صادر کنیم.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 11,458,455
تعداد بازدید امروز : 3,477
تعداد بازدید دیروز : 22,228
آخرین به روزرسانی : 1397/01/02