امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • دکتر سلطانی فر در حاشیه افتتاح استخر سرپوشیده شهرستان دهگلان:‏

   سیاست راهبردی وزارت ورزش و جوانان عدالت توزیعی امکانات ورزشی در استان ها است

   سیاست راهبردی وزارت ورزش و جوانان عدالت توزیعی امکانات ورزشی در استان ها است

   وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه متوازن و عدالت توزیع در امکانات ورزشی برای استان ها سیاست راهبردی وزارت ورزش ‏و جوانان است.‏

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در حاشیه افتتاح استخر سرپوشیده دهگلان استان کردستان گفت: استان کردستان از استعدادها و قهرمانان بسیار خوبی در ورزش برخوردار است که باید شناسایی و شکوفا شود.
   وزیر ورزش و جوانان افزود: امیدواریم جوانان این استان و شهرستان دهگلان از افتتاح چنین پروژه هایی و امکانات ورزشی حداکثر استفاده را بکنند.
   دکتر سلطانی فر با بیان این که در کنار ورزش قهرمانی توسعه ورزش همگانی در تمامی استان ها برای ما بسیار مهم است، ادامه داد: امیدوارم از محل قانون 27 صدم درصد از مالیات ارزش افزوده، چندین پروژه در خصوص ورزش همگانی این استان تا پایان سال 1397 افتتاح شود. با کمک منابع استانی و تخصیص بخشی از بودجه 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، شاخص های ورزشی استان کردستان به زودی رشد قابل توجهی خواهد داشت.
   دکتر سلطانی‌فر با بیان اینکه امیدواریم شرایطی را به وجود بیاوریم که شاخص‌های ورزشی استان به شاخص‌های مناسب و در سطح میانگین کشوری برسد، افزود: ان شاءالله برخی از مواردی که تا حدودی اینجا عقب مانده است جبران کنیم.
   او همچنین خاطرنشان کرد: باید با کار ضربتی در سال 96 و 97 در استان‌هایی مانند کردستان که به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی در سطح پایینی هستند بتوانیم پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری و منابع بیشتری را به آنان اختصاص دهیم و با بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام عقب افتادگی‌ها را جبران کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه توسعه سازمان‌های مردم نهاد از سیاست‌های مهم وزارت ورزش و جوانان است گفت: در این دولت در این زمینه رشد بسیار خوبی داشته‌ایم. تعداد سازمان‌های مردم نهاد تا قبل از دولت تدبیر و امید حدود 50 تا 60 تا بوده که الان به نزدیک دو هزار سازمان رسیده که امیدواریم به گونه کار را جلو ببریم که به مرز 5 هزار تا برسد و با این کار زمینه مشارکت جدی جوانان را در امور مختلف فراهم سازیم.
   وی به راه‌اندازی خانه جوان‌های استان‌ها و شهرستان‌‌های بزرگ اشاره کرد و اظهار داشت: تسهیلات ازدواج جوانان نیز رشد خوبی در سال 95 نسبت به 92 داشته به گونه‌ای که سقف این تسهیلات از سه میلیون تومان به 10 میلیون تومان افزایش داشت.
   سلطانی فر همچنین به افزایش تاسیس دفاتر مشاوره ازدواج و خانواده اشاره کرد و گفت: تاسیس این دفاتر که از ابزارها و سازکارهای مناسب در راستای تحکیم خانواده است به صوت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.
   وی با بیان اینکه در این زمینه در دولت رشد یک‌هزار درصدی داشته‌ایم، اضافه کرد: دنبال این هستیم که تعداد این مراکز را باز افزایش دهیم.
   وزیر ورزش و جوانان همچنین از راه‌اندازی نظام ارزیابی مدیران استان‌ها خبر داد و گفت: نظام ارزیابی مدیران و فدراسیون‌ها راه‌اندازی شده و به صورت هر سه ماه یک بار عملکرد مدیران و فدراسیون‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و ان شاءالله با ارزیابی مستمر و دائم که داریم بتوانیم از مدیران فعال و توسعه‌ای حمایت کنیم.
   دکتر سلطانی فر با مورد توجه قرار دادن توسعه ورزش در استان ها و شهرستان ها، عنوان کرد: توسعه متوازن و عدالت توزیع در امکانات ورزشی برای استان ها سیاست راهبردی وزارت ورزش و جوانان است.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان با اشاره به دو سالگی برجام، از دستاوردهای این سند بین المللی در حوزه ورزش برای ایران به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: برجام ، توسعه روابط ورزشی ایران با جهان را گسترش داد . میزبانی های متعدد و ترسیم چهره صلح مدار و کشور دوستی و مهربانی و نمایش تمدن و فرهنگ غنی ایران - اسلامی در قامت قهرمانان ورزشی بخشی از توفیقات برجام ورزشی بوده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,316,141
تعداد بازدید امروز : 75
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/30