امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • داورزنی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه آمنه:

   روح حاکم بر منشور المپیک در اساسنامه جدید فدراسیونها دیده شده است/ اردوهای برون مرزی سرخابی ها برگزار می شود

   روح حاکم بر منشور المپیک در اساسنامه جدید فدراسیونها دیده شده است/ اردوهای برون مرزی سرخابی ها برگزار می شود

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه اساسنامه جدید فدراسیون ها با رعایت قوانین داخلی کشور بر حفظ استقلال فدراسیون ها تاکید دارد، افزود: این درحالی است که مساله برگزاری مجامع و انتخابات نیز در فضایی کاملا دموکراتیک در آن دیده شده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا داورزنی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه آمنه و در جمع خبرنگاران گفت: این توفیق را داشتیم به اتفاق برخی رؤسا و همکاران در وزارت از نزدیک شیرخوارگاه آمنه را بازدید کنیم. کادر این مجموعه قشری هستند که فداکارانه در امر نگهداری بچه‌های بی‌سرپرست جانفشانی می‌کنند. وی افزود: نگه داشتن این بچه‌ها کار سختی است اما از طرف دیگر خوشحالیم که تأمین منابع از طریق خیرین صورت می‌گیرد. تلاش ما این است ارتباط با شیرخوارگاه را حفظ کنیم، وزارت ورزش، فدارسیون‌ها و قهرمانان کنار این بچه‌ها هستند و پشت آنها را خالی نمی‌کنند.

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با مخالفت این وزارتخانه برای اعزام دو تیم پرسپولیس و استقلال جهت برپایی اردوهای برون مرزی در خارج از کشور گفت: طی جلسه‌ای که امروز در شورای برون مرزی به همین منظور تشکیل شد ما موافقت خود را برای برپایی اردوهای برون مرزی این دو تیم و همچنین سایر رشته‌های ورزشی اعلام کردیم به شرط اینکه در کنار برگزاری اردوی برون مرزی بازی تدارکاتی نیز داشته باشند و صرفا برای برگزاری اردوی تدارکاتی به خارج از کشور اعزام نشوند.

   داورزنی در پاسخ به این سؤال که مهرماه سال گذشته قرار بود انتخابات ژیمناستیک برگزار شود اما با نامه کمیته ملی المپیک به دلیل اصلاح اساسنامه فدراسیونها انتخابات لغو شد، توضیح داد: چند وقتی است که روی اساسنامه کار می‌کنیم، مرحله اولیه تمام شد، امروز هم جلسه‌ای داشتیم این آیین‌نامه باید در شورای معاونین بررسی شود تا در ادامه در دولت و فدراسیون‌های جهانی به تصویب برسد.

   وی در خصوص مشکلات اخیر فدراسیون وزنه برداری گفت: طبیعی است که در هر انتخاباتی که صورت می‌گیرد تعدادی از کاندیداها از برنامه خود در جایگاهی که قرار دارند دفاع می‌کنند تا بتوانند حضور خود را نسبت به سایر کاندیداها برای انتخاب شدن، تثبیت کنند. به هر صورت علی مرادی با توجه به سابقه‌ای که به عنوان دبیرکل آسیا داشت و رایزنی که با برخی از کشورها برای انتخاب شدن به عنوان رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری انجام داده بود این احساس را می‌کرد که بتواند از این شرایط استفاده کند و با کاندید شدن در این حوزه شرایط حضور خود را به عنوان رییس آینده فدراسیون جهانی وزنه‌برداری مستحکم نماید. داورزنی توضیح داد: آقای مرادی با توجه به بررسی‌هایی که انجام داده بود این حس را داشت که می‌تواند رای لازم را کسب کند و بتواند رقیب جدی برای تاماش آیان باشد اما به هر صورت این موضوع به این معنا نیست که چون حالا تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی است، بخواهد با رقیب خود برخورد کند و حق کشور دیگری را تضعیف کند.

   معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اساسنامه جدید فدراسیون ها با رعایت قوانین داخلی کشور بر حفظ استقلال فدراسیون ها تاکید دارد، افزود: این درحالی است که مساله برگزاری مجامع و انتخابات نیز در فضایی کاملا دموکراتیک در آن دیده شده است.
   به گفته وی در آیین نامه های مصوب شده مجموع بحث های مختلفی مورد توجه قرارگرفته به عنوان مثال،نقش دولت در اساسنامه های جدید نقش نظارتی و سیاست گذاری است و موضوعاتی که به باز دارندگی و دخالت دولت از آن یاد می شد نیز کاملا بررسی ونقاط اختلاف به دقت بررسی شده است.
   وی ادامه داد: روح حاکم بر منشور المپیک در اساسنامه جدید کاملا دیده شده است که پس از تصویب در هیات دولت درکمیته ملی المپیک نیز باید تصویب و ابلاغ شود.
   محمدرضا داورزنی همچنین در رابطه با عملکرد والیبال در لیگ جهانی و اینکه به نظر می‌رسد عملکرد ضعیفی داشتند خاطرنشان کرد: به هر صورت تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم تیم امید و جوانان خود را که آینده‌سازان والیبال کشور هستند، برای المپیک 2020 آماده کنیم. ما باید به یاد داشته باشیم زمانی که در المپیک پنجم و لیگ جهانی چهارم شدیم چنین انتقاداتی وجود داشت. ما باید سعی کنیم اولویت خود را سرمایه‌گذاری بر روی جوانان قرار دهیم تا بتوانیم بهترین شرایط را برای والیبال کشور در المپیک آینده داشته باشیم. ضمن اینکه در رقابت‌های لیگ جهانی مصدومیتی که برای موسوی و معنوی نژاد رخ داد باعث شد نتوانیم جوانان اثرگذار خود را در بخش حمله داشته باشیم.
   وی ادامه داد: به هر حال برای جام ملت‌های آسیا ما سعی داریم تیم امید خود را در این رقابت‌ها آماده کنیم و همچنین چند بازیکن جدید و اثرگذار را نیز به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم تا ضمن پوست‌اندازی در تیم ملی بزرگسالان، بتوانیم روند رو به رشدی را در والیبال رقم بزنیم.

   معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: با وجود بازیکنان جوان و امیدی که داریم در چند سال آینده تیمی خواهیم داشت که مردم به آن افتخار می کنند. برنامه کولاکوویچ هم همین است. در والیبال قرار است پوست‌اندازی شود و الان زود است کولاکوویچ را ارزیابی کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,334,914
تعداد بازدید امروز : 2,195
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02