امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در برنامه زنده تلویزیونی ورزش و مردم:

   در المپیک 2020 می توانیم در رشته های جدیدی مدال آوری کنیم/ از توانمندی مدیریتی بانوان در عرصه ورزش استفاده می شود

   در المپیک 2020 می توانیم در رشته های جدیدی مدال آوری کنیم/ از توانمندی مدیریتی بانوان در عرصه ورزش استفاده می شود

   وزیر ورزش و جوانان در گفتگوی زنده تلویزیونی با برنامه ورزش و مردم درباره صعود مقتدرانه و تاریخی تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018،اهمیت مبانی اقتصاد مقاومتی در عرصه ورزش،تاکید بر توانمندی ورزش بانوان در ابعاد قهرمانی و مدیریتی همچنین اثرات مثبت برجام در عرصه ورزش ،احکام خوب ورزشی در برنامه ششم توسعه کشور برای پیشرفت ورزش و تعامل خوب و منطقی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و البته اهمیت اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی با اولویت هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی و جلوگیری از کلنگ زنی های بیهوده صحبت کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛ دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در گفت و گوی زنده در برنامه جمعه شب ورزش و مردم، ورزش را صحنه اشک‌ها و لبخندها خواند و اظهار داشت: ورزش تنها ابزاری است که می تواند در کمتر از یک ساعت باعث شعف و شور ملت شود. در سالهای اخیر هرگاه ورزشکاران ما در صحنه های مختلف افتخارآفرینی کردند یک ملت شادی می کردند و غرور ملی آنها زیاد می شود. امیدواریم که هر روز شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم جمهوری اسلامی باشیم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه به موفقیت های اخیر ورزش ایران اشاره کرد و افزود : دوومیدانی کاران ما در رقابت های قهرمانی آسیا توانستند مدال های خوشرنگی بگیرند و مدال های ما از یک مدال فراتر رفته است. امیدواریم که در بازی های آسیایی 2018 و المپیک 2020 بتوانیم مدال های بیشتری در رشته های پایه بگیریم. به نظر می رسد در بازی های المپیک 2020 ورزش ایران علاوه بر رشته های که تا پیش از این مدال آور بوده در کاراته ،شمشیربازی ،قایقرانی و صخره نوردی هم مدال آور باشد.
   دکتر سلطانی‌فر در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون کاهش تصدی گری دولتی در عرصه ورزش به عزم جدی دولت به تحقق مبانی اقتصادی که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده تاکید کرد .
   وی اظهار داشت: مبانی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب در بهمن 92 ابلاغ شد و ما اگر بخواهیم شاه بیت اقتصاد مقاومتی را بیان کنیم استفاده از همه ظرفیت های اقتصادی کشور است. بعد از ابلاغ مقام معظم رهبری هم فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی به خوبی در کشور ایجاد شده است.در ایران برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید شرایط بهتری برای ورود بخش خصوصی ایجاد کنیم خوشبختانه در برنامه ششم توسعه توانستیم با تصویب مجلس حرکت خوبی را در زمینه توسعه ورزش انجام دهیم و بتوانیم سرمایه گذاران را به حوزه ورزش وارد کنیم. در خلال برنامه ششم توسعه توانستیم 27 صدم درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده را به بخش ورزش تخصیص بدهیم و امیدوارم با بهره گیری از این احکام حمایتی و دیگر بندها بتوانیم شرایط بسیار بهتری برای ورزش کشور به وجود آوریم.
   وزیر ورزش و جوانان در این برنامه از زنده یاد بهمنش نیز به عنوان یکی از مفاخر ورزش و استاد گویندگان نام برد و از گزارش های به یادماندنی بهمنش در رشته های مختلف از جمله کشتی به نیکی یاد کرد.
   دکتر سلطانی فر در پاسخ به سوالی در خصوص حمایت از پیشکسوتان گفت: پیشکسوتان ورزشی که در رشته های مختلف ورزشی سهم بسزایی در قهرمانی کشور داشتند، رسیدگی به آنها در اولویت قرار دارد و صندوق حمایت از پیشکسوتان وظیفه رسیدگی به این عزیزان را دارد که قریب به یک هزار نفر را این صندوق تحت پوشش دارد. تا بحال خود من بارها به دیدن پیشکسوتان رشته های مختلف رفته ام و به صندوق حمایت از پیشکسوتان دستور خواهم داد که کمبودها را جبران کنند.
