امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • دکتر سلطانی فر در نشست با روسای هیاتهای ورزشی و سمن های جوانان استان کردستان:

   به لطف برجام روز به روز گشایش های بیشتری در ورزش خواهیم داشت/ رویکرد جدی ما رسیدگی به ورزش بانوان است

   به لطف برجام روز به روز گشایش های بیشتری در ورزش خواهیم داشت/ رویکرد جدی ما رسیدگی به ورزش بانوان است

   وزیر ورزش و جوانان گفت: در آستانه دوسالگی برجام هستیم که دستاورد بزرگی برای ما بود. پس از برجام حدود 60 رویداد بین المللی در ورزش را میزبانی کردیم و روز به روز گشایش های بیشتری در ورزش خواهیم داشت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر سلطانی فر در نشست با روسای هیاتهای ورزشی و سمن های جوانان استان کردستان اظهار داشت: پس از اثبات قدرت نظامی ایران در جنگ تحمیلی در خلال سی ماه مذاکره نابرابر با ابرقدرت های دنیا و پیروزی در برجام قدرت سیاسی خود را به رخ دنیا کشیدیم.
   وزیر ورزش و جوانان برجام را توافق بین ایران و جامعه بین الملل عنوان کرد و افزود: برجام توافق بین ایران و جامعه بین الملل بود نه توافق ایران و آمریکا، که حاصل آن رفع تحریم های بین المللی و حفظ حقوق هسته ای کشور بود.
   دکتر سلطانی فر ادامه داد: پس از برجام حدود 60 رویداد بین المللی در ورزش را میزبانی کردیم و روز به روز گشایش های بیشتری در ورزش خواهیم داشت.
   وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان ساخت: دولت و شخص رییس جمهور تاکید ویژه ای در خصوص رفع مشکلات استان های مرزی، محروم و دور افتاده و به ویژه استان فرهنگی و قهرمان کردستان دارند.
   دکتر سلطانی فر گفت: به معاونینم توصیه اکید کرده ام قدم های اساسی در راستای حل مشکلات استان های خاص مثل کردستان که وفاداری خود را به نظام و دولت تدبیر و امید قبلا بارها اثبات کرده اند، داشته باشند.
   وزیر ورزش و جوانان حضور بخش خصوصی در ورزش ایران را ضعیف دانست و اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه کشور مصوبه‌های خوبی جهت فراهم کردن ساز و کار مناسب و حمایت قانونی از اسپانسر های خصوصی جهت مشارکت در ورزش داریم.
   دکتر سلطانی فر گفت: رویکرد جدی ما رسیدگی به ورزش بانوان در بخش قهرمانی و همگانی است. 50 درصد جامعه ما بانوان قدرتمندی هستند که با وجود ملاحظات فرهنگی که داریم در یک شرایط نابرابر بارها افتخار آفرینی کردند و این استحقاق را دارند در کنار مردان به طور برابر از امکانات ورزشی استفاده کنند.
   وی در ادامه تصریح کرد: از شاخص های ارزیابی جدی مدیران استانی ما، توجه ویژه به ورزش بانوان است که به طور خاص به آن نظارت دارم.
   وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: لایحه ای در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی جهت تفکیک حوزه جوانان از حوزه ورزش است که مورد حمایت ما است چرا که حل مشکلات جوانان از جمله ازدواج، اشتغال، تحصیل و مسکن نیازمند مشارکت، همگرایی و رصد بیشتری از سوی همه دستگاه هاست اگرچه که وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبیر و امید در حوزه جوانان کارنامه بسیار خوبی داشته است.
   دکتر سلطانی فر گفت: با استفاده از منابع مالی جدید، بودجه هیات های ورزشی استان ها را بین 3 تا 5 برابر افزایش می دهیم چرا که اعتقاد داریم این کار مهم ترین راه بروز و ظهور استعدادهای ورزشی به خصوص در مناطق مرزی و دور افتاده است.
   وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: دولت یازدهم و ان شاءالله دولت دوازدهم نگاهی ویژه به حل مشکلات استان کردستان دارد و پای این تعهد خود ایستاده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,316,136
تعداد بازدید امروز : 70
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/30