امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • با حضور معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان

   مراسم بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای در شهرری برگزار شد

   مراسم بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای در شهرری برگزار شد

   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: شهدا به ویژه شهدای ورزشکار مرام پهلوانی و مردانگی را در میدان دشوار دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم نشان دادند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از ایرنا مراسم بزرگداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای در شهرری دیروز با حضور عبدالحمید احمدی برگزار شد.
   معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان عصر یکشنبه در این مراسم گفت: شهدای ورزشکار به معنی واقعی کلمه ایثار، از خود گذشتگی، شجاعت و اخلاص را در کمال گمنامی به همه نشان دادند که این منش و رفتار باعث شد الگوی مناسب برای نسل جوان جامعه شدند.
   وی به 5 هزار شهید ورزشکار دوران دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: کار بزرگ شهدا و به ویژه شهدای ورزشکار باعث شد تا جوانان کشور برای مرام پهلوانی و مردانگی علاوه بر الگوهای اساطیری و تاریخی الگوهای جدیدی در تاریخ معاصر داشته باشند. تقدیم 100 شهید مدافع حرم در سال های اخیر گواه بر این موضوع است و این خود بیانگر این است که فرهنگ پهلوانی، ایثار و شهادت هنوز در کشور زنده و بالنده است.

   وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در تمامی پیام هایشان به جامعه ورزشکاران کشور به موضوع حفظ ارزش های اخلاقی و اسلامی تاکید داشته اند اظهار داشت: جامعه ورزشکاران کشور باید ابتدا ارزش های اخلاقی و اسلامی را در خود نهادینه و سپس با عملکرد خود به ترویج آن بپردازند.
   احمدی در ادامه با اشاره به اینکه ورزش پهلوانی نیازمند فضای رقابت سالم و به دور از هر گونه تقلب و تبانی است یادآور شد: ورزشکارانی که به منش پهلوانی و مردانگی اعتقاد دارند هرگز به هر قیمتی به دنبال پیروزی و قهرمانی نیستند چرا که قهرمانی در مرام پهلوان معنا و مفهوم دیگری دارد.
   مراسم بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای عصر یکشنبه با حضور احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، جوهری رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، سرهنگ بوربور جانشین فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) و جمعی از مسئولان ادارات ورزش و جوانان استان تهران، خانواده شهدا و بسیجیان استان تهران در شهرستان ری برگزار شد.

   در این مراسم از برخی از خانواده های شهدا و ورزشکاران بسیجی با اهدا لوح قدردانی شد.
   17 شوال سالروز جنگ خندق و پیروزی مولای متقیان علی (ع) برابر عمرو بن عبدود است که حضرت علی (ع) در این مبارزه پهلوانی، اخلاق مداری و اخلاص والای خود را به نمایش گذاشت و به همین دلیل این روز در تقویم کشورمان با نام روز فرهنگ پهلوانی نامگذاری شده که برنامه های متنوعی در طول یک هفته از 15 تا 21 تیر ماه برگزار خواهد شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,629,854
تعداد بازدید امروز : 10,146
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04