   دکتر سلطانی فر در ادامه به گسترش روابط بین المللی ایران در عرصه ورزش پرداخت و تاثیر برجام بر دستاوردهای بزرگی که در ورزش به دست آمده است را مثبت ارزیابی کرد.
   دکتر سلطانی فر گفت: ورزش ابزاری برای پیوند و ارتباط بین ملتهاست و با مرور تاریخ هم به این واقعیت می رسیم که رابطه کشورها حتی اگر در ابعاد سیاسی و اقتصادی قطع شده باشد اما ارتباط فرهنگی و ورزشی بین کشورها هیچ وقت قطع نخواهد شد. در زمانی هم که به خاطر تحریم های ناعادلانه ارتباطات اقتصادی ما قطع شده بود ولی ارتباطات ورزشی همچنان باقی بود. از زمان اجرای برجام تابحال 70 رویداد بین المللی را میزبانی کردیم و از جهت استفاده از ظرفیت های فدراسیون های جهانی استفاده خوبی داشتیم. برجام برای رشد ورزش ایران دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این تعاملات جهانی باعث خواهد شد که ما بتوانیم خیلی زودتر در همه رشته ها به علم روز دست پیدا کنیم و این ابزار بسیار خوبی است برای تعامل بین ملت ها و همیشه پیشگام بودیم که از ظرفیت دیگر کشورها استفاده کنیم. نبود نفری از فدراسیون ایران در فدراسیون های بین المللی باعث خواهد شد که حق ورزشکاران ما تضییع شود .حضور نمایندگان از فدراسیون های ایران در کنفدراسیون آسیایی و بین المللی باعث خواهد شد بتوانیم از ظرفیت‌های آموزش و مربی‌گیری استفاده کنیم. امید است در سال‌های آینده چون محدودیت‌های ما برداشته شده بتوانیم کرسی‌های زیادی را در کنفدراسیون‌ها بگیریم. تلاش ما این است که در کنار دستگاه دیپلماسی موقعیت‌های جهانی بهتری را در زمینه ورزش کسب کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: : قبلا آقای هاشمی طبا به عضویت هیات رییسه کمیته بین المللی المپیک درآمدند اما بنا به دلایلی این موقعیت حساس و استراتژیک را از دست دادیم. آنچه مسلم است ورزش کشور مورد حمایت دستگاه دیپلماسی است و با توجه به نیروهای خوبی که در بعضی از فدراسیون‌ها داریم این امید وجود دارد که به زودی کرسی‌های بین المللی زیادی را به دست آوریم.
   دکتر سلطانی فر در مقایسه با حضور تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های جام جهانی گفت: تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه صعود به جام جهانی 1974 در رقابت با استرالیا از صعود بازماند اما در دوره بعدی به جام جهانی 1978 راه یافتیم و این بار استرالیا را شکست دادیم. در رقابت های جام جهانی 1998 هم بعد از رقابت هایی که به سختی سپری کردیم صعود شیرینی داشتیم . صعود به جام جهانی در 2006 و 2010 هم اتفاق افتاد اما هیچگاه مثل این دوره صعود مقتدرانه نداشتیم بطوریکه آمار و ارقام از جمله بسته نگهداشتن دروازه تیم ملی فوتبال بیش از یک هزار دقیقه و برتری تاکتیکی مقابل حریفان نیز بیانگر این واقعیت است.صعود ما در این دوره به رقابت های جام جهانی 2018 روسیه با اقتدار و تاریخی رقم خورد و با وجود اینکه هنوز دو بازی رقابت های مقدماتی باقی مانده تیم ملی ایران با اقتدار در صدر قرار دارد. هشت پیروزی که در این دوره از رقابت ها به دست آمد با اقتدار بود. امیدواریم که با فراهم کردن امکانات مورد نیاز و ایجاد شدن شرایط خوب بتوانیم برای اولین بار از گروه خود در جام جهانی صعود کنیم. مطالبه مردم دیگر از ما فقط راهیابی به جام جهانی نیست.
