امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • ستاد ساماندهی امور جوانان با محوریت اوقات فراغت در بافق تشکیل جلسه داد

   ستاد ساماندهی امور جوانان با محوریت اوقات فراغت در بافق تشکیل جلسه داد

   ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بافق به جهت هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های اوقات فراغت جوانان در تابستان 96 در محل سالن جلسات فرمانداری بافق برگزار شد.

   جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بافق با حضور احمد طالبی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ، محمد علی طالعی معاون فرماندار بافق ، رضا نارگانی رئیس اداره ورزش و جوانان و روسای ادارات شهرستان بافق با محوریت جوانان و اوقات فراغت برگزار گردید.

   در ابتدا طالعی معاون فرماندار بافق ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاری کلیه دستگاههای ذیربط را در خصوص برگزاری برنامه های خوب و با کیفیت خواستار شدو گفت:برنامه های اوقات فراغت باید پاسخگوی جامعه هدف ما باشد .باید از تنوع بیشتری نسبت به سالهای گذشته برخوردار باشد.

   وی ادامه داد : اوقات فراغت یک بحث فرهنگی و بسیار مهمی در سطح جامعه است وخیل عظیمی از دانش آموزان و دانشجویان و جوانان ما با این بحث در تعطیلات تابستان درگیر هستند و ماباید با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده بتوانیم این امر مهم را به نحو احسن و در خور جامعه انجام دهیم تا بتوانیم از آسیبهای اجتماعی که پیش روی جوانان ما است جلوگیری کنیم.

   احمد طالبی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان نیز در این نشست ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تسلیت فرا رسیدن شهادت امیر المومنین بیان داشت :اوقات فراغت قطعا" میتواند بر فرهنگ جامعه تاثیر گزار باشد و حتی میتواند فرهنگ یک جامعه را تغییر دهد.

   وی افزود: اگر برنامه ما برای مخاطب جاذبه ای نداشته باشد پاسخگوی جامعه هدف ما نیست و مخاطب به سوی برنامه ها نمیرود پس باید به گونه ای عمل شود تا جوانان با شور و اشتیاق بیشتری به سوی برنامه های اوقات فراغت رفته و از ان استقبال کنند .

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: برنامه ها اگر درست برگزار شود باعث بروز و شکوفا شدن خلاقیت و استعداد افراد میشود که این امر برای جامعه هدف بسیار مهم است.


   طالبی در پایان صحبتهای خود همکاری کلیه دستگاهها را با اداره ورزش وجوانان که محوریت اصلی اوقات فراغت میباشد در بحث ارائه برنامه های خود به این اداره و جمع بندی فعالیتهای خود در طول مدت اوقات فراغت و ارائه ان به اداره ورزش وجوانان برای ارزیابی اوقات فراغت و معرفی دستگاه برتر را خواستار شد.


   رضا نارگانی رئیس اداره ورزش وجوانان نیز گفت:اداره ورزش و جوانان در برگزاری اوقات فراغت دو هدف عمده را سرمنشاء کار خود قرار داده است که عبارتند از 1-برنامه ریزی و پرهیز از موازی کاری که هر اداره ای در حیطه فعالیت خودش عمل کند 2-جمع بندی و ارزیابی عملکرد دستگاهها تا اداره ورزش و جوانان به عنوان دبیرخانه ستاد بتواند در پایان آمار و ارقام لازم را برای ارزیابی دستگاه برتر داشته باشیم.

   وی افزود:در بحث اوقات فراغت باید از حداقل امکانات لازم که در اختیار داریم به نحو بسیار خوب و ارزنده ای استفاده کنیم.

   نارگانی اظهار داشت: در برنامه ریزی اوقات فراغت باید علاقمندی ،نیاز سنجی و مشارکت خانواده ها در حوزه های مختلف را مدنظر داشته باشیم

   در پایان روسای ادارات شهرستان با ارائه برنامه های خود در تابستان 96 از آمادگی خود برای همکاری با اداره ورزش و جوانان در برنامه های اوقات فراغت اعلام کردند .

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,629,860
تعداد بازدید امروز : 10,152
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04