امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • سی وپنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان ایلام برگزار شد

   سی وپنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان ایلام برگزار شد

   سی وپنجمین جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان ایلام باریاست استاندار ایلام واعضای ستاد برگزار شد .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، سی وپنجمین جلسه ستاد ساماندهی امورجوانان با محوریت اوقات فراغت جوانان با ریاست استاندار در سالن جلسات استانداری برگزار شد .
   سی و پنجمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام با حضور استاندار ، مدیر کل ورزش و جوانان ، معاون فرهنگی وامور جوانان ، معاون امور ورزش ، شهردار ، مدیران دستگاه های اجرائی ، مدیران عامل بانک ها ، نمایندگان دانشگاه ، آموزش وپرورش ، نیروی انتظامی و سپاه امیر المومنین (ع) ایلام با موضوع اوقات فراغت جوانان استان در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد .
   تردست با ارایه گزارش از مصوبات 5 برنامه ی که در دستورجلسه قبل بوده اظهار داشت : 3480 برنامه در سال 95 در حوزه جوانان اجرا شده وتعداد 68783 جوان درگیر این برنامه ها بوده اند که از این تعداد 38286 بانوان وتعداد 30497 پسران شرکت داشته اند
   بهروز حیدرزاده مدیرکل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست همکاری و تعامل سازنده و منطقی دستگاه های اجرائی استان با اداره کل ورزش و جوانان استان را یکی از راهکارهای مهم و اصلی برای برنامه ریزی ها در حوزه جوانان اعلام کرد .
   حیدرزاده گفت : تعامل بیشتر دستگاه های متولی اوقات فراغت و آشنایی بیشتر خانواده ها با برنامه های تابستانی در غنی سازی اوقات فراغت اثر گذار است.
   وی با بیان اینکه برنامه های اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان در 9 محور تهیه و تدوین شده است، افزود: این برنامه ها در کارگروه های فرهنگ و هنر، کتابخوانی، ورزشی ، اردوهای جهادی ، سیاحتی و علمی ، مهارت های زندگی ، گفت وگوی رسانه ای و گفت و گوی جوانان ، شناسایی و تقدیر ازجوانان نخبه تهیه شده است .
   در ادامه استاندار ایلام گفت : یکی از موثرترین راهکارهای عملی در راستای ساماندهی اوقات فراغت جوانان، استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد و آگاه سازی خانواده ها و تعامل و همکاری همه دستگاه های فرهنگی، اجرایی و بویژه دستگاه های متولی ورزش و جوانان است.
   وی با تاکید بر کیفیت و جذابیت برنامه های ارائه شده برای گذران اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان گفت : باید در این خصوص به دنبال طراحی و اجرای برنامههای با کیفیت بود و مسئولان مرتبط فقط دنبال رفع تکلیف صوری نباشد بلکه به محتوا ، کارکرد و نتیجه این برنامه ها اهمیت دهند.
   استاندار ایلام غنی سازی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را یکی از ضرورت های مهم زندگی بیان کرد و یادآور شد: فرهنگ سازی در بین خانواده ها تاثیر بسزایی در گذران بهینه اوقات فراغت جوانان دارد و در این زمینه بایستی دستگاه ها به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.
   مروارید بر برنامه‌ ریزی برای اجرای دوره‌ های مناسب تأکید کرد گفت : برگزاری دوره ‌های مهارت ‌آموزی با هدف اشاعه فرهنگ کار و کارآفرینی ، اطلاع ‌رسانی برنامه‌های اوقات فراغت ، برگزاری اردوهای گردشگری از جمله راهکارهای مناسب برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان است.
   در پایان جلسه ستاد استاندار ایلام خواستار استفاده از امکانات ورزشی دستگاه های اجرایی استان جهت ساماندهی اوقات فراغت جوانان شد و گفت: بحث ساماندهی اوقات فراغت تنها مختص اداره کل ورزش و جوانان استان نیست بلکه همه دستگاههای اجرایی استان موظفند از ظرفیت هایی که در اختیار دارند را در جهت ساماندهی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان بکار بگیرند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,629,883
تعداد بازدید امروز : 10,175
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04