   دکتر سلطانی فر درباره سوالی پیرامون جایگاه ورزش بانوان گفت: بنده وزیر ورزش و جوانان همه ملت ایران از جمله بانوان ایران که 50 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند هستم. بانوان حق ویژه ای دارند و با برنامه ریزی که انجام دادیم یکسری محدودیت‌ها که این عزیزان برای حضور در رقابت های بین المللی داشتند را رفع کردیم. شروع خدمت ما در وزارت ورزش و جوانان همراه با این مسئله شد که توانستیم جواز حضور بانوان بسکتبالیست را بگیریم. در المپیک ریو توانستیم رکورد حضور بانوان در ادوار المپیک را بشکنیم.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در المپیک ریو کیمیا علیزاده موفق شد که اولین مدال المپیکی بانوان ما را کسب کند و در رقابت‌های جهانی نیز مدال نقره را کسب کرد که افتخار بزرگی بود. تصمیم داریم که حضور بانوان در رویدادهای بزرگ تحقق پیدا کند. در بازدید از اردوی کاراته بانوان که چند روز پیش داشتیم مطمئن هستیم با توجه به استعدادهای زیادی که داریم در میادین بین المللی مدال‌های خوبی کسب کنیم.
   دکترسلطانی‌فر در بخش دیگری از این گفتگوی زنده تلویزیونی با بیان اینکه در یک سال گذشته اتفاق خوبی در ورزش کشور به ویژه در فوتبال و والیبال رخ داده ، خاطر نشان کرد: در همه رده‌های سنی به جام جهانی راه پیدا کردیم. فوتسال ما در رده سوم جهان قرار دارد و تیم ملی فوتبال ما با اقتدار به جام جهانی راه پیدا کرده است. ما در فوتبال و در والیبال استعدادهای بسیار خوبی داریم. تیم های پایه ما در این دو رشته بسیار خوب است. اگر همین پیشرفت را حفظ کنیم می توانیم در خیلی از رشته ها پایمان را فراتر از آسیا بگذاریم. بسیاری از موفقیت های والیبال به خاطر برنامه ریزی و زمینه سازی بود.
   دکتر سلطانی‌فرپیرامون پروژه های نیمه تمام ورزشی هم گفت: نزدیک به 4000 پروژه نیمه تمام در کشور داریم که 10 هزار میلیارد تومان بودجه لازم داریم که این پروژه ها به اتمام برسد با استفاده از منابع موجود و آمدن بخش خصوصی و ظرفیت خیرین ورزش یار بتوانیم پروژه های بالای 70 درصد را به اتمام برسانیم. برای اتمام پروژه های ورزشی عزم خود را جزم کرده ایم و با استانداران همکاری لازم را داریم و سعی میکنیم که تا حد امکان پروژه جدیدی را آغاز نکنیم که بتوانیم پروژه های قبل را به اتمام برسانیم و ظرفیت بهره وری خود را بالا ببریم.آنچه مسلم است بعد از تکمیل هر پروژه ،نگهداری از آن هم اهمیت دارد . تلاش می کنیم ضریب بهره وری را بالاتر ببریم تا هرساله پروژه های بیشتری را به بهره برداری برسانیم.
   دکتر سلطانی فر به تعامل وزارت ورزش و جوانان با نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت:در زمان معرفی بنده به عنوان وزیر ورزش و جوانان خوشبختانه نمایندگان رای خوبی به من دادند که بار مسئولیت من بیشتر شد. اکثر نمایندگان مجلس در این مدت تعامل خوبی با بخش ورزش کشور داشته‌اند. با کمیسیون فرهنگی مجلس و اکثر فراکسیون ها تعامل داریم که بتوانیم برای رفع مشکلاتمان از این عزیزان استفاده کنیم. تصویب برنامه ششم توسعه و اتفاق خوبی که برای ورزش کشور افتاد . ارتباط و تعامل خوبی بین دولت و نمایندگان مجلس ایجاد شده است. سعی خواهیم کرد که از استعدادهایی که در مناطق محروم هستند استفاده کنیم و بتوانیم در رشته‌های مختلف از این ورزشکاران بهره بگیریم. امیدوارم که بتوانیم با اتفاقات خوبی که رقم می خورد به اعتماد نمایندگان خانه ملت پاسخ دهیم.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: امیدوارم با تعاملی که با مدیریت جدید سازمان صدا و سیما داریم در موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی به یک فرمول برد برد برسیم تا هم ورزش کشور و هم رسانه ملی از عواید آن منتفع شوند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,313,476
تعداد بازدید امروز : 5,577
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01