امروز : دوشنبه 01 مرداد 1397
   
  • جلسه کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد؛

   سید علی آقازاده:کمیته آماربخشی یک کارگاه تولید اطلاعات برای تصمیم گیری های مدیریت ورزشی است

   سید علی آقازاده:کمیته آماربخشی یک کارگاه تولید اطلاعات برای تصمیم گیری های مدیریت ورزشی است

   سرپرست معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت نظام آماری در عرصه ورزش و جوانان اظهار داشت:کمیته آماربخشی این وزارتخانه یک کارگاه تولید اطلاعات است که هر چه اطلاعات در حوزه های مختلف ورزش اعم از قهرمانی و همگانی و جوانان دقیقتر باشد ، با استفاده از آن، تصمیم گیری های بهتر برای توسعه صورت خواهد گرفت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، در جلسه کمیته آمار بخشی وزارت ورزش و جوانان که پیش از ظهر امروز با حضور مسولین مرکز آمار ملی ایران برگزار شد؛سید علی آقازاده با اشاره به نقش آمار در توسعه اظهار داشت: امروزه جوامع مختلف حتی کشور های عقب افتاده نیز نقش آمار را در توسعه انکار نمی کنند اما آنچه اهمیت دارد باید شرایط برون رفت از نظام آمار سنتی را به سمت نوین فراهم کنیم.
   سرپرست معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان ، با اشاره به جایگاه آمار در دولت تدبیر و امید از آخرین سرشماری که در پاییز 95 صورت گرفت ابراز خرسندی کرد و خاطرنشان ساخت:در این سرشماری 48 درصد از مردم به روش نوین شرکت کردند که در مقایسه با کشور ژاپن که در زمینه مکانیزه کردن امور بسیار پیشرفته است ، آمار بسیار خوبی محسوب می شود.
   به گفته سید علی اقازاده زمینه های لازم برای مشارکت آحاد مردم از نظام آماری نوین در کشورمان مشاهده می شود و مرکز ملی آمار هم در برگزاری همین سرشماری نشان داد در زمینه آماری عزمش را برای کارهای بزرگ جزم کرده است.
   سرپرست معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از برنامه های کمیته آماربخشی این وزارتخانه که با نظر مثبت و تایید کارشناسان و مدیران مرکز ملی آمار ایران همراه بوده، ابراز خرسندی و تاکید کرد : وزارت ورزش و جوانان در نظام آمار همچنان با برنامه در راستای اهداف پیش خواهد رفت.
   رییس کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان اهمیت اقدامات این کمیته را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان باید در راستای تولید آمار دقیق بر اساس نیازهای مجموعه های مرتبط اقدام کند و بر اساس فرمت ها و فرمول ها آمار را برای استفاده و آنالیز دقیق در اختیار سفارش دهندگان در قالب قانون بگذارد و ودر وهله بعد در صورت درخواست تحلیل و تفسیر ارائه دهد ،آنچه در ابتدا اهمیت دارد،تولید آمار است.
   سید علی آقازاده آمار را زمینه ساز توسعه در ابعاد مختلف ورزش دانست و تاکید کرد: کمیته آماربخشی یک کارگاه تولیدی اطلاعات است که این اطلاعات هر چه دقیق تر باشد تصمیم گیری مدیریتی در ابعاد مختلف ورزش و جوانان بهتر و منطقی تر اتخاذ خواهد شد و در مسیر توسعه قرار می گیریم.
   رییسه کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تایید اقدامات آماری این وزارتخانه از سوی نمایندگان و کارشناسان مرکز ملی امار ایران ،موفقیت این وزارتخانه را حاصل تلاش مرکزفناوری اطلاعات ،ارتباطات و تحول اداری و همکاری دیگر حوزه های مرتبط عنوان کرد.
   رییس مرکزفناوری اطلاعات ،ارتباطات و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان در این جلسه به اهمیت آمار به عنوان شاخص توسعه و بلوغ علمی و اجتماعی دولت ها، ملت ها و نظام ها اشاره و ضرورت آن را به عنوان اهمیت استراتژیکی یاداور شد.
   حجت الله دارابی با بیان اینکه آمار نیاز استراتژیک و ضروری جامعه هاست تصریح کرد: امروز همه دستگاه های مولد امار در چهارچوب قوانین برای تصمیم گیری و جلوگیری از اتلاف منابع به آمار نیازمند هستند.
   دارابی گفت: آمار و اطلاعات مهمترین ابزار برای ارزیابی گذشته و برنامه ریزی آینده و تصمیم گیری در سطوح مختلف مدیریتی است.
   وی با بیان اینکه یکصد و 30 واژه تخصصی ورزشی را استاندارد سازی کردیم تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان آماربخشی را با برنامه های مختلف با جدیت دنبال می کند.
   در این جلسه سحر زارع معاون آمار فناوری اطلاعات ،ارتباطات و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان گزارشی از عملکرد آماری این وزارتخانه ارائه داد.
   زارع با اشاره به اهمیت ماده 10 احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور گفت : این ماده بیانگر استقرار نظام آماری در کشور است .
   وی یکی از اهداف کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان را تعیین و تصویب استراتژی ها و سیاست ها و برنامه های کلان و بخشی در خصوص امار و اطلاعات حوزه های ورزشی و امور جوانان دانست و تاکید کرد : هدف کلی تشکیل مرجعی واحد برای بررسی نحوه تهیه و ارایه آمارهای صحیح و قابل استناد است.
   در این جلسه فیاض مدیرکل بودجه وزارت ورزش و جوانان ،عباسی مدیرکل دفتر برنامه ریزی ،پایش عملکرد و دبیرخانه شورای عالی آمار مرکز آمار ایران همچنین پیمان نماینده مرکز آمار ایران و عضو ستاد ملی ساماندهی امور جوانان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون اهمیت کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,369,939
تعداد بازدید امروز : 23,890
تعداد بازدید دیروز : 29,983
آخرین به روزرسانی : 1397/05/01