امروز : چهارشنبه 02 خرداد 1397
   
  • در نشست مشترک مرکز فاوا با معاونت ورزش قهرمانی

   وضعیت ثبت اطلاعات فدراسیون ها در سامانه مبین بررسی شد

    وضعیت ثبت اطلاعات فدراسیون ها در سامانه مبین بررسی شد

   نشست بررسی وضعیت ثبت داده فدراسیون ها در سامانه مبین در دفتر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در نشست مشترک مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری با معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای، ساز و کار ثبت و تایید اطلاعات در سامانه ملی مبین بررسی و بر تکمیل و توسعه فرایندهای اختصاصی حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای در این سامانه تاکید به عمل آمد.
   در ابتدا دارابی رئیس مرکز فاوا ضمن تشکر از حمایت و همراهی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای در زمینه تکمیل و تجمیع اطلاعات در سامانه ملی مبین،درخواست تشکیل کارگروهی تخصصی متشکل از کارشناسان تخصصی حوزه ورزشی و حوزه فناوری اطلاعات را مطرح کرد.
   وی ضمن تبیین نیاز جایگاه و اهمیت کارگروه مزبور تاکید کرد: سامانه مبین امکان توسعه فرایندهای تخصصی حوزه ورزش شامل رویه های ثبت اطلاعات، تجمیع، صحت سنجی، ارزیابی و صدور تاییدیه های مربوطه را دارد و این امر نیازمند شناسایی کامل رویه ها و اصلاح آنها با همت کارشناسان متخصص ورزشی و فناوری اطلاعات است.
   در ادامه سحر فامیل زارع، معاون فاوا پیرو ارسال بخشنامه الزام به ثبت اطلاعات مدالهای مکتسبه در سال های 2016 و 2017 توسط فدراسیون های ورزشی، به ارائه گزارشی از وضعیت ثبت اطلاعات مدال ها و نمونه گزارشات مستخرج از سامانه پرداخت.
   داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ضمن بررسی گزارش ها بر امکان ارزیابی و وزن دهی به مدال های کسب شده به تفکیک شرایط اختصاصی هر فدراسیون پرداخت و افزود: میزان ارزش مدال های کسب شده در هر فدراسیون با دیگر فدراسیونها متفاوت است و لازم است با سیستماتیک کردن این موضوع ارائه تسهیلات و فرصت ها را عادلانه تر کرد.
   محمدرضا داورزنی راستی آزمایی داده های ثبت شده و تجمیع اطلاعات در یک پایگاه داده مشترک با فدراسیون ها و ادارات کل استانی را امری ضروری دانست.
   رئیس مرکز فاوا ضمن تایید نکات مورد تاکید معاون ورزش قهرمانی بر دیده شدن این ملاحظات در سامانه ملی مبین اشاره کرد و توسعه آن با کمک کارشناسان ورزشی را حمایت کرد.
   در پایان این نشست منکرسی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت ورزش قهرمانی به تعامل مثبت این دفتر با مرکز فناوری اشاره کرد و خواستار توسعه این سامانه در بخش فرایندهای ارزیابی و نظارت شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,759,038
تعداد بازدید امروز : 3,500
تعداد بازدید دیروز : 23,118
آخرین به روزرسانی : 1397/03/02