امروز : چهارشنبه 02 خرداد 1397
   
  • در نشست اختصاصی دستگاه با دبیرخانه جایزه دولت الکترونیک

   دارابی: زیربنای تحقق دولت الکترونیک، اصلاح فرآیندها و روش های کاری است

   دارابی: زیربنای تحقق دولت الکترونیک، اصلاح فرآیندها و روش های کاری است

   روز سه شنبه 13 تیر ماه به دعوت دبیرخانه جایزه دولت الکترونیک نشستی در محل سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد و حجت الله دارابی به عنوان نماینده تام الاختیار دستگاه در حوزه دستورالعمل مذکور در این نشست اختصاصی حضور یافت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در این نشست که در محل سازمان اداری و استخدامی تشکیل شده بود خانم دکتر قدمی به عنوان راهبر دبیرخانه جایزه دولت الکترونیک به بیان توضیحات بیشتری پیرامون ساز و کار اجرای دستورالعمل پرداخت و اشاره کرد: این دستورالعمل شامل دو بخش تکلیفی و داوطلبانه می باشد که حضور دستگاه ها در بخش تکلیفی ضروری است و نتایج حاصل از فرایند ارزیابی به ریاست محترم جمهوری گزارش خواهد شد.
   وی با بیان اینکه جایزه دولت الکترونیک در دنیا به عنوان یکی از مدل های استاندارد ارزیابی شناخته می شود افزود: این مدل مبتنی بر 4 معیار توانمندساز شامل: "تعهد سازمانی"، "فرایندها و رویه ها"، "فناوری "و "چشم انداز و سیاست"، همچنین نتایج حاصل از اقدامات انجام شده، ارزیابی را انجام می دهد.
   قدمی در ادامه اضافه کرد: دستگاه ها موظفند وضعیت خود را طبق فرمت مشخص شده حداکثر تا 25 تیر ماه سال جاری در قالب اظهارنامه ارائه نمایند و در اواسط مرداد ماه ارزیابان مربوطه با مراجعه حضوری به دستگاه ها و سازمان های اجرایی موارد اظهار شده را بررسی شهودی نموده و گزارش بازخوردی شامل نقاط قوت و ضعف، و ارائه راهکارهای بهبود تهیه می نمایند.
   در ادامه حجت الله دارابی رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان که به همراه معاون آمار و فناوری اطلاعات و کارشناس مرتبط با تکمیل اظهارنامه حضور یافته بود به ذکر مواردی از مشکلات موجود در مسیر تحقق دولت الکترونیک دستگاه ها و بدنه دولت پرداخت.
   وی ضمن تاکید بر لزوم فرایند ارزیابی مستمر دستگاه ها در حوزه دولت الکترونیک افزود: تحقق دولت الکترونیک با خرید و استقرار اتوماسیون اداری میسر نمی شود، بلکه مساله اصلی اصلاح فرایندها و رویه های کاری و سپس سیستمی کردن امور است.
   رئیس مرکز فاوا توجه بیشتر مدیران ارشد دستگاه ها، علی الخصوص مدیران موثر در سازمان های نظارتی از جمله سازمان اداری و استخدامی و سازمان فناوری اطلاعات را به حوزه ملزومات دولت الکترونیک ضروری دانست.
   دستورالعمل جایزه دولت الکترونیک در تاریخ 19 خرداد 95 از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد و از سال جاری ملاک عمل رتبه بندی دستگاه ها در جشنواره شهید رجایی است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,759,045
تعداد بازدید امروز : 3,507
تعداد بازدید دیروز : 23,118
آخرین به روزرسانی : 1397/03/02