امروز : چهارشنبه 01 خرداد 1398
   
  • تیم ملی چوگان هند به جام جهانی استرالیا صعود کرد

   تیم ملی چوگان هند به جام جهانی استرالیا صعود کرد

   تیم ملی چوگان هند در سومین و آخرین دیدار در چارچوب رقابت های مقدماتی برای صعود به جام جهانی استرالیا در یک بازی حساس و نزدیک با شکست تیم پاکستان به عنوان تنها تیم از گروه E به جام جهانی استرالیا راه یافت.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون چوگان ، تیم های ملی چوگان هند و پاکستان از ساعت 18:40 امروز جمعه در زمین قصر فیروزه تهران به مصاف هم رفتند و در نهایت چوگان بازان هندی با نتیجه 8 بر7 به پیروزی رسیدند.
   هر دو تیم در دو بازی گذشته خود مقابل تیم های ایران و آفریقای جنوبی دو پیروزی کسب کرده بودند تا برای صعود به جام جهانی استرالیا در سومین دیدار که به نوع فینال محسوب می شد به مصاف هم بروند.
   چوگان بازان هندی چوکه ها اول و دوم را با برتری سه بر یک و پنچ بر سه به سود خود خاتمه دادند اما در چوکه سوم بازی خوب تیم پاکستان سبب شد بازی به تساوی 6 برسد.
   دو تیم در چوکه چهارم در دیداری فشرده در حالی به مصاف هم رفتند که محمد عمر میهاس و احمد تیوانا دو بازیکن ارزشمند تیم چوگان پاکستان در دو صحنه مختلف به دلیل سرعت بالا در زمان حمله به دروازه حریف از روی اسب به زمین افتادند.
   پس از انتقال این دو بازیکن به بیرون زمین و اخطار به تیم پاکستان و یک بازیکن کمتر در نهایت سبب شد تیم هند با برتری 8 بر 7 به جام جهانی استرالیا صعود کند.
   چوگان بازان ایران نیز که نخستین تجربه خود را در رقابت های بین المللی به نمایش گذاشته بودند با دو شکست مقابل هند و پاکستان و پیروزی مقابل آفریقای جنوبی مقام و کسب به کار خود پایان دادند.
   تیم های هند, پاکستان, ایران و آفریقای جنوبی از گروه E این رقابت ها از 12 تیرماه برای صعود به جام جهانی به مصاف هم رفتند.
   تیم های آرژانتین, برزیل, شیلی و آمریکا به ترتیب با چهار, سه , دو و یک بار قهرمانی در جام جهانی پر افتخارترین تیم های در 10 دوره برگزاری این جام هستند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,313,481
تعداد بازدید امروز : 5,582
تعداد بازدید دیروز : 21,887
